Ruh Taşı Nasıl Okunur ?

Ruh Taşı Okuma


Bütün Metin2 oyuncuları oyunda master geliştirmek için o mastera ait beceri kitabını okuması gerektiğini bilirler. Grand Master seviyesinden Perfect Master seviyesine geçmek isteyen oyuncularında Ruh Taşını okumaları gerekir. Ruh taşını okumak diğer kitapları okumaktan daha zor ve daha zorlayıcıdır. Perfect Mastera geçen oyuncular 12 saatte sadece aynı Grand Masterı sadece bir defa geliştirebilirler. Ayrıca her gelişmede oyuncuların derece puanları aynı orada eksilmektedir. Bir oyuncunun 2000 derece puanı varsa bu puan ruh taşını okuduktan sonra – 1000 ile – 5500’ e kadar düşüş gösterebilmektedir. Örneğin g1 den g2 ye geçmek isteyen oyuncunun puanı -1000 derece düşerken her seviyede bu düşüşe – 500 puan eklenmektedir.

Ruh Taşı Okurken Kaybedilen Puan Nasıl Kazanılır?

Ruh taşını okuyup seviyesini Perfect Mastera kadar yükselten oyuncunun derece puanı geri kazanmak için başvuracağı 4 farklı yöntem vardır. Bunlar;

  • Oyuncu isterse kendi seviyesine yakın mobları kesebilir.
  • Kendi seviyesine yakın olan düşman ülke oyuncularını kesebilir.
  • Zen Fasulyesini kullanabilir
  • Ya da Bilge Kralın Eldivenleri ve Bilge Kral Sembolü ’nü kullanabilirsiniz.

Oyuncular dilerlerse kimsenin oynamadığı yerlere giderek oyunu açık bırakabilir yada takıldıkları itemlerde kasmaya devam edebilirler.

İnsanların zor gelebileceği yerlerde afk olmak isteyenler dilerse Peytan Kulesinde yer alan slotları birkaç katta temizledikten sonra orada 1 veya 2 mob bırakıp uzaklaşabilir.

Birden fazla Grand Masterı olan kişiler gelen ruh taşını okuduktan sonra kendilerine gelen listeden hangi Grand Master’ı geliştireceğini seçebilir.

Not: 50. Seviye ve üstündeki oyuncular eğer negatif seviyeye sahip iseler kesildikleri ve öldükleri zaman itemlerinde düşüş yaşanabilir. 

Yorumlar

Online Sayacı