KO1 Semender 65 Cap Yeni Sunucu !

Server Adı
KO1 Semender
Site Adresi
https://www.knightonline1.com/
Server Tipi
MyKo
Versiyon
v1908
Açılış Tarihi
17 Eyl 2022
Discord
https://discord.com/invite/4d2nuhP

Toretto

Member
Katılım
17 Mar 2022
Mesajlar
784
Tepkime puanı
1
Konuyu Başlatan
Aslında bu konu üzerine kitap veya tez yazılması gerekir ancak kolay anlaşılması açısından basit ve maddeler halinde açıklama yapmaya çalışacağım.
Herkesin bildiği üzere en kaliteli pvp serverin ömrü 2 ay. Bu oyun artık eğlenceden öteye geçip maddi kazanç elde edilen bir ortama dönüştürüldü oyuncular tarafından. Sunucu yeni açıldığında item ve benzeri meteryal ihtiyaçları en yüksek seviyede olduğu için en yüksek talep bu zamanda oluyor. Bu yüzden maddi kaygı ile oynayanların kazacının en yüksek seviyede olduğu dönem sunucunun ilk açıldığı dönem. Zamanla insanlar kazanım yapıyor ve talep azalıyor. Azalan talep önce maddi kaygı ile oynayanların talep yüksek olan sunuculara gitmesini tetikliyor. Bu oyuncu sayısındaki azalış da oyunu hem eğlence hem de maddi kazanç için oynayanların gidişini tetikliyor. Sona kalanlar bu oyunu eğlence için oynayan , gerçekten bu oyunu seven , Knight bırakılmaz ara verilir diyen emektar user oluyor. Oyuncu sayısı azalışı ile emektar oyuncu bir çok alanda sıkıntılar yaşamaya başlıyor ve istemeyerek oyunu bırakıp talebin yüksek olduğu başka bir sunucuya gitmek zorunda bırakılıyor. Şimdi bu alanlardan , yapay zekalı robotların ne şekilde yardımcı olacağından ve işleyişten bahsedeceğim. Kolay okunması için basit bir şekilde yazqacağımı tekrar belirtmek isterim.

KO1 Yapay Zeka Karakter Sistemi Nedir?
Makine öğrenme tekniği ve istatistikler kullanılarak yapılandırılır.Oyuncu hareket ve tavırlarını taklit eder. Normal oyuncuların altında , monsterların üstünde seviyede bir akla sahip olan ve zamanla bu zekayı geliştiren robot yazılımı.

Neden ihtiyaç duyuluyor bu sisteme?
Oyuncu sayısının yetersiz olduğu zamanlarda (sunucu açılışından bir kaç ay sonra ve Türkiye saatine göre sabah vakitlerinde) oluşan tıkanıklıkları giderme ihtiyacı doğmaktadır. Yapay zeka bu açmazlara büyük ölçüde çözüm getirecektir.
- Farklı zaman dilimlerinde olan oyuncular. Örneğin Perudaki bir oyuncu için saat 22 iken Türkiyedeki bir oyuncu için saat sabahın 6sı , malezyadaki oyuncu için ise sabah 11.
- Etkinlik saatleri ayarlanamıyor , Türkiye dışındaki oyuncular bu etkinliklere katılamıyorlar.Örneğin bdw de Türkiyede akşam iken pek sorun yaşanmaz iken , Peruda akşam iken rakip bulup etkinlikten faydalanamıyor oyuncular.
- DROP eşitsizliği , kalabalık zamanda giren oyunclar eğlence yönünden şanslı ama boss yönünden şanssızdır.
- Cz de ırk dengesi hiç bir zaman tam olarak kurulamaz. İnsanlar hiç bir etkinlikten veya ödülden faydalanamaz hale gelebiliyor.
- Kazanç dengesizliği. Örnek veriyorum cr etkinliği yapacaksınız mecburen oyuncu yoğun olduğu zaman yapacaksınız. Bu durumda ekmek fırınında gece çalışan gündüz oynayan birini veya malezyadan katılan birini düşünün. Bu her zaman oyuncu sayısı bakımından geri girmek demek , zira sizin de gördüğünüz gibi ilk açılıştan başka oyuncu sayısı artırabilen hiç bir server yok. Ötükende sıradışı bir zaman yaşandı bunun da nedeni pandemi yasaklarıydı.
- Exp party sorunu. İlk başlayanlar kalabalıkla kasar. Sonradan gelenler artık çaresizdir. Pvp serverlar bu durumu habire yeni server açarak çözüyor. Olan sizin emeklerinize oluyor.
- Solo user sorunu. Oyuncu sunucuya giriyor yalnız , bakıyor sağda solda yapacak hiç bir şey yok , bir kongau kesip görev bile yapamıyor , sonuç malum.
- Atros riote dönemi. Bu sorunu pvp serverlar yine db sıfırlayarak gidermekteler. Kimse atrross rioteden başka kağışacak biri olmayan servera girip emek vermez. Kimse girmeyen serverda mevcut user de durmaz.

Bunlara benzer bir çok çıkmaz var ancak lafı fazla uzatmayalım.Bu sistem mevcut oyuncuya ne kazandıracak?
Öncelikle serverin ömrünü uzatacak , insanlar eğlence buldukları sunucuda kalır.Server açıldıktan sonra zamanla userin azalması sorununu USKO dahi çözemiyor. Belki çözemeyiz ama azalma hızını çok fazla yavaşlatabiliriz.
Yeni etkinlikler yapılabilecek. Örneğin bir felankor atıyoruz kesilemiyor. Bir turnuva yapalım desek 3 clan anca çıkıyor , 3 clanla turnuva yapamadığımızda bu 3 clan da bana cephe alıyor.
Yapay zeka insan zekası gibi olamaz ama faydalı olabilir. Örneğin yeni useri fazla bunaltma diyebilirsiniz bir bota sizi dinleyecektir. Oysa ki insanlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. Bir bot bdw de afk kalıp kutu kasmaya uğraşmaz aksine size yardım eder , buff atar , sw verir , healler , atak verir , neye programlandıysa onu yapar . Ben de sizin iyiliğinize kodluyorum zaten.
Kazanç artışına neden olacak. Basit bir örnek verecek olursam , cz de dark mare dropları. Slotun kenarından geçen olmadığı zaman oyunun ekonomisi kötü etkilenecek kadar DROP alınmış oluyor. Çünkü talep az arz fazla. Ancak bu slotlarda sürekli kasan ve bu slotlarda kazanlara sürekli baskınlar düzenleyen botlar olursa , dm dropları bir standarda kavuşacak ve user sayısına göre sunucunun ekonomisine zarar veremeyecektir.
GB değerlenir. Yukarıdaki örnekte verilen durumun oluşması demek GB nin değerlenmesi demek zaten. Bu durumu başka bir çok olguya göre yorumlayabileceğiz. Örneğin cz beast da bus dropbunu rahatlıkla artırabileceğiz çünkü , robotlar uyumaz , robotlar yeni açılan servera para için kaçmaz , robotlar ittifak yapmaz. Bas dersin slotu basar. Kas dersin bu slotta şu şu özeelikteki useri kasar.Geliştirme planı ve sonuç
Her an istatistik alarak ve bu istatistikleri nasıl okuyacağını sisteme öğreterek ilerliyorum. İlk etapta robotlar tam bir makine gibi davranacaklar , çok ezici bir üstünlüğe sahip olmaları gerekiyor ki sistem bitebilsin. Geliştirmeler zamanla botların zekasını ve oyun bilgisini nrivanaya çıkaracak bu dönemde yer yer sizleri biraz rahatsız edebilirler endişe etmeyin ben sürekli kontrol ediyor olacağım. Sistem %95 üzerine çıktıktan sonra yani priest undy SET giyene undy atıp cure almayı öğrendiğinde veya mage pusu kurmayı veya ölmeden tp etmeyi öğrendiğinde , botların makine öğrenme sürecini durduracağım. Yapay zekaya insan yanılma payı ekleyeceğim. Yani botlar da çeşit çeşit farklı oyunculuk , beceri ve beceriksizlik , ahlak ve ahlaksızlık seviyelerine sahip olacak. Örneğin bir bot vsnize karışmazken bir diğeri spike bekletip son damage vurmaya ayarlanacak. Bu davranış biçimlerini de seviyelendirerek randomize edeceğim. Mesela partiye +++ yazdınız , bir bot %78 oranında size undy mi 2k mı lazım olduğunu bilebilecek , bir diğer bot ise %90 oranında bir diğeri %20 .

Sonuç olarak bu sistem tamamen kullanılır hale geldiğinde oyunun ekonomisine , eğlencesine ve ömrüne devasa boyutta olumlu etkileri olacak ve çok eğleneceğiz. Sizlerden tek ricam neticeyi görmeden İSTEMEZÜK moduna girmemeniz.

Ufak bir not , bot ile oynamak istemeyen Ötükene gidebilir Ötükende bot yok.KO1 VE SEGEDİN HAKKINDA

Açılış CAP : 65

MASTER : Orjinal FireDrake

Upgrade = ZOR (+10a kadar açık tabi basabilirseniz :) )

Quest Sistemi AKTİF
Takı Upgrade KAPALI
EXP ZOR, ITEM ZOR (Orjinal)
PUS : SADE (Walkrie,Pathos vb YOK)
İtem/GB Alış Satış = SERBEST
Macro : SERBEST
65 CAP Çalışmayan SKILL YOK
Ice/LR AKTİF (Orjinal)
Leg/Scream AKTİF(Orjinal)
R= Failed AKTİF(Orjinal)
Joblar : Ellenmemiş(Orjinal)
War Zone = Lunar Walley

UPGRADE ORANLARI NASIL? :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19209&t=uprade-oranlari


ATTİLA VE BOSS SPAWNLARI :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19200&t=attila-ve-boss-spawnlari-hakkinda


BUS FARMI HAKKINDA :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19201&t=blessed-upgrade-scroll-farmi


DELOSTA FARM HAKKINDA :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19202&t=delos-farm-hakkinda


EXP GÖREVLERİ HAKKINDA:
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19203&t=exp-gorevleri-hakkinda


KC NASIL SATIN ALABİLİRİM? :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19204&t=kc-nasil-satin-alabilirim


MASTER VE 62 KAĞIDI :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19205&t=master-ve-62-scroll-hakkinda


PREMİUM ÖZELLİKLERİ? :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19206&t=premium-ozellikleri-nelerdir


SKİLL-STAT SIFIRLAMA? :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19207&t=skill-nbsp-stat-sifirlamak-ucretsiz-mi


TAKI GÖREVLERİ HK. :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19208&t=taki-gorevleri


Zen Macro ve Oto Kutu :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19210&t=zen-macro-oto-kutu-hakkinda


POWER UP STORE:
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19211&t=guncel-power-up-scroll-hakkinda


OYUN KURULUMU :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=17009&t=oyun-kurulumYENİLİKLER:

Reklam Event :
https://knightonline1.com/?p=reklam_event_public


Dlive Canlı Yayıncı Sistemi:

https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19213&t=dlive-canli-yayin-sistemi


Dlive Çekiliş Sistemi & Hesap İlişkilendirme :

https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19214&t=dlive-cekilis-sistemi-hesap-iliskilendirmesi


Chat Geçmişi:

https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=19212&t=chat-gecmisi-ozelligi


FIRSATLAR:

https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=16023&t=menuye-yeni-eklenen-bolum-firsatlar
EVENTS:
Bdw, Lunar War, Csw, RankCoins, Pk Coins
KIN KIRAN :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=17154&t=kin-kiranlar-etkinligi

YITIK KORIG :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=13693&t=yitik-korig

10X : https:
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=13660&t=10x-event

KURVI CUVAC:
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=13657&t=kurvi-cuvac

PK POINT EVENT:
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=16252&t=pk-point-event

PKC EVENT :
https://knightonline1.com/?p=forum_konu&konu_id=13661&t=pkc-event
 
Üst