EnderFire Network Survival Sunucu !

Server Adı
EnderFire
Site Adresi
https://www.enderfire.com/
Server Tipi
  1. Survival
Versiyon
1.8-1.17.X
Açılış Tarihi
18 May 2022
Discord
https://discord.com/invite/zvqxU6vW3c

Toretto

Member
Katılım
17 Mar 2022
Mesajlar
784
Tepkime puanı
1
Konuyu Başlatan
EnderFire Network Türkiye içerisinde hizmet veren bir Minecraft sunucusudur. Oyuncularına kaliteli ve hilesiz bir oyun zevkini yaşatmak için yola çıkmıştır. Şu an sadece klan savaşları olarak hizmet veren EnderFire, ilerleyen süreçte toplulukça bilinen farklı oyunları da içerisine ekleyecektir...


1) Yasaklanma sebepleri ve süreleri

2) Susturulma sebepleri ve süreleri

1) Yasaklanma(ban) sebepleri:​

EnderFire'da Hile Kullanmak:

Sunucumuzun daha güzel bir oyun platformu haline dönüşmesi için hile kullanımı sunucumuzda yasaktır. EnderFire'da hile kullanan oyuncular eğer otomatik olarak tespit edilirse 5 gün, yetkili kontrolü ile tespit edilirse 15 gün yasaklanacaktır. Ek olarak sunucumuza kayıt olduğunuzda EnderFire yetkililerinin bilgisayarınızda hile taraması yapmasına izin vermiş olursunuz. Talep edildiğinde yetkililere dosyaları göstermek zorunludur. Bu kontroller esnasında sunucumuzdan çıkan üyeler 8 gün boyunca sunucumuzdan yasaklanacaktır.

EnderFire'da Dolandırıcılık ve Tuzaklar:

Sunucumuz üzerinde klan savaşlarını daha güçlü kılmak için her türlü tuzak serbesttir (TPA tuzağı vs.). Ancak, sunucumuzda oynayan oyuncular dolandırıcılığa başvurduğu taktirde(örn. bir oyuncuya satılmakta olan kazmaya el koymak) karşı tarafın elinde bu duruma kesinlik kazandıracak kanıtlar(screenshot, video kaydı) olması halinde dolandıran kullanıcı sunucumuzdan 7 gün boyunca uzaklaştırılacaktır.EnderFire'da Bulunan Diğer Kurallar:

1) EnderFire üzerinde bir eşyanın/hesabın veya bir materyalin gerçek paraya dönüştürülmesi kesinlikle yasaktır. Bu durum anlaşıldığı taktirde üyeler karşılıklı olarak sınırsız olarak yasaklanacaktır.

2) EnderFire'da herhangi bir sebepten dolayı cezalandırılan üyelerin bu cezadan kurtulmaya çalışması(örn. yan hesap açarak sohbete yeniden dahil olmak) her iki hesap için de 3 günlük uzaklaştırma ile sonuçlanacaktır.

3) EnderFire üzerinde uygunsuz hesap isimlerinin kullanılmasına izin verilmez, kullanan üyeler kalıcı olarak uzaklaştırılır.

4) Sunucumuz üzerinde bulunan açıkların(bug) yetkili ekibine bildirilmesi zorunludur, eğer ki üyeler bu durumdan faydalanırsa sunucumuz üzerinden kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.

5) Tüm EnderFire sunucularında(Discord/Minecraft) başka sunucuların tanıtımının yapılması(reklam) kesinlikle yasaktır, yapan üyeler kalıcı olarak sunucumuzdan uzaklaştırılacaktır.2) Susturulma(mute) sebepleri:​

EnderFire üzerinde küfür ve argo kelimelerin kullanımı yasaktır. Kullanan üyeler kullanım şekline bakılmaksınızın 1 saat boyunca susturulacaktır. Karşı tarafın karşılık vermesi durumunda ceza her iki taraf için de geçerli olacaktır. Ayrıca, EnderFire üzerinde herhangi bir ülkeye/ırka karşı hakaretlerde bulunnmanın cezası kalıcı olarak susturulmaktır. Sohbet kirliliğinin önüne geçme amaçlı spam ve flood içerikleri mesaj atan üyeler 10 dakika, harfleri uzatan üyeler ise 5 dakika olarak susturulmaktadır. Sunucumuza hakarette bulunan üyeler sebep aranmaksızın kalıcı olarak susturulacaktır. Son olarak, sohbet içerisinde site veya Discord sunucusu isimleri kullanmamaya özen göstermelisiniz. Kullandığınız taktirde 1 gün boyunca susturulma cezasına çarptırılabilirsiniz.BİLGİ: EnderFire Network'e kayıt olan her oyuncu bu kuralları kabul etmiş sayılır, ayrıca EnderFire Network bu kurallar üzerinde değişiklilik yapma hakkını saklı tutar ve bu kurallara bağlı kalmak durumunda değildir. İşlenen kural ihlalinin ağırlığına göre verilen ceza ağırlaştırılabilir.1- Çalışmadığı söylenen zamanlanmış olan otomatik etkinlikler kontrol edildi, çalıştığına kanaat getirildi.

2- Anti-hile sistemi güncellendi.

3- Koth eventi tarihi her Pazar günü 19:00 olarak ayarlanmıştır, klanların veya bireylerin tepeyi 2 dakika boyunca korumaları gerekmektedir. Toplam event süresi 10 dakika sürecektir.

4-Koth eventi ödülü olarak koth kasası anahtarı verilecektir bu kasadan vip üyelik çıkma olasılığı vardır ancak verilen ödül sadece kasayı açan oyuncu için geçerli olacaktır.

5- Site üzerinden özel üyelikleri teslim alamama sorunu çözüldü, üyelerimizin özel üyelikleri site sandığı üzerinden, diğer ürünleri ise spawnda bulunan npc üzerinden temin etmeleri önerilir.

6- Etkinlik takvimi güncellendi.

7- Sunucu çevrimiçi oranını arttırmak için projelere başlandı.

8- Oy sistemi aktifleştirildi. 
Üst