Metin2 Omuz Kuşağı Sistemi

Omuz Kuşağı Sistemi


Omuz Kuşağı Sisteminin aktif olarak kullanımı 10 Mart 2015 tarihine dayanmaktadır. İlk olarak o gün aktif olarak kullanılmaya başlanan sistem kostüm olarak tasarlanmıştır. Oyuncular envanterlerinde yer almakta olan kostüm butonu aracılığıyla kostüm envanterine erişim gerçekleştirebilmektedir. Omuz Kuşağı; karakterlerde yer almakta olan silah ve zırh gibi diğer oyuncular tarafından görülebilen ekipmanların bir parçası konumundadır. Omuz Kuşağının her hangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Bir kere sahip olan oyuncu dilediği kadar kullanıma devam edebilmektedir. Aynı zamanda karakterler omuz kuşağını herhangi bir seviyede kullanmaya başlayabilmektedir.


Omuz Kuşağı Nasıl Alınır, Yapılır?

Omuz Kuşağının iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler Usta Kuşağı ve Hakim Kuşağı olarak adlandırılmaktadır. Çeşitlerin arasında ki tek fark ise görünümden ibarettir. Yani işlevsellik yönünden herhangi bir farklılıkları bulunmamaktadır. Hakim Kuşağı 49 Ejderha Puanı ile Nesne Market aracılığıyla elde edilebilirken Hakim Kuşağının sahibi olabilmek için NPC Theowahdan ‘’Özel Bir Kumaş’’ görevini almak gerekmektedir. Bu görev 40. Seviye görevidir.

 

Omuz Kuşağı Gelişimi


Omuz Kuşağı dört farklı sınıfta ele alınmaktadır. Bu sınıflar Basit, Zarif, Asil ve Özel olarak gelişim göstermektedir. Basit omuz kuşağının gelişimi için NPC Theowahdan’ın kombinasyon seçeneği kullanılabilmektedir. Bu kombinasyonun işleme esası ise şu şekilde gerçekleşmektedir; Kombinasyon penceresi açıldığında üç farklı boş bölme görünecektir. Kuşak 1 bölmesine geliştirilmek istenen kuşak eklenirken Kuşak 2 bölmesine aynı özelliğe sahip ikinci bir kuşak konulmaktadır. Yükseltme işlemi başarıyla tamamlandığı takdirde her iki kuşakta kaybolarak envantere bir üst seviye kuşak gelmektedir. Eğer yükseltme işlemi başarısızlıkla sonuçlanırsa sadece ikinci bölmeye konulan kuşak kaybolmaktadır.

 

Omuz Kuşağına Bonus Ekleme Bilgisi

Omuz Kuşaklarının en belirgin özelliği zırh ve silah gibi eşyaların bonuslarını emmesidir. Bahsi geçen dört farklı kuşak grubunun her birinde farklı derecelerde bonus emme özelliği bulunmaktadır. Seviyelere göre bonus emme özellikleri şu şekildedir;

 

·       Basit Omuz Kuşağı: %1 Emme Gücü

·       Zarif Omuz Kuşağı: %5 Emme Gücü

·       Asil Omuz Kuşağı: %10 Emme Gücü

·       Özel Omuz Kuşağı: %10 ila %20 arasında değişim gösteren Emme Gücü


Bonusları emmesi için kullanılan eşyalar silinmektedir. Eklenen bonus özelliklerinin silinmesi için Dönüş Belgesi kullanılabilmektedir. Dönüş Belgesi ise Nesne Markette 9 Ejderha Puanı Karşılığında satılmaktadır. Bonus ekleme esnasında kullanılmakta olan eşyanın seviyesi önem taşımaktadır. Kriterlere bağlı olarak emiş özelliği artış gösterebilmektedir.

 

 

Yorumlar

Online Sayacı