Enerji Kristali Yapımı ve Enerji Sistemi Hakkında Bilgiler

Enerji Sistemi


Enerji kristallerinden sadece bir tane kullanıldığı takdirde iki saat boyunca bütün ekipman bonusları yüzde on oranında artış göstermektedir. İki saatlik bonus artışı süresi sadece oyuncu; sunucu da aktif olarak karakterini yönetmekteyken işlemektedir. Karakterin sunucuya bağlı olmadığı süre boyunca bonus süresinde bir azalış yaşanmamaktadır. Dönen para simgesinin üzerinde yer almakta olan enerji çubuğu; bonusun aktif olarak geçirebileceği süreden geriye kalan miktar hakkında bilgi vermektedir. Enerji çubuğunda ki geri sayım son bulduğunda bonusların geçerliliği de son bulmaktadır. 

Enerji Kristali Nasıl Üretilir?

Oyuncuların enerji kristali üretebilmesi için 35 Seviye ve üzeri eşyalarını (Zırh, Takı, Silah ve Kıyafet) Simyacıya götürmesi gerekmektedir. Simyacıya götürülen eşyalar simyacı tarafından yok edilerek bir ila on beş arasında değişen sayılarda enerji parçası ortaya çıkarabilmektedir. Eşyaların yok edilmesiyle ortaya çıkan parçaların sayısı tamamen şans işidir. 30 Adet Kristal Parçası ile yalnızca bir adet Enerji Kristali üretilebilmektedir. Bu işlem yüzde yüz sonuç vermeyebilir. Kısacası 30 adet kristal parçası ile enerji kristali üretebileceğiniz gibi üretemeyedebilirsiniz. Elde edilen kristale sağ tıklandığı takdirde enerji çubuğu tamamen dolarak mavi renge bürünecektir.

Enerji Sisteminin Maliyeti Nedir?

Yalnızca bir adet enerji kristalinin ederi 1000 Yang değerindedir.

Simyacıya Hangi Eşyaları Götürebilirim?

Oyuncular 35. Seviye ve üzeri bütün eşyalarını (Bknz: Silah, Kıyafet, Takı ve Zırh) Simyacıya götürebilirler.

Eşya Yok Olsa Dahi Enerji Parçası Üretimi Başarısızlıkla Sonuçlanabilir Mi?

Bu sorunun kısa ve net cevabı Evet şeklinde olacaktır. Ancak eğer ilk defa üretim yapılıyorsa hem Enerji Parçası hem de Enerji Kristali üretimi kesinlikle başarıyla sonuçlanacaktır. İlerleyen denemelerde ise başarısızlıkla sonuçlana bilme riski bulunmaktadır. Ancak başarıyı en çok etkileyen etkenler arasında Simyacıya götürülen eşyanın değeri bulunmaktadır. Eşya ne kadar değersiz ise başarılı olabilme şansı o kadar düşük; eşya ne kadar değerli ise başarılı olma şansı o kadar yüksektir.

Enerji Çubuğunda ki Renkler Ne Manaya Gelmektedir?

Enerji Çubuğu farklı renklerde görünebilmektedir. Üç farklı renkten oluşan göstergelerin her biri başka bir manayı ifade etmektedir. Çubuk renklerinin ifade ettiği manalar aşağıda ki gibidir;

  • Mavi Enerji Çubuğu: Enerji Kaynağı Dolu
  • Sarı Enerji Çubuğu: Enerji Kaynağı %15 Değerinin Altında Düştü
  • Siyah Enerji Çubuğu: Enerji Kaynağı Tamamen Tükenmiştir

Yorumlar

Online Sayacı