Felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Metin2 Skiller Nasıl G ve P Yapılır ?

senuzulme35

New member
Katılım
4 Mar 2022
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Merhabalar, bugün sizlere karakterlerinizin en önemli saldırılarını yapabileceğiniz skillerin nasıl en üst düzeye taşınarak grandmaster ve perfect master yapılabilir olması ile ilgili bilgi vereceğiz.

Öncelikle her karakter 5 levele ulaştıktan sonra becerileri açılır, becerileri köyde bulunan öğretmenlere giderek hangi karakterin hangi becerilerini seçecekseniz o öğretmene tıklayarak skillerinizi alabilirsiniz. Her karakterin 2 adet seçebileceği bir beceri seçeneği mevcuttur.

1657186786100.png

Skilleri aldıktan sonra 5 adet skil açabileceğiniz beceri geliştirme limitiniz olmaktadır. Bu 5 adet beceri limiti ile skillerinizi açabilirsiniz. TR oynayan oyuncular için bu iş farklıdır, pvp oynayan kişiler için farklıdır. Çünkü bazı pvp sunucularında artık skiller direkt olarak Perfect master seviyesinde başlamaktadır.

1657186954220.png

Skil düzeyinin en üst olanı şuanda Perfect Master skil düzeyidir. Bazı oyunlarda daha değişik skiller de mevcut ancak biz oyununun yapısını bozmadan normal olarak herkes tarafından sevilip beğenilen şekliyle size bilgilendirme yapacağız.

Skilinizin değeri 17 olunca master düzeyine geçebilir. Ancak bu tamamen şanstır , çünkü bazen 17 , 18 , 19 hatta 20 düzeyinde dahi master açıldığı olabiliyor. Skilinizin erkenden master açılması sizin avantajınız olur, diğer skillere verecek olduğunuz değerler daha erken olmuş olur.

Skilleri master yaptıktan sonra beceri kitabı okuyarak skilleri G yani Grand Master düzeyine çıkartmak gerekmektedir. Bu işlem için belli sayılarda kitaplar okumamız lazım.

Master 1 > 1 kitap okunarak Master 2 olur
Master 2 > 2 kitap okunarak Master 3 olur
Master 3 > 3 kitap okunarak Master 4 olur
Master 4 > 4 kitap okunarak Master 5 olur
Master 5 > 5 kitap okunarak Master 6 olur
Master 6 > 6 kitap okunarak Master 7 olur
Master 7 > 7 kitap okunarak Master 8 olur
Master 8 > 8 kitap okunarak Master 9 olur
Master 9 > 9 kitap okunarak Master 10 olur
Master 10 > 10 kitap okunarak G olur


Kitaplar her 24 saatte bir kere okunabilir ve yanma şansı mevcuttur , bu süreyi beklememek isteyenler varsa eğer işinizi garantiye almak için Kötü Ruh Kovma Kağıdı ve Münzevi Tavsiyesi eşliğinde kitapları okumanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde yanma şansını çok daha aza indirirsiniz ve 24 saat bekleme gibi bir durum yaşamazsınız. Arka arkaya sürekli olarak okuyabilirsiniz.

1657187394360.png

1657187429292.png

Grand Master skilleri Perfect Mastere geçirmek için yapmamız gereken işlemler kaldı. Artık beceri kitabı ile bir işimiz yok , ruh taşı nesnesi ile g seviyeli skillerimizi p seviyeye geçireceğiz. Bizlere lazım olan tek şey Ruh Taşı nesnesi.

1657187685093.png

Görselde görünen nesne ile skilleri p yapabiliriz. Bu nesneye sağ tıkladıktan sonra size seçenek sunacak , g seviyeli olan skillerinizden hangisini p yapmak istiyorsanız pencereden o skili seçip devam edeceksiniz.

G skiller de G10 seviyesine kadar çıkıyor, G10 dan sonra başarılı bir ruh taşı okunursa eğer skil artık P olacaktır.

Bu işlemler biraz zaman almaktadır ancak yapıldıktan sonra karakterinize oldukça etki verecektir. Unutmayın , bir karakterin en önemli silahı skilleridir :)
 
Üst