UNEPK Pack Açma Düzenleme (Resimli)

UNEPK pack açmaya düzenleye yarayan bir programdır. UNEPK dışında birde Eternexus vardır onuda ilerleyen günlerde ekleyeceğiz. UNEPK kullanımını önce anlatacağız konunun sonunda indirme linkini bulabilirsiniz. Mesela metin2 pvp serverler de packin arka plan resmini değiştirmek istiyorsanuz bu programa ihtiyacınız var ama şöyle bir sorun var packi kapattığımızda oyun içinde c tuşuna basınca gelen yer sıkıntılı çıkıyor merak etmeyin onunda çözümü var onuda anlatacağız.

 

Geçelim şimdi programımıza ilk önce rardan dosyaları çıkaralım ve düzenleyeceğiniz ne ise bu dosyaların yanına atalım mesela locale düzenleyeceğiz locale_tr.eix ve locale_tr.epk yi atıyoruz.

Un EPK pack açma

Rardan çıkan dosyalarla sizin açacağınız dosyayı aynı klasöre koyuyoruz ve UNEPK.exe tıklıyoruz programımız açılıyor.

Un EPK pack açma

Programımı açtıkdan sonra karşımıza böyle bir görüntü çıkıyor çok basit bu işlemler gözünüz korkmasın programın pack açma kapama ve item_proto, mob_proto açma özelliği vardır.

UN EPK pack açma

Locale_tr.epk yı seçiyoruz. Unutmayın burda locale_tr.epk görünüyor diye locale_tr.eixi atmamazlık yapmayın o zaman program çalışmaz. Seçtikten sonra Açma işlemini başlata tıklıyoruz resimde görüldüğü gibi ve programımız packi açmaya başlıyor.

UN EPK pack açma

İşlem bittikten sonra böyle bir ekran gelecek bu bir hata değildir işlemin doğru olduğunu gösterir bize ve ENTER yada SPACE tuuna basarak kapatabilirsiniz. bu adımda geçtikden sonra

UN EPK pack açma

Artık packimiz açılmış ve Source klasörü gelmiş bulunmaktadır pvp de ne yapacaksanız artık herşeyi bu klasör içindne düzenleyebilirsiniz. Mesela navicatten item_proto ya birşey eklediğinizde pack içindende eklemeniz en iyi sonocu almanızı sağlayacaktır.

UN EPK pack açma

Source klasörünün içine girdikten sonra bir ton dosya göreceksiniz bunlardan hepsi sizin işinize yaramaz mesela login.jpg giriş kısmındaki arkaplan resmidir bu resmi kendinize göre düzenleyebilir ve tekrar kapatıp metin2 pvp serverlerinizin arka plan resmini düzeltmiş olabilirsiniz tabiresim boyutunu 1024x1024 yapmayı unutmayın. Bu klasör içinde işlemleri bitirdikten sonra 

UN EPK pack açma

Tekrar UN EPK programımızı açıyoruz ve mt2 pvp için oluşturduğumuz en son packi kapatıyoruz. EPK paketle kısmından paketle xml sini seçiyoruz ve paketle diyoruz tekrar karşımıza biraz önceki gibi siyah ekran çıkıyor aynı şekilde ENTER yapıyoruz ve yeni localeli bize veriyor işlemler bu kadar kısa.

UNEPK İNDİR

Yorumlar

Online Sayacı