Felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Ko1 Hem Farm Hem Pk Yeni Sunucu !

Server Adı
Ko1
Site Adresi
https://www.knightonline1.com/?p=story
Server Tipi
MyKo
Versiyon
v24xx
Açılış Tarihi
24 Haz 2022
Discord
https://discord.com/invite/4d2nuhP

Toretto

Moderatör
Katılım
17 Mar 2022
Mesajlar
794
Tepkime puanı
1
Konuyu Başlatan

2004 yılında Koreli firma o zamanki adı ile Wizgate tarafından üretilen Knight Online , başlangıcından itibaren binlerce oyuncunun ilgisini çekti.

Oyunun kendine has tecrübe , ticaret ve savaş ortamları kısa sürede diğer oyunlardan ayrı bir kitleye erişmesine sebep oldu.

Bu tür kendine has özellikleri sayesinde Knight Online MMORPG kültürüne yeni bir oyunculuk anlayışı katmıştır.

Zira Knight Online'da karakterinizin leveli , yetenekleri ve teçhizatları ne kadar üstün olursa olsun , oyuncunun tuş kombinasyon yetenekleri,stratejik tecrübeleri ve oyun bilgisi olmadan kahraman olamazsınız.

İlk yıllarında bir çok ülkede yerel dilde hizmet veren sunucuları olan oyuna yerel dilinde sunucusu olmayan Türklerin ilgisi çok fazlaydı. En anlaşılabilir dile sahip olduğu için Kuzey Amerika sunucuna yani USKO'ya yöneldiler.

Yıl 2006 olduğunda USKO'nun oyuncu sayısının büyük çoğunluğunu Türkler oluşturmaktaydı. Tam bu zamanlarda Knight Online altın çağını yaşamıştı.

Fakat zamanla yapılan güncellemeler , değişiklikler , daha çok oyuncuya ulaşmak için yapılan kolaylaştırmalar , daha çok maddi gelir için üretilen ekstra ürünler oyunun o kendine has tarzını zedelemeye başladı .

Bütün bunların üstüne bir de oyuncuların kazançtan pay alma çabalarına paralel , hile programları ve bunlarla kazanılan eşyaların oyun ekonomisine değersizleştirme (devaluasyon) gibi kötü etkileri de eklenince , altın çağı biten Knight Online milyonlarca oyuncusunu kaybetti.

2007 yılında kötü gidişat hala sürmekteydi ancak Knight Online hala çok oyuncuya sahipti.

KO1'in hikayesi burada başlıyor.

2005-2007 yılları arasında USKO Diez (O zamanlar adı dies değildi) serverinde oyun oynamış mesleği bilgisayar programcılığı olan bendeniz Süleyman DOĞAN , Knight'ı eski ihtişamına kavuşturmak için private server geliştirmeye Pvpknight.com adı altında başladım.

Piyasaya sızmış tayvan sunucusunun dosyaları ile 2007-2009 yıllarında Pvpknight , 2009-2011 yılları arasında Ko-ogle adı altında server adminliği yaptım.

Knight Online oyuncu sayısı hızla azalırken ve zihniyetler yavaş yavaş bütün serverleri kolaylaştırma ve basitleştirme işlemlerine mecbur bırakıyordu.

12 Mart 2011 tarihinde daha sonradan sevenlerinin KO1 diye adlandıracakları Knightonline1 serverini açtım.

Orimzo (Orjinal Myko zor) , Mexpio (Medium exp item orta) , Pk isimleriyle 3 lü server olarak başlayan KO1 , 3 ay sonra , oyuncuların (Bu kadar zor serverde oynayacak olsam USKO oynarım) demeleri üzerine , Mexpio haricindeki diğer iki sunucusunu kapattı.

Orta zorlukta olan serverimiz Mexpio 4 sene dayanabildi ve 2015'te database sıfırlandı.

Mart 2017'de hafif bi kıvılcım olsa da Knight Online'ı eski ihtişamına döndürmek için çıktığım yolda KO1'i bile eski ihtişamına döndüremedim.

4 senedir KO1 test veya beta halinde açık ve oyuncular hala birkaç hafta ömrü olabilen serverlerde dağınık bir şekilde eski Muhteşem oyundan yoksun halde vakit öldürmekte.

Bugünlerde USKO'da bile yeni açılan serverde birkaç gün sonra +9 +10 itemler görülebilmekte ve oyun iyice kaos ortamına düşmüş durumda.

KO1 olarak bizlerin amacı ise 2006daki o muhteşem oyunu herşeyiyle geri döndürebilmek.

Mottomuz 'Sene 2006'da USKO neyse o'.

Yani sene 2006'da exp ne kadar zorsa şimdi de o kadar zor

Sene 2006'da drop ne kadar zorsa şimdi de o kadar zor

Sene 2006'da upgrade ne kadar zorsa şimdi de o kadar zor

Sene 2006'da Pus'ta ne satılıyorsa şimdi de o satılacak şekilde

Sene 2006'da damageler kaç ise şimdi de o

Sene 2006'da hangi itemler var ise şimdi de o.

Hiçbir güncelleme olmaksızın , sadece yeni görev ve etkinlikler tasarlayarak , Knight'ı altın çağında yani 2006 yılında tutmaya kararlıyız.


ÖZELLIKLER

Gelin ve dünyanın en heyecan verici, eşsiz PvP özelliklerine sahip, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG) ile orta çağdaki savaşların keyfini çıkarın.
10 milyondan fazla insanın dünyanın dört bir yanından oynamak için giriş yaptığı Knight Online, etrafındaki en büyük MMO topluluklarından birini temsil ediyor. Knight Online'ın en heyecan verici özelliklerinden bazıları, oyuncular ve kendi yerleşik parti sistemindeki en kapsamlı, ısrarcı ve büyük çaplı savaşlardır.
Bir hesap açıp kaydolduktan sonra, her oyuncu bir İnsan veya Ork olmak arasında seçim yapmak zorundadır ve her milletin içinde bir barbar, savaşçı, rahip, haydut veya büyücü olarak karakterlerini geliştirmeyi seçebilirler. Başarılı olan oyuncu, zafer kazanmak için kendi ulusunun diğerleriyle güçlerini birleştirmeye çalışacaktır. Savaşlara katlanarak, her karakter Knight Online dünyasında bir kahraman olabilir. Ayrıca Kral'dan tanınma ve ödül alma unvanı alabilir, kendi kalesinin efendisi olabilir ve hatta bir şehri yönetebilir.
Knight Online'ın iki farklı yolu var:
1. Free2Play ™: Tüm oyuncular, oyunun mevcut tüm özelliklerine ve gelecekteki güncellemelere ve genişletme paketlerine hiçbir zaman sınırı olmadan tamamen BEDAVA erişime sahiptir.
2. Pay2Play ™: Knight Online'ı finansal olarak desteklemek isteyen ve gelişmiş oyun deneyimi (örneğin, daha yüksek isabet oranları, daha fazla oyuncu kabiliyeti, özel silahlara erişim ve diğer pek çok fayda) ile ilgilenen zorlu taraftarlar için, çeşitlilik sunuyoruz. premium seçeneklerin listesi. Premium paketlerimizi görüntülemek için, lütfen Power Up Mağazamızı ziyaret edin.
Knight Online, Çin, Tayvan, Kore, Japonya, Malezya , Kuzey Amerika ve Türkiye'de yerel dil desteğiyle çalışan sürekli savaş sunucularıyla eleştirel beğeni toplayan ortaçağ fantezi macera oyunudur. Yıllar önce Kore'deki ilk girişinden bu yana Knight Online, 80'den fazla ülkeden milyonlarca oyuncu tarafından beğenildi.
KO1 olarak bizim yegane amacımız bu muhteşem oyunu altın çağını yaşadığı 2006 yılına geri döndürmektir.

KO1 ÖZELLIKLER​


ÖLÜMSÜZ SUNUCU


Ötüken sunucumuz , 15 mart 2019 tarihinden bu yana , kapanmadan , db sıfırlanmadan , hizmet veriyor.

KNIGHT ONLINE 2006 YILINA GERI DÖNDÜ


Exp, drop, upgrade, pus, damage, item, kısacası herşey , sene 2006daki versiyon 1453 USKO ile aynı , tek eksiğimiz koxp!

RAKIPSIZ ANTI CHEAT SISTEMI


Hile olmayan Knight Online sunucusu mu olur? diyenlerdenseniz , buyurun bir çayımızı için :)

DÜNYANIN EN ZOR KNIGHT SUNUCUSU


Oyuncu çekebilmek veya tutabilmek için ; oyunun orjinalinden hiç taviz vermedik, vermiyoruz, vermeyeceğiz!
bağımsız private sunucu

BAĞIMSIZ PRIVATE SUNUCU


Web sitesinden , sunuculardaki hard disklere kadar bütün yazılım ve donanımlar KO1'in kendi bünyesindedir. Toplama pvplerde vakit harcamayın!
En şeffaf Knight Online sunucusu

EN ŞEFFAF KNIGHT ONLINE SUNUCUSU


Bütün trade, upgrade, drop , pk, coins logları halka açık şekilde web sitemizde sergilenmektedir.
Oyuncular arası alışveriş

OYUNCULAR ARASI ALIŞVERIŞ


Knight Online camiasında serbest oyuncu pazarının öncüsüyüz. Oyuncular arası gerçek para ile alışveriş tamamen serbesttir. Sizin emeğiniz , sizin kararınız.
Gelişmiş Quest Sistemi

GELIŞMIŞ QUEST SISTEMI


KO1'in kendine has quest sistemi sayesinde; NPCye gitmenize gerek kalmadan aynı anda bütün görevlerinizi yapabilirsiniz.
EXP Kredi Sistemi (KO'da İlk)

EXP KREDI SISTEMI (KO'DA İLK)


Exp kredisi alıp son levele ulaşmanız an meselesi. Aldığınız bütün exp kredisini 3 ayda ödeme kolaylığı. Bu sayede hem level kasmayı kolaylaştırdık hem de oyunun exp zorunluluğundan taviz vermedik.
Gelişmiş Auto RPR sistemi

GELIŞMIŞ AUTO RPR SISTEMI


Sundries'e gitmeden rpr otomatik yapılır. Sundries bu durumdan pek memnun değil ama olsun :)
Offline Merchant Sistemi

OFFLINE MERCHANT SISTEMI


Pazar kurup oyundan çıkabilirsiniz. Karakteriniz siz dc edinceye kadar pazarda kalacaktır.
Gelişmiş Auto Loot Sistemi

GELIŞMIŞ AUTO LOOT SISTEMI


Çok daha pratik şekilde farm yapabilirsiniz. Üstelik oto kutu kısayol tuşları ile makro kurarak , ücretsiz oto kutu sistemimizden de faydalanabilirsiniz.
7/24 Event

7/24 EVENT


Knight Online'ın bilindik etkinlikleri haricinde , KO1'in kendine has etkinlikleri 24 saat boyunca sürmektedir. Özellikle CZ Bowl bölgesinde aktif olan oyuncular yüksek miktarda kazanç elde eder.
Gerçek Free To Play

GERÇEK FREE TO PLAY


Free PUS ile tek kuruş ödemeden Bütün ücretli özellikleri edinebilirsiniz. Nasıl mı? Oyun oynayarak.
Geniş Oyuncu Kitlesi

GENIŞ OYUNCU KITLESI


Onbinlerce Knight oyuncusu KO1 ile tanıştı. Oyuncu rekorumuzu 09.05.2020 21:40 tarihinde , 1,333 user ile kırdık.
Sadece userimize sponsoruz!

SADECE USERIMIZE SPONSORUZ!


KO1'de sponsor yayıncı , reklamcı, gm ve benzeri emek hırsızlarına yer yok. Reklamı da oyuncumuz yapıp KC kazanıyor , yayını da oyuncumuz açıp KC kazanıyor.
Oyuna entegre Forum

OYUNA ENTEGRE FORUM


KO1'de forum paylaşımları oyun hesabınız ile yapılır. Kısacası forumumuz bile kendi yazılımımız.
KO'da bir ilk! Dil çevirisi

KO'DA BIR ILK! DIL ÇEVIRISI


Tümleşik dil çeviri özelliği ile her dilden yazıyı oyuncuların diline otomatik çeviri yapar. Bir Latin Amerikalı ile Türk oyuncu çok kolay sohbet edebilirler.
En Canlı Oyuncu Pazarı KO1'de

EN CANLI OYUNCU PAZARI KO1'DE


Onbinden fazla gönderi ile PVP Knight aleminin en kalabalık oyuncu pazar alanına sahibiz.
SMART MACRO (GENIE)

SMART MACRO (GENIE)


Rahatça farm yapabilirsiniz. Çok yakında offline özelliği ile , iş güç sahibi , meşgul oyuncularımıza da farm olanağı sunacağız.
Oyunculara COUNT komut izni

OYUNCULARA COUNT KOMUT IZNI


Tamamen şeffaf yönetim anlayışımız nedeniyle , oyuncularımıza bir gm komutu olan /count izni verdik. Oyunda o an kaç kişinin olduğunu kendi gözlerinizle görün.
CZ RANK ve ödülleri

CZ RANK VE ÖDÜLLERI


Her gün 12:00 ve 00:00 saatlerinde , RANK listesine giren oyuncularımız 30 milyona kadar coins kazanmakta.
Avantaj Havuzu (Premiumdan bile iyi)

AVANTAJ HAVUZU (PRE NEDIR KI)


Oyuna yeni giren oyuncular NEW KNIGHT sembolü alırlar ve 1 ay boyunca %15 fazla exp , coins , np kazanırlar. Partiye girdiklerinde bu kazanç partidekilere de yansır ve kendilerinin kazancı iki katına çıkar.Bu özellikleri Platinum Premiumda bulamazsınız!
PK yap Coins kazan)

PK YAP COINS KAZAN


KO1'in bir eşsiz özelliği daha PK Point. Her np değişiminde PK Puanı kazanırsınız. Gün sonunda eğer bu puanlar 150 seviyesini aştıysa, her pk point 100k coins olarak hesabınıza eklenir.
 
Üst