Activa Kingdoms Minecraft Survival Sunucu !

Server Adı
Activa Kingdoms
Site Adresi
https://activakingdoms.nl/
Server Tipi
  1. Survival
Versiyon
1.8-1.17.X
Açılış Tarihi
1 Ocak 2023
Discord
https://discord.com/invite/CYda4Zv494

Mod

Member
Katılım
28 Kas 2022
Mesajlar
156
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan

Sunucu kuralları​

Activa Kingdoms sunucusunu mümkün olduğunca iyi ve adil bir şekilde çalıştırmak için, her oyuncu için mümkün olduğunca keyifli ve adil hale getirmek için bir dizi kural hazırladık. Takip ettiğimiz kuralları anlamak çok zor değildir ve onları çiğnerseniz, sonuçları olacaktır. Kısacası, sadece kurallara bağlı kalırsınız ve yanlış bir şey yoktur.

Hızlı Menü​

Bölüm 1. Davranış.
Bölüm 2. Minecraft Oynanışı.
Bölüm 3. Krallık.
Bölüm 4. PvP ve Savaşlar.
Bölüm 5. Dükkân.
Bölüm 6. Nether.
Bölüm 7. Çiftlikler ve Redstone.
Bölüm 8. Ahenksizlik.

Ana kurallar​

– Kuralları geniş bir şekilde ele alın. Tüm olası eylemler kurallara dönüştürülemez. Bu, kurallarda değilse, bir şeyin tanım gereği izin verildiği anlamına gelmez, kurallarda olmayan şeyler bile yasaklanabilir, çünkü bu, örneğin diğer kurallardan mantıksal olarak takip eder. Bir şeye izin verilip verilmediğinden şüpheniz mi var? Sonra Discord'da bir bilet yapın.
– Sohbette sessiz ve kibar tutun. Kim başlarsa başlasın, her zaman onun üstünde olmaya çalışın ve sakin kalın. Personelin talimatlarını izleyin.
– Size avantaj sağlayan modları ve kaynak paketlerini kullanamazsınız (XRay gibi). Hala belirli bir modu kullanmak istiyor musunuz? Bölüm 2'nin 1. maddesini kontrol edin veya bir bilet oluşturun.
– Redstone makineleri otomatik olmayabilir ve çok büyük olmayabilir, bu konuda daha fazla bilgi bölüm 7'de bulunabilir.
– Hiçbir şekilde başka bir krallığa eşya götürmenize izin verilmez.
– Yumurtlama yok, krallığınızdaki herkes hoşuna gitse bile. Diğer insanlar için rahatsız edicidir.
– Fly sadece kendi sınırınız içinde, sadece inşa etmek için kullanılabilir, bu nedenle PvP için veya yakınlarda başka oyuncular olduğunda güvenli olmayan bölgelerde de kullanılamaz.
Bölüm 1. Davranış.​

> DAVRANIŞ
Madde 1. Tartışmalar veya PvP gibi ateşli durumlarda bile herkese saygılı davranın.
Madde 2. Oynanışta veya genel olarak ılımlı bir şekilde isim çağırmaya izin verilir ("kanser" gibi modern hastalıklarda değil). Sunucuda oynayan gençlerin de olduğunu unutmayın. Diğer kişilere isim takmaya izin verilmez.
Madde3. Diğer insanlara zarar verebilecek veya genellikle kabul edilmemiş hiçbir yorum yapılmamıştır.
Madde 4. Kendi hesabınızdan siz sorumlusunuz.
Madde 5. Hem sunucunun hem de kişilerin önyüklemesi / DDOS'u kesinlikle yasaktır ve kalıcı bir yasak ve herhangi bir beyan sağlar. Bu aynı zamanda bunun tehdidi (sunucunun dışında) ve suç ortaklığı için de geçerlidir.

> SOHBET
Madde 6. Acil durumlarda yalnızca Discord veya Minecraft'ta etiketleyin.
Madde 7. Spam yapmayın.
Madde 8. Bağlantı göndermeyin veya reklam yayınlamayın. Bu, sunucuda oynayan kişilere gönderilen özel mesajlar için de geçerlidir.
Madde 9. Sohbette sadece Hollandaca ve İngilizce.
Madde 10. Rol oyunu sohbeti yalnızca rol yapma konuları için kullanılabilir.

> RAPORLAR & CEZALAR
Madde 11.
Bir oyuncuyu kuralları ihlal ettiği için şikayet etmek istiyorsanız, Discord'da bir bilet oluşturun.
Madde 12. Bir personeli şikayet etmek istiyorsanız Yönetici+'ya özel mesaj gönderin.
Madde 13. Bazı durumlarda yasağı kaldırma şansınız vardır. Servis talebiniz hakkında daha fazla bilgi için bir bilet oluşturun. Bir ipucu: dürüstlük en uzun sürer.
Madde 14.
Minecraft ve Discord sohbetinde kendi uyarılarınızı, sessizlerinizi, yasaklarınızı vb. girmenize izin verilmez. Bunu Discord üzerinden bilet yaparak yapabilirsiniz. 'Yasaklamayı kaldır...' gibi ifadeler veya 'ücretsiz...' buna şunu da dahildir. Başkalarının yasaklarına, uyarılarına ve şapkalarına girmek, kişinin kendisi iletişim kuramadıkça veya bakış açısını açıklamak için yardım istemedikçe, bütünüyle izin verilmez. Bu durumda, bunun için bir bilet de oluşturabilirsiniz.

> BİLET
Discord'da #🔖tickets altında biletler oluşturabilirsiniz.
Madde 15. Biletler yalnızca personele saygı göstermeniz durumunda ele alınacaktır. Ayrıca, kızgın, üzgün veya hayal kırıklığına uğradığınızda makul kaldığınızdan emin olun. Saygıyla en iyisini başarırsınız.
Madde 16. İlk olarak, sizi yasaklayan kişi olası bir yasağın kaldırılmasıyla ilgilidir. Yasağın nedenini hala kabul etmiyorsanız, Yönetici+'dan birinden ikinci bir görüş isteyebilirsiniz. Bunun için, dürüstlüğü garanti etmek için yalnızca sizin ve Yönetici + 'nın bakabileceği ayrı bir bilet oluşturulur.

Bölüm 2. Minecraft oynanışı.​

> İSTEMCİ VE OYNANIŞ
Madde 1. Modları, saldırıya uğramış istemcileri veya XRay gibi bozuk kaynak paketlerini kullanmayın. AutoBuild/EasyPlace olmadan yalnızca Optifine, Schematics (tamamen BUILD için), Feather Client (modlar eklenmemiş), Lunar Client (ilave modlar olmadan) ve BadLion Client (ilave modlar olmadan) izin verilir. Hala farklı bir mod mu istiyorsunuz? Ardından personele danışın.
Madde 2. Hata veya aksaklık kötüye kullanımı yok. Hataları veya aksaklıkları bildirmemek de kötüye kullanım olarak görülür.
➨ Bilinen hatalar veya aksaklıklar (bozulmaması gereken):
- İnsanlar illerden veya güvenli bölgelerden balık tutuyorlar.

> ŞİKAYET

Madde 3. Binaları yıkmaya veya kendi krallığınızdan eşya vermeye/yok etmeye izin verilmez.
Madde 4. Bir savaş sırasında yalnızca başka bir krallığın sınırında (çok fazla değil) inşa edebilir veya yıkabilirsiniz, ancak savaşın kendisinden sonra kaldırmanız şartıyla. Savaşın dışında, yalnızca başka bir krallığın sınırları dışındaki yapıları yıkmaya izin verilir (örneğin, bir kır evi).
Madde 5. Haritayı gereksiz yere kendi krallığınızın dışına yıkmayın.
Madde 6. Zırhı olmayan kişilerin, spam öldürmeyi önlemek için bir sınır savaşına katılmalarına izin verilmez.

> Alts
Madde 7. Alt hesaplarınız arasındaki ve alt hesabınızın krallıkları arasındaki etkileşimlere hiçbir şekilde izin verilmez.
➨ Örnekler:
– Anahtarlar düştüğünde alt'ınızla çevrimiçi olmak ve bunları diğer hesabınıza vermek.
– Altınıza eşyalar verin.
– Alto'nuzun krallığı ile savaşmak.
– Alto'nuzun krallığı ile ticaret yapın.

Madde 8. Başka birinin hesabında oynamasına veya başka biriymiş gibi davranmasına izin verilmez.

Bölüm 3. Krallık.​

> KRALLIĞI BAŞLAT
Madde 1. Bir krallığa başlamak için en az 5 oyuncudan oluşan bir gruba ihtiyacınız var (yani kendiniz ve 4 başkası).
Madde 2. Bir krallığa başvururken, seçtiğiniz il ile tarafsız olan diğer iddia edilen iller arasında 2 eyalet olmalıdır.

> GENEL
Madde 3. Her krallık yeni başlayanların korumasıyla başlar. Bu gün ve çağda, savaş ilan edilmemelidir. Kendisi savaş ilan edebilir, ancak daha sonra yeni başlayanların koruması sona erecektir. Yeni başlayan koruma, krallığın kurulmasından 7 gün sonra da sona erer.
Madde 4. Kendi krallığınızın kurallarına uyun. Her zaman bir lideri tekmeleyebilirsiniz.
Madde 5. Bir lider olarak, bunu personele bildirmeden krallığınızı terk edemezsiniz.
Madde 6. Kendi krallık üyelerinizi eğlence, rol yapma veya başka şeyler için öldürebilirsiniz, ancak çok sık doğamaz veya öldüremezsiniz.
Madde 7. Liderin izni olmadan eşyaları dağıtamaz veya değiştiremezsiniz.
Madde 8. Bir krallık bir haftadan fazla bir süredir aktif değilse (iyi bir nedeniniz varsa veya büyük bir krallığınız varsa daha uzun), hareketsizlik nedeniyle krallığınız elinizden alınabilir. Krallık sadece birkaç kez çevrimiçi olmadıkça ilk önce krallığa göndereceğiz. Uzun süredir tatilde veya uzaktaysanız, bilet oluşturarak bunu bildirebilirsiniz. Krallığınız elinizden alınmayacak.
Madde 9. Krallığınızın eyaletlerine 'yılan biçiminde' izin verilmez, örneğin yatay olarak yan yana 10 eyaletten oluşan bir krallık. Gerçekçi sınırlar belirleyin.
Madde 10. Etraflarında eyaletler talep ederek diğer krallıkları kasıtlı olarak kuşatmaya izin verilmez. Başka bir krallığa karşı veya başka bir krallığa yakın eyaletler talep etmek, buna başka bir krallığı dahil etmediğiniz sürece elbette izin verilir.

> KAÇAKÇILIĞI
Madde 11. Bir şeyleri başka krallıklara götürmenize izin verilmez ve bu nedenle kendi eşyalarınız yoktur. Birleşip ayrılırsanız boş bir envanteriniz olmalıdır.
➨ Örnekler:
– Başka bir krallıkla eşya bağışlamak veya takas etmek ve ardından o krallığa katılmak.
– İçinde öldüğün sahte bir kavga et ve sonra o krallığa katıl.
– Bir yere bir şeyler bırak, yeni bir krallığa katıl ve sonra tekrar al.
– Bir şeyleri bir yere sakla, yeni bir krallığa katıl ve sonra tekrar kap.
– Birkaç hafta içinde eski krallığınızdan birinden eşya alın.
– Birkaç hafta içinde personelin onayı olmadan eski krallığınızla bir şeyler değiştirin.


Madde 12. Eşyalarınız bilmeden yeni krallıkta sona erdikten sonra, bu eşyaların kendi krallığınıza geri dönmesi şartıyla, bir krallığa katılabilirsiniz. Bu, birkaç haftalık bir süre içinde tüm öğeler için geçerlidir, bu yüzden bunu cömertçe alın.
➨ Örnekler:
– Başka bir krallıkla bir şeyler değiş tokuş edildi ve 2 gün sonra o krallık katıldı. Eşyalar önce eski krallığa iade edilmelidir.
Başka bir krallıkla savaştım ve bir şeylerin kaybolmasına neden olacak şekilde kaybettim ve 9 gün sonra o krallık katıldı. Eşyalar önce eski krallığa iade edilmelidir.


Bölüm 4. PvP ve Savaşlar.​

> PVP GENEL
Madde 1.1. Kovalandığınızda oturumu kapatmanıza izin verilmez. Bunun için 50 blok ötenizdeki birinin peşinizde olması gerekir. Oturumu yalnızca güvenli bir yerdeyseniz (/spawn vb. veya 50 blok ötede) kapatabilirsiniz. Yine de oturumu kapatmak /kill ile sonuçlanır.
Madde 1.2. Oturumu kapattığınız krallık resmi olarak kendi krallığınızla müttefik olmadıkça veya açık izin vermedikçe, başka bir krallığın sınırında çıkış yapmanıza izin verilmez.
Madde 1.3. Bir krallığın en fazla 2 müttefiki olabilir.
Madde 1.4. Kendi sınırınızda, savaşa kendiniz başlamadığınız sürece temelde güvendesiniz. Savaşta kendi sınırınız içinde savaşabilir ve bu nedenle de öldürülebilirsiniz.
Madde 1.5. TnT topları, TnT mayın arabaları gibi boşluklardan veya bu sınırın dışından kendi sınırlarında akan lavlardan insanları öldürmeye izin verilmez.

> PRE-PHASE (GENEL SAVAŞLAR)
Madde 2.1. Uygulama ile savaşın kendisi arasında belirli bir gün sayısı olmalıdır.
➨ Örnek:
Battlefield & Take-It-All (2 gün / 48 saat)– Kuşatma (5 gün / 120 saat)
Madde 2.2. Personel, orada olabileceklerini belirtmek için bir savaş talebine yanıt olarak kafa emojileri gönderecek. Çok az personel varsa, karışıklık devam etmez.
Madde 2.3. Aynı krallığın savaşları arasında en az 4 gün olmalıdır.
➨ Örnek:
– Pietje (Krallık) Jantje'ye (Graafschap) saldırıyor, savaş 08-02-2022 tarihinde gerçekleşiyor. Pietje ve Jantje arasındaki bir sonraki savaş sadece 13-02-2022'de gerçekleşebilir, çünkü aralarında 4 gün (09, 10, 11 ve 12) olmalıdır.
Madde 2.4. Bir lider olarak, en az 1 saat önceden bir bilet oluşturduğunuzdan ve savaşan oyuncuları (aynı zamanda müttefikleri) belirttiğinizden emin olun.
Madde 2.5. Savunma yapan takım saldırı zamanını seçer. Minimum 30 dakika ve maksimum 60 dakika. Bu, rakip oyuncularla birlikte bilette önceden bildirilmelidir.
Madde 2.6. Bir savaşa katılmak için en az 3 gün önceden krallıkta olmanız gerekir. Bu aynı zamanda müttefikler için de geçerlidir.
Madde 2.7. Savaşan taraflarla, kendileri kışkırtmadıkça veya onaylamadıkça, savaştan önceki 60 dakika içinde savaşmaya izin verilmez.
Madde 2.8. Bir savaşa katılmak için sunucuda en az 24 saat oynamış olmanız gerekir. Stam en Dorp için bu 12 saattir.
Madde 2.9. Bir krallık, saldıran bir taraf olarak 7 günde en fazla 2 savaşa sahip olabilir (bu nedenle haftada en fazla 2 savaş başka bir krallığa saldırır).
Madde 2.10. Saldıran taraf olarak günde en fazla 1 savaşa katılabilirsiniz.
Madde2.11. Sadece kendi krallığınızdan daha yüksek Seviye, eşit Seviye veya 2 Seviyeye kadar daha düşük olan krallıklara saldırabilirsiniz. Daha düşük bir Seviyeye sahip bir krallığa saldırırsanız, yanınıza daha az insan alabilirsiniz. 1 Seviye farkla, alt Seviye %10 daha fazla kişi alabilir. 2 Seviye farkla, alt Seviye %25 daha fazla kişi alabilir. Bu sadece alt Seviye savunan kişi ise geçerlidir. Krallığın seviyesi önemli değil, Seviye lider.
➨ Örnek:
– Pietje (Krallık Kademe 3), Jantje'ye (Graafschap Kademe 3) saldırır. Buna izin verilir, çünkü her iki krallığın Seviyesi aynıdır. Her iki krallığın da aynı sayıda insanı getirmesine izin verilir.
– Pietje (Baronie Seviye 5), Jantje'ye (Dorp Seviye 4) saldırır. Jantje Katmanı 1 daha düşük olduğu için buna izin verilir. Jantje'nin %10 daha fazla kişi almasına izin verilir (yuvarlanır).
– Pietje (Baronie Seviye 5), Jantje'ye (Dorp Seviye 3) saldırır. Jantje Katmanı 2 daha düşük olduğu için buna izin verilir. Jantje'nin %25 daha fazla kişi almasına izin verilir (yuvarlanır).
– Pietje (Baronie Seviye 5), Jantje'ye (Dorp Seviye 2) saldırır. Jantje Katmanı 2'den daha düşük olduğu için buna izin verilmez.
– Pietje (Köy Kademe 1) Jantje'ye (Krallık Kademe 4) saldırır. Buna izin verilir, çünkü Pietje Seviyesi 2 daha düşüktür, ancak Pietje saldırır. Her iki krallığın da aynı sayıda insanı getirmesine izin verilir çünkü alt Seviye saldırgandır.

> SIRASINDA (SAVAŞLAR GENERAL)

Madde 3.1. Savaşlar sırasında parçacıklara ve evlere izin verilmez.
Madde 3.2. Savaşlarda altlara izin verilmez. Diğer krallıklarda oynayabilir, ancak diğer savaşlara katılamazsınız.
Madde 3.3. Savaş sırasında kişi başına en fazla 1 at ve 2 köpek kullanabilirsiniz.
Madde 3.4. Bir savaş sırasında uçmak, kazara olup olmadığına bakılmaksızın her zaman / öldürmektir. Bunu kendiniz kapatmaktan siz sorumlusunuz.
Madde 3.5. Savaşlar sırasında veya sonrasında geniş kapsamlı toksik davranışlar yoktur. İçerik hakkında tartışma yok. Bu, sohbette değil, Discord'daki personelle özel olarak yapılabilir. Toksik davranış hoş bir atmosfer yaratmaz. Savaşları çok eleştirebiliriz, ancak savaş sırasında veya sonrasında değil, bunu özel olarak veya bir biletle yapamayız.

> POST-PHASE (GENEL SAVAŞLAR)
Madde 4.1. Saldırıya uğrarsanız, savaşlara karşı 5 günlük koruma alırsınız. Başka bir krallığa saldırdıysanız, 1 günlük koruma alacaksınız.
Madde 4.2. Savaş öncesinde, sırasında veya hemen sonrasında zehirliyseniz, kırmızı kart alırsınız. Krallığınızın bir sonraki savaşına katılamazsınız. Ayrıca, kendi krallığınız siz olmadan bir savaş yapana kadar bir müttefikin savaşına katılmanıza izin verilmez.

> MÜTTEFIKLER (GENEL SAVAŞLAR)
Madde 5.1. Sadece savaş ilan etmeden önce yapılmış ittifaklar savaşa katılabilir.
Madde 5.2. Bir savaşa müttefik olarak götürebileceğiniz insan sayısı şöyledir: Kabile 2, Köy 4, Baronya 6, İlçe 10 ve Krallık 16.
Madde 5.3. Farklı Seviyelere sahip krallıklar arasındaki bir savaşta, sadece alt Seviyelere sahip krallığın müttefik almasına izin verilir. Eğer düşük Seviyeli krallık saldıran ise, daha yüksek Seviyeli krallık da müttefik alabilir.
➨ Örnek:
– Pietje (Krallık Kademe 4), Jantje'ye (İlçe Kademe 2) saldırır. Sadece alt Seviyeye sahip krallığın müttefiklerini yanına almasına izin verilir.
– Pietje (Krallık Kademe 3) Jantje'ye (Graafschap Kademe 4) saldırır. Her iki krallığın da müttefik almasına izin verilir çünkü alt Seviyedeki krallık saldırandır.

Madde 5.4. Savaşa katılanların en az yarısı kendi krallığınızdan gelmelidir. Bu nedenle en fazla yarısı müttefiklerden oluşabilir.

> ÖDÜLLER VE CEZALAR (GENEL SAVAŞLAR)
Madde 6.1. Savaşlar için ödüller yaratıcılık, çaba, setler, oyuncu sayısı, oyuncuların biletteki zamanında geçmesi ve öldürme sayısına göre verilir. Ödüller Savaş Anahtarları veya Savaş Anahtarları olabilir.
Madde 6.2. Savaşa katılan oyunculara zamanında (1 saat önceden) bilet vermiyor musunuz? Sonra ödüllerde bir kesinti alırsınız.
Madde 6.3. Her iki taraf da en az 3 adam ve tam elmas zırhla mı gelecek? O zaman savaş her iki taraf için de ciddi şekilde önemlidir, her iki taraf da savaş ödülleri alır (savaş anahtarları ve savaş anahtarları) ve her iki taraf da Seviye'de düşer / yükselir.
Madde 6.4. Taraflardan 1'i en az 3 adam ve tam elmas zırhla mı geliyor ve diğer taraf demir zırhla mı yoksa 3'ten az adamla mı ortaya çıkmıyor? O zaman savaş her iki taraf için de ciddi sayılmaz, sadece 3 adam ve elmas zırhı olan taraf hafif ödüller alır (savaş anahtarları ve savaş anahtarları yok) ve kaybeden taraf Seviyeye düşer.
Madde 6.5. Bir krallık olarak en az 3 adam ve tam elmas zırhla 3 kez hazır oldunuz mu, ancak diğer tarafın savaşı ciddi sayılmadı mı? Sonra 3 ciddi olmayan savaş, Yükseltmeler için 1 ciddi savaşa kadar eklenir. Bu kural, açıkça aktif olmayan bir krallıkta savaş ilan edilmişse geçerli değildir.
Madde 6.6. Savaş sırasında veya sonrasında zehirli miydiniz? Sonra ödüllerde bir kesinti ve kırmızı kart alırsınız.
Madde 6.7. Ciddi bir savaşta, kazanan krallık bir Seviye yükselecektir. Kaybeden krallık bir Seviye aşağı inecek.
Madde 6.8. Bir krallık bir savaşta ciddi bir şekilde ortaya çıkmadığında veya ortaya çıkmadığında, bu krallık puan kaybeder. Alınan krallık puanlarının sayısı krallık seviyesine bağlıdır. Bir krallık savaş günü bunu yapamazsa ve yeterli alternatif tarih vererek savaşı ilerletme zorluğunu durdurmak için rakibiyle bir biletle açıkça gösterirse, puan alınmayacaktır.
➨ Krallık seviyesi başına alınan krallık puanı sayısı:
– Kabile (15)– Köy (25)– Baronya (40)– İlçe (60)– Krallık (100)
> SAVAŞ ALANI
Madde 7.1. Sadece savaş teçhizatı (yiyecek, zırh, kılıç, yay, balta, totem, su, lav) getirmenize izin verilir. Bloklar, diğer araçlar, varlıklar vb. Yok.
Madde 7.2. Saldırgan, savunandan daha fazla insanı alamaz.
➨ Örnek:
– Pietje, Jantje'ye saldırır. Jantje yanına 5 kişi alır, sonra Pietje de en fazla 5 kişi getirebilir.
Madde 7.3. Bazı durumlarda, Madde 7.2 için bir istisna uygulanır.
➨ Örnek:
– Bir Seviye 1 veya 2 krallığına saldırırsanız, bir saldırgan olarak, savunmanın ne kadar ortaya çıktığına bakılmaksızın her zaman yanınıza 2 kişi alabilirsiniz.
– Bir Seviye 3 krallığına saldırırsanız, bir saldırgan olarak, savunmanın ne kadar geldiğine bakılmaksızın her zaman yanınızda 3 kişi götürebilirsiniz.
– 4. Seviye bir krallığa saldırırsanız, savunmanın ne kadar geldiğine bakılmaksızın saldırgan olarak her zaman yanınıza 5 kişi alabilirsiniz.
– Seviye 5 bir krallığa saldırırsanız, savunmanın ne kadar geldiğine bakılmaksızın saldırgan olarak her zaman 8 kişiyi yanınıza alabilirsiniz.

Madde 7.4. Duvarın altını kırmaya veya gökyüzü tabanları yapmaya çalışamazsınız.
Madde 7.5. Savaşın altında oturmanıza izin verilmiyor.

> KUŞATMA
Madde 8.1. Savunan ekip savaşın yerini seçer. Böylece kendi illerinden birinde bir yer seçebilirler.
Madde 8.2. Personelin savunma sahasını önceden onaylaması gerekir. Bir kalenin kesinlikle onaylanması için, bunu bir biletle en az 1 gün önceden talep edersiniz. Yönetici + daha sonra kaleyi kontrol edecektir. Toksik olmayan ve sınır aramayan bir kaleniz olduğundan emin olun. Krallık olarak kalmalı, hizip savaşı değil.
Madde 8.3. Tuzaklara izin verilir, ancak bunlar personel tarafından önceden denetlenmelidir.
Madde 8.4. Saldırganların savunmacılara ulaşabilmesi için her zaman yaklaşık 3×3'lük bir boşluk olmalıdır. Birden fazla giriş yapılmasına izin verilir, ancak saldırgan için hangi girişin 3×3 büyüklüğünde olduğu ve savunuculara yol açtığı açık olmalıdır.
Madde 8.5. Saldıran taraf, savunan tarafa engelsiz bir şekilde seyahat edebilir.
Madde 8.6. İşaretçiler maksimum 1 güce sahip olabilir ve her iki taraf için de mevcut olabilir.
Madde 8.7. İskeleye engel olmak için kalelerde levha veya diğer blokları kullanmamalısınız.
Madde 8.8. İskele ile duvarların üzerine inşa edilmesine izin verilir. Ayrıca, kendinizi söndürmek için su ve başkalarını öldürmek için lav kullanılabilir. Arnavut kaldırımı, oklara karşı korunmak için duvarlar inşa etmek için kullanılabilir, ancak duvarların üzerinden geçmek için kullanılamaz. Su ve lav sadece kendinizi söndürmek ve başkalarını lavlara koymak için kullanılmalı, duvarların üzerinden geçmek için kullanılmamalıdır.
Madde 8.9. Beraberlik durumunda, savunan kişi savaşı kazanır.
Madde 8.10. Saldıran bir taraf olarak, savunan taraftan en fazla% 50 daha fazla insan getirebilirsiniz. (yarım sayıdan yuvarlanır). yani 7 savunmacı, maksimum 10.5 saldırgan = 11 saldırgan anlamına gelir)
➨ Örnek:- Pietje,
Jantje'ye saldırır. Jantje yanına 6 kişi alır, sonra Pietje yanına 9 kişi alabilir.
– Pietje, Jantje'ye saldırır. Jantje yanında 7 kişi alır, sonra Pietje 11 kişi alabilir (çünkü 10.5 kişi 11'e yuvarlanır).

Madde 8.11. Bazı durumlarda, Madde 8.10 için bir istisna uygulanır.
➨ Örnek:
– Bir Seviye 1 veya 2 krallığına saldırırsanız, bir saldırgan olarak, savunmanın ne kadar ortaya çıktığına bakılmaksızın her zaman yanınızda 3 kişi götürebilirsiniz.
– Bir Seviye 3 krallığa saldırırsanız, savunmanın ne kadar geldiğine bakılmaksızın saldırgan olarak her zaman yanınıza 5 kişi alabilirsiniz.
– Bir Seviye 4 krallığına saldırırsanız, savunmanın ne kadar geldiğine bakılmaksızın her zaman 8 kişiyi saldırgan olarak yanınıza alabilirsiniz.
– Seviye 5 bir krallığa saldırırsanız, savunmanın ne kadar geldiğine bakılmaksızın her zaman 12 kişiyi saldırgan olarak yanınıza alabilirsiniz.

> HER ŞEYİ AL

Madde 9.1. Savaş savaşı ile aynı kurallar.
Madde 9.2. Her iki taraf da aynı eşyaları önceden yatırır ve bunu bir biletle kabul eder.
Madde 9.3. Kazanan tüm kakma eşyaları alacaktır.

Bölüm 5. Dükkân.​

> UÇMAK
Madde 1. Fly'ı yalnızca kendi krallığınızın sınırları içinde ve ayrıca yalnızca inşaat amacıyla kullanabilirsiniz, bu nedenle PvP amaçları için kullanamazsınız. Buna uymazsanız, sineğiniz alınabilir. Bu nedenle, kavgalara uçmak için bir sinek kullanamazsınız ve birisi yakınınızdaysa sınırınızda veya güvensiz bölgelerinizde uçamazsınız.

> EVLERİ
Madde 2. Evler sadece kendi krallığınızın ve müttefiklerinizin sınırları içinde PvP amaçları için kullanılabilir. Madencilik veya keşif gibi genel amaçlar için, herhangi bir yerde kullanılabilirler.
Madde 3. Nether'de ev sahibi olmanıza izin verilmez.

Bölüm 6. The Nether.​

> YER
Madde 1. Nether'in çatısına çıkmasına izin verilmez.

> ÇİFTLİK
Madde 2. Domuz adamı/korkunç çiftlikler yapamazsınız.

Bölüm 7. Çiftlikler ve Redstone.​

> REDSTONE
Madde 1. Kızıltaşlı çiftlikler otomatik olmamalıdır. Yani redstone döngüleri yok. Ayrıca 0 kene çiftliğine izin verilmez. Kızıltaşlı çiftlikler sadece yarı otomatik olabilir (yani düğmeli). Belirli bir redstone makinesi hakkında şüpheniz olduğunda bir bilet oluşturun.
Madde 2. Gözlemcilere yalnızca bir düğmeyle açılabiliyorlarsa izin verilir (örneğin, yosunu çıkarmak için sinek makinesi). Bir düğme olmadan, bunlar otomatiktir ve bu nedenle izin verilmez.

> ÇİFTLİK
Madde 3. Hiçbir biçimde AFK çiftliği yok.
➨ Örnekler:
AFK-fishen– Sizi hareket ettiren

su yolu

Madde 4. Kaynaklar için mega çiftlikler yaratmayın. Belirli tavanlar belirli kaynaklar için geçerlidir. Bu maksimumları ihlal ederseniz, çiftlik kaldırılacak ve krallığınız bir ceza alacaktır.
➨ Çiftliklerin maksimumu:
Kaktüs (500)– Lav damlama taşı (25)– Kelp (250)

Yukarıdaki maksimumlar, Teknoloji Ağacındaki Özellikler satın alınarak 1000 kaktüs, 50 lav ve 500 yosuna yükseltilebilir.

Madde 5. Bu kuralların ihlali durumunda, çiftlik kaldırılır ve tüm eşyaları ve zamanı kaybedersiniz.

Bölüm 8. Ahenksizlik.​

> DAVRANIŞ
Madde 1.
Tüm kurallar (özellikle Bölüm 1'deki Davranış Kuralları) Discord için de geçerlidir.

> EKLENTILER
Birrtikel 2.
Sadece vanilya Discord'a izin verilir, bu nedenle Discord istemcileri veya BetterDiscord gibi eklentiler yoktur. Biletlerde istisnalar talep edilebilir.
 
Üst