Felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Metin2 Kalkana Gelebilecek Efsunlar Nelerdir ?

senuzulme35

New member
Katılım
4 Mar 2022
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Bir metin2 karakterinin en temel savunma itemlerinin başında kalkanlar gelmektedir. Kalkansız bir karakter her ne kadar savunma dizerse dizsin hiç bir şekilde başarı elde edemez. Hem savaş anında hemde kasılma anında kalkanlara gelebilecek olan efsunlar çok önemlidir. Hayat kurtarıcı bir çok özelliği mevcuttur :)

Oyunda leveliniz yükseldikçe takabileceğiniz kalkan türleri de artmaktadır ama her oyuncunun macerası savaş kalkanı ile başlar :) Şimdi sizlere hangi kalkan olursa olsun , gelebilecek efsun özelliklerinden bahsedeceğiz. İsimleri ve takılma levelleri farklılık gösterse de , gelebilecek efsunlar hepsi için aynıdır.

🎈 +12 Güç

🎈 +12 Zeka

🎈 +12 Canlılık

🎈 +12 Çeviklik

🎈 %15 Vücut darbelerini yansıtma

🎈 %15 Yakın dövüş saldırılarını bloklama

🎈 %20 EXP Bonus Şansı

🎈 %20 2 Kat eşya düşürme şansı

🎈 Sersemliğe karşı bağışıklık

🎈 Yavaşlamaya karşı bağışıklık

🎈 +10 Yarı insanlara karşı güç

🎈 Ölümsüzlere karşı güç %20

🎈 Şeytanlara karşı güç %20

🎈 Hayvanlara karşı güç %20

🎈 Mistiklere karşı güç %20

🎈 Orklara karşı güç %20


Kalkanlar için gelebilecek olan efsunların tamamı bu şekildedir. Bu efsunlar dışında başka bir efsun gelme durumu bulunmamaktadır. Gerek kasılmalık gerekse savaşan karakterler için bir kalkanda bulunması şart olan en mecburi efsun Sersemlik karşısında bağışıklık efsunudur. Bu efsun olmadığı sürece gerek rakiplerin skilleri veya düz vuruş saldırılarından gerekse sersemletme atan canavarlardan sürekli olarak sersem yersiniz. Bu şekilde de bir başarı elde edemezsiniz. Bizim size bir önerimizdir bu , sersemliğe karşı bağışıklık olmayan kalkan kullanmayın :)
 
Üst