Metin2 Mong Suyu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Metin2 oyununda yapabileceğiniz birçok iksir bulunur. Bu iksirler de farklı maddelerin toplanması ve büyü şişelerinin birleştirilmesiyle mümkün olmaktadır. Her bir iksirin görevi farklıdır ve savaşçıya farklı alanlarda yardımcı olmaktadır. İksirler genellikle savaşının büyü yeteneklerini ya da dayanıklılığını çok büyük ölçüde arttıran etmenler arasında yer almaktadır. 


Mong suyu da Metin2 oyununda bulunan iksirlerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Elbette ki bu iksiri de yapabilmek için belirli bitkiler toplamanız gerekmektedir. Daha sonra ise toplamış olduğunuz bitkileri birleştirmeniz ve ihtiyacınız olan iksiri elde etmelisiniz. İksiri oluşturduktan sonra yapmanız gerekenler sadece iksiri üzerinize basmak olacaktır.

Mong suyu elde etmek için size gerekli olan bitkiler arasında 100 adet Bo suyu ve 1 adet de dut gerekmektedir. Bu maddeleri elde ettikten sona istediğiniz suya kavuşabilirsiniz. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bir iksiri oluşturmak için bir başka iksir bulmanız gerekmektedir. Bo suyu oluşturmak da oldukça can sıkıcı olarak karşınıza çıkabilmektedir. Bo suyu elde etmek için ise 100 adet kaki çiçeği suyu bulmanız gerekmektedir. Daha sonra ise bunu Tue mantarı adı verilen mantarla birleştirerek Bo’ yu elde etmeniz, daha sonra ise elde etmiş olduğunuzu bu suyu Mong suyu yapmak üzere kullanmanız da mümkündür. Bu iksir kişiye büyü dayanıklılığı vermektedir ve doğru kullanıldığında da son derece yararlı olabilmektedir.

Yorumlar

Online Sayacı