Metin2 Derece Puan Sistemi | Derece Kasma

Derece Puanı Nedir ?

Metin oyunu derece sıralaması karakterlerin davranış puanları olmaktadır. Bu puanlar + değerler ve – değerler olmak üzere iki guruba ayrılmaktadır. Bir karakter en fazla 20.000 en az 20.000 puana sahip olabilmektedir. Mevcut dereceler puanlarını görüntülemek için karakter butonuna tıklanarak ya da C tuşuna basarak açabilme imkanları yer almaktadır. Karakter panelinde movse u nicki üzerine getirerek görüntüleyebilme imkanları bulunmaktadır. PVP açılımı player ve susplayerdir. Oyuncuya karşı oyuncu anlamını taşımaktadır. Oyuncular pvp modlarını değiştirerek girmek istediği savaşlar derece puanlarını da etkilemektedir. Dereceler pozitif ya da barış modunda ise serbest veya lonca modlarında olmayan herhangi bir oyuncu öldürme olasılıkları yer almamaktadır. Derece Puanı Nasıl Kasılır

Sadece serbest ya da lonca modunda olan oyuncuları öldürebilme imkanları bulunmaktadır. Öldürülen ise herhangi bir puan kaybı veya kazanç sağlamamaktadır. Serbest ve lonca modunda olan oyuncular haricinde hiçbir oyuncu size savaş açamaz. Dereceler pozitif ve Düşman modunda ise Tüm dereceli serbest lonca modunda ki oyuncuları öldürebilme şansı yer almaktadır. Serbest ve lonca modunda olan oyuncuların ise size saldırma imkanları bulunmamaktadır. Serbest modunda olan oyuncuların öldürülmesi halinde puan kazanılmaktadır. Dereceler pozitif lonca modunda ise kendi loncanızda bulunan oyuncular haricinde her oyuncuyu öldürme hakkı sunmaktadır. Öldürülme halinde ise puanlar azalmaktadır. Loncada yer almayan her oyuncunun size saldırma hakkı bulunmaktadır. 

Oyuncuların dereceleri pozitif serbest modunda ise tüm oyunculara saldırabilme hakkını sunmaktadır. Fakat diğer tüm oyuncularında size saldırma hakları maalesef yer almaktadır. Herhangi bir oyuncunun ölmesi halinde puan kaybı oluşmaktadır. Dereceler negatif ve barış modunda ise serbest moddaki oyunculara saldırılabilmektedir. Barış modunda olan oyuncuların size saldırma hakları bulunmamaktadır. Fakat diğer modda olan tüm oyuncular size saldırabilir. Lonca ve serbest ayarlı oyuncunun öldürülmesi halinde puan kaybı ya da kazanç olmamaktadır. Dereceler negatif düşman modda ise her oyuncuya saldırabilme imkanları yer almaktadır. Aynı zamanda her oyuncu da size saldırabilir herhangi bir oyuncunun öldürülmesi halinde puan kayıpları yaşanmaktadır. Fakat sizi öldürmeleri halinde puan kaybı asla oluşmamaktadır. 

Yorumlar

Online Sayacı