Felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Metin2 Yere Düşen İtem Nasıl Alınır ?

senuzulme35

New member
Katılım
4 Mar 2022
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Bugün metin2 oynamaya yeni başlayan oyuncuların bilmesi gereken en büyük özelliklerden birisi olan yere düşen eşyaların nasıl alınabilir olduğu ile ilgili kısa bir bilgi vereceğiz.

Bu bilgi aslında oyun hayatınız boyunca bilmeniz gereken en önemli bilgi olabilir çünkü her an her yerde yerden elbet bir eşya almak zorunda kalacaksınız. Gerek kasılırken gerek boss keserken canavar slotlarının içerisinden düşen önemli yada önemsiz eşyaları alıp bunları kullanmak yada satmak amacıyla envaterinize çekmeniz gerekmektedir. Bu işlem aslında çok basit bir işlem.

Son zamanlarda bazı PvP Sunucuları artık oyuncuları tek tek klavyeye basarak eşya toplama derdine son verdirip direkt olarak otomatik toplama özelliği aktif ederek yere düşen eşyaları hiç bir tuşa basmadan direkt olarak oyunun kendisi toplayıp envaterinize çektiriyor. Bu oldukça güzel bir özellik.

Peki otomatik toplama olmayan sunucularda yerden eşya nasıl alınacak ? Bunun aslında birden fazla yöntemi mevcut.🤜 Öncelikle mouse ile yere düşen eşyanın üzerine tıklayarak onu yerden alabilirsiniz.

🤜 Klavyede ki Z tuşuna basarak yere düşen eşyanın üzerinde yada yakınındayken alabilirsiniz.

🤜 ESC tuşu altında ki é simgesi ile de yere düşen eşyaların yakınındayken yerden alabilirsiniz.Otomatik toplama olan sunucularda ise otomatik toplamayı açmak için oyun seçenekleri içerisinde yer alan Oto Toplama seçeneğini aktif hale getirerek yere düşen eşyalarınızı karakterinizin otomatik olarak toplama işlemini aktif hale getirebilirsiniz :)

1654092287718.png
 
Üst