Minecraft Kağıt Yapımı

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Konuyu Başlatan
Minecraft kağıt yapımı hakkında bilgi sahibi olduğunuz zaman birçok konuda avantajlı sayılırsınız. Çünkü kağıtları farklı işlemler için kullanmanız mümkündür. Bunlardan bahsetmek gerekirse, Minecraft bünyesinde kağıt yaptığınız zaman oyunda arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Arkadaşlarınıza mesaj yazmak için kağıda ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda oyun içerisinde istediğiniz sonuçları alabilmeniz, özel eşyalar tasarlayabilmeniz için de kağıttan yardım alabilirsiniz.

Eşya tasarlamak, eşyalara büyü yapmak için kullanacağınız kağıtlarla kitaplık inşa edebilir ve büyü de elde edebilirsiniz. Genel olarak kullanım amacı da budur. Ancak sayılabilecek daha birçok kullanım alanının olduğunu söylemek de mümkün. Eğlence, sohbet için arkadaşlarınıza mesaj yazmak istediğinizde kullanacağınız kağıtlar, farklı eşyaların üretimi için de kullanılmaktadır. Oyunun daha eğlenceli hale gelmesi açısından oldukça değerli olduğu da söylenebilir. Birçok kişinin de oyuna başladığı sırada merak ettiği ve öğrenmek için araştırma yaptığı konulardan biridir.

minecraft_kagit.jpg

Minecraft Kağıdı Yapımı​

Minecraft oyunu içerisinde kağıt elde edebilmeniz için şeker kamışı bulmanız gerekir. Üç tane şeker kamışı, kağıt hazırlayabilmeniz için yeterlidir. Ancak bu şeker kamışları, su kenarlarında ve kumlu bölgelerde bulunur. Temin etmek için sadece bu bölgelerden destek alabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz kendi şeker kamışlarınızı kendiniz de yetiştirebilirsiniz. Kendiniz yetiştirmek istiyorsanız da yine su kenarlarında ve kum, toprak üzerinde yetiştirme işlemi uygulamanız gerekmektedir.

Çalışma masasını açtığınızda özellikle üretim bölümünü açmalısınız. Üretim menüsüne girdiğiniz zaman karşınıza bir üretim tezgahı çıkacaktır. Eğer kağıt yapmak istiyorsanız, üretim tezgahına şeker kamışlarını koymanız gerekir. Yerleştirme işlemi sırasında da önemli olan kamışları sıralı şekilde yerleştirmektir. Karışık şekillerde yerleştirdiğinizde sonuç almanız mümkün değil. Ancak sıralı şekilde yerleştirme işlemini tamamladığınızda başarılı olabilirsiniz. Yan yana yerleştirmenizin ardından da kağıt üretmiş olursunuz.