Ejderha Taşı Arındırma ve Yükseltme


Ejderha taşı arındırma işlemleri simyacı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Oyuncuların Simyacıya tıklayarak ‘’Ejderha Taşı Arındırma’’ seçeneğini seçmeleri gerekmektedir. Seçenek seçildiği takdirde yeni bir pencere açılacaktır. Ejderha taşının arındırma işlemi üç farklı ölçek çerçevesinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu ölçekler ve açıklamaları sırasıyla şu şekildedir;

Sınıf Arındırması


Sınıf arındırması için yükseltilecek taş türüne bağımlı olmak şartıyla çok fazla ejderha taşına ihtiyaç duyulabilmektedir. Gerekli ejderha taşları uygun boşluklara yerleştirilerek arındırma işlemi başlatılabilir. Arındırma işlemi esnasında seviye artış gösterdikçe ihtiyaç duyulan ejderha taşı miktarı azaltabilmektedir. İşlemlerin başarısız olması halinde bir parça geri iade edilmektedir. Aynı zamanda ejderha taşları seviye ilerledikçe daha fazla Bonus sahibi olabilmektedir. Beş farklı Bonus sahibi olunabilmektedir. İşlenmemiş, Yontulmamış, Ender, Antika ve Efsanevi olarak değerine göre sıralanabilir.

Saflık Derecesi

Bu işlem esnasında fazlasıyla ejderha taşına ihtiyaç duyulabilmektedir. Arındırma işlemi esnasında sadece aynı saflık derecesine sahip olan taşlar arındırılabilmektedir. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için gerekli Ejderha Taşlarının uygun boşluklara konması yeterli olmaktadır. Seviye ilerledikçe Ejderha Taşına duyulan ihtiyaç azalış göstermektedir. İşlemin başarısız olma ihtimali bulunmaktadır. Eğer işlem başarısız olursa oyuncuya bir parçası iade edilmektedir. Taşların aynı saflık derecesine sahip olması koşuluyla güçlendirmesi ve saflık derecesinin arttırılabilmesi mümkündür. En düşük dereceden en yüksek dereceye kadar saflık durumları şu şekilde adlandırılmaktadır; Mat, Parlak, Tertemiz, Mükemmel ve Kusursuz.

Seviye Durumu

Seviye işlemi ile arındırma uygulanırken ekstra yardımcı bir nesneye ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç duyulan yardımcı nesneler arasında Pembe Ejderha Fasulyesi, Mavi Ejderha Fasulyesi ve Yeşil Ejderha Fasulyesi yer almaktadır. Saflaştırma işleminin gerçekleştirilebilmesi için Ejderha Yumurtası ve Ejderha Fasulyesinin uygun boşluklara konarak Arındır tuşuna basılması gerekmektedir. Arındırma işlemi başarının yanı sıra başarısızlıkla da sonuçlanabilmektedir. Başarısız olma durumda Ejderha Taşının seviyesi aynı kalabileceği gibi düşedebilmektedir.  Aynı zamanda Ejderha Taşlarının seviye bazında yükseltilebilmesi mümkündür. Ejderha fasulyeleri dönem dönem Nesne Markette satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra fasulyelerin metin taşları aracılığıyla düşürülebilmesi de mümkündür.

Yorumlar

Online Sayacı