ManaCube SkyBlock Survival Ve Bir Çok Oyun !

Server Adı
ManaCube
Site Adresi
https://manacube.com/
Server Tipi
 1. Skyblock
Versiyon
1.8-1.17.X
Açılış Tarihi
2 Ağu 2022
Discord
https://discord.com/invite/manacube

Toretto

Member
Katılım
17 Mar 2022
Mesajlar
784
Tepkime puanı
1
Konuyu Başlatan
hub-ağaçları.pngSunucuda hangi sürümler desteklenir?​


ManaCube 1.8, 1.16 ve 1.17 sürümlerini destekler.


Cezamı nasıl kaldırırım?​


Cezanız 24 saatten fazlaysa, sessiz / yasak itirazında bulunabilirsiniz. İtiraz süreci hakkında daha fazla bilgi için bu makaleye bakın. Ancak itirazınız reddedilirse, cezanızın süresini beklemeniz gerekir. Yasakların kaldırılması ve sessize alınması, kısa süre önce ManaCube Store'dan kaldırıldı.
MANACUBE KURALLAR

Mükemmel olmadığımız için ve kuralların niyetini ihlal etmenin mümkün olan her yolunu listelemek mümkün olmadığından, sağduyunuzu kullanmanızı rica ediyoruz.
Personel kapsamlı bir eğitime sahiptir ve tüm cezalar personelin takdirine bağlı olarak verilir.

Yasaklama veya sessiz kaçma ile oyunculara yardım etmek yasaktır. Bu, onlarla bir hesap paylaşmayı veya alternatif bir hesap sağlamayı içerir. Bu eylemler duruma göre incelenecek ve ilgili

herkes için IP yasağı ile sonuçlanabilir Sahte kanıtlar veya başka bir oyuncuyu cezalandırmak amacıyla çerçevelemek yasaktır ve en azından hedefin alacağı cezaya eşit sert bir ceza ile sonuçlanacaktır.

Sahte hack'ler düzenli hackleme altında ele alınacak ve cezalandırılacaktır. Bu, sohbette bilgisayar korsanlığı yaptığınızı söylemeyi veya başkalarını trollemek veya kandırmak için hacklediğinizi "kanıtlamaya" çalışmayı içerir.

Minecraft hesap güvenliğinizden siz sorumlusunuz. Hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Şifrelerinizi güvende tutun ve kimseye vermeyin.

Bir personelin haksız olduğunu veya yetkilerini kötüye kullandığını düşünüyorsanız, burada bir Destek Bileti oluşturarak bunları bildirebilirsiniz: https://forums.manacube.com/support/

Bir cezaya itiraz etmek için (personeli kasıtlı olarak yanlış yapmakla suçlamadan) Yasağınıza itiraz edebilirsiniz / Sessize alabilirsiniz: https://forums.manacube.com/forums/ban-appeals/


Yasaklama Suçları

Saldırıya Uğramış Müşteriler ve Haksız Modlar:


İzin verilen değişiklikler https://manacube.wiki/in-game/allowed-mods
Haksız Makrolar
AFK'ya izin verilmezken görevleri otomatikleştirmek için makroları kullanma. Farenizi bantlamak veya bir düğmeye ağırlık vermek gibi harici makrolar da aynı etkiye sahip oldukları için makro olarak sınıflandırılır.
AFK McMMO/Otomatik tıklama/Makro Makro şüphesi varsa, personel dikkatinizi çekmeye çalışacaktır. Cevap vermezseniz, AFK olarak kabul edilecek ve cezalandırılacaksınız. Oyuncular bir Auto McMMO çiftliğinde AFK bulunursa, AFK çiftçiliğine izin verilmediğini ve oyuncunun cezalandırıldığını belirten işaretler yerleştirilecektir. Public Auto McMMO çiftliklerinin, oyuncuları AFK yasaklanabilirken kullanmanın yasaklanabilir olduğu konusunda uyarmak için tabelalara sahip olmaları gerekir.
Bir komutu veya iletiyi bir tuşa yeniden bağlamak, komutu veya iletiyi etkinleştirmek için tuşa el ile bastığınız sürece makro olarak kabul edilmez. İleti göndermeyi veya komut çalıştırmayı manuel çaba harcamadan etkinleştirecek şekilde otomatikleştirirseniz, bu bir makro olarak kabul edilir.


Reklam
Diğer sunucuların veya anlaşmazlıkların reklamını yapmak
Yas tutmak
 • Başka bir oyuncunun yapısında kasıtlı imha veya hırsızlık.
 • Parkour'da trapdoor spam.
 • Diğer bölgelerdeki pasif çeteleri öldürmek (öğütücüler hariç)
 • Diğer oyuncuları dolandırmak (KitPVP & Faction'larda Baiting'e izin verilir)
 • LPS gibi rekabetçi solo etkinliklerde takım oluşturma
 • Trolling etkinlikleri
 • Kasıtlı olarak sunucuyu veya diğer oyuncuları çökertmeye veya geciktirmeye çalışan yapılar
Yas tutmaya sadece Anarşi aleminde izin verilir.


Tehdit
Oyuncularımızın güvenliğini çok ciddiye alıyoruz ve bu nedenle kişisel bilgilerin paylaşılmasına izin vermiyoruz.
Tehditler arasında doxing, DDOSing, kötü amaçlı bağlantılar gönderme, ölüm tehditleri bulunur.

Gerçek Dünya Ticareti
Oyun içi öğelerin veya hizmetlerin
gerçek hayattaki para birimiyle takas edilmesi veya üçüncü bir taraftan veya harici kaynaktan satın alınması.
Oyun içi öğeler yalnızca diğer oyun içi öğeler, hizmetler veya küpler için takas edilebilir.
ManaCube, IRL ürünlerinin satışını yapmak için bir pazar yeri değildir. Lütfen satılık mal veya hizmetlerin reklamını yapmayın.


Uygunsuz İçerik
Son derece uygunsuz kullanıcı adları/takma adlar, kaplamalar, yapılar ve öğe adları.


Hata Kötüye Kullanımı
Hatanın önem derecesi, yasağınızın uzunluğunu belirler. Genellikle oyunun kurallarını bozan hataları bildiren oyuncuları cömertçe ödüllendiririz.
Parkour'da bir Aksaklık / Hatanın kötüye kullanılması, hesabınızı Mana / EXP göndermekten / almaktan kilitleyen kilitli bir rütbeyle sonuçlanacaktır.
Ciddi bir aldatmaca veya güvenlik hatasını bildirmek, bir hata ödülü talep etmek için bildirilebilir. Bu tür hatalar için ödüller 100-500 $ arasında değişmektedir.


Sessize Alma/Yasaklama Kaçırma
Bu, bir oyuncunun ana hesabında belirlenen kısıtlamaları atlamak için alternatif bir hesap kullandığı zamandır. Alternatif hesap ve oyuncuların IP adresi, ana hesaptaki ceza süresi boyunca sessize alınacak/yasaklanacaktır. İkinci bir suç, perm IP susturucusuna/yasaklamasına neden olabilir.


Artırılması
 • Bir oyuncunun alt limiti aştığı tespit edilirse (herhangi bir şekilde), buna göre cezalandırılacak ve herhangi bir ödeme veya ödülden diskalifiye edilecektir.
 • Talep sınırlarını atlamak için alternatif hesapların kullanılmasına izin verilmez. Alternatif hesapların kendi taleplerine sahip olmalarına veya diğer oyuncuların taleplerine eklenmesine izin verilmez.
 • Bir oyuncunun ikinci bir hak talebinde alt tarafları veya alt hesapları varsa, ödemeler veya ödüller için dikkate alınmayacaktır. Diğer hak taleplerindeki alt hesaplar, artırma için cezalandırılacak ve bu da ilgili tarafların personelin takdirine bağlı olarak ödemelerden diskalifiye edilmesine neden olacaktır.
 • Alt taraflar oluşturulamaz veya çiftçilik, ticaret, anlaşma yapma veya liderlik tablolarına, ödemelere veya ödüllere müdahale eden ödemeler yapmak için kullanılamaz. Bunu yaptığı düşünülürse, birincil parti ve herhangi bir alt taraf diskalifiye edilecek ve yükseltme için cezalandırılacaktır.
 • Liderlik tablolarını, sunucu ödüllerini, ödülleri, prestijleri, SVA'ları, kübitleri vb. haksız yere etkilediği düşünülen aktif veya aktif olmayan oyuncularla yapılan anlaşmalar da diskalifiye ile sonuçlanabilir.
 • Kendi iddialarınız dışındaki iddiaları kullanarak liderlik tablosu pozisyonları veya sunucu tarafından verilen ödüller (sezon başlangıcı/sonu ödülleri, prestijler, SVA'lar, kübitler gibi) elde etmek diskalifiye ile sonuçlanabilir.
 • Altları öldürerek, diğer oyuncuları öldürmek için anlaşmalar yaparak veya başka herhangi bir yolla istatistikleri artırmaya hiçbir oyun modunda izin verilmez. Bu, skor tablolarını veya ödemeleri etkileyen ücretli veya ödenmemiş anlaşmalar için geçerlidir.
 • Haksız bir avantaj elde etmek için taraf değiştirmek güçlendirme olarak kabul edilir ve diskalifiye ile sonuçlanabilir.
 • Skor tablolarını etkileyebilecek takım birleşmelerine izin verilmez. Aynı şekilde, liderlik tablosu pozisyonlarını artırmak için takımları bölmeye izin verilmez.
Oyuncuların, her bölge için sağlanan sınırlar dahilinde alts kullanmalarına izin verilir. Bu sınır bir sezon boyunca değişebilir.
 • Oyuncuların kendi taleplerine alternatif hesaplar eklemelerine izin verilir.
 • Players may use alt accounts to afk personal claims.
 • An alt account does not need to be in your party to afk your farms for you.

Player run games/giveaways
Oyuncuların ManaCube'da çeşitli oyunlar, eşantiyonlar ve kumarhaneler çalıştırmasına izin verilirken, dikkat edilmesi gereken birkaç kural vardır.
 • Bir oyundan veya eşantiyondan elde edilen herhangi bir ödül, talep edilmesi halinde personele sunulmalı ve kanıtlanmalıdır.
 • Bir oyuna veya eşantiyona hile karıştırmaya izin verilmez ve trolleme kapsamında cezalandırılır.
 • Hediyelere izin verilir, ancak oyuncular resmi olduklarını iddia edemezler. Resmi eşantiyonlar yalnızca yöneticiler tarafından halka açık ilan alanlarında yayınlanır.


Sessiz Tutma Suçları

Çoğu sohbet suçuna başlangıçta bir uyarı verilir. Ancak, bu uyarılar Personelin takdirine bağlı olarak verilir. Uyarı yapmadan sessize alındığınızı iddia etmek faydalı değildir.

CAPsing
Birden çok uzun iletide Büyük Harf Kullanımı'nın aşırı kullanımına izin verilmez.
Özel Sohbet Yazı Tipleri
Özel yazı tiplerinin genel sohbette ana yazı tipi olarak kullanılmasına izin verilmez ve sürekli kullanımın sesi kapatılır.
Uygunsuz İsimler/Takma Adlar/Öğe Adları vb.
Aşağılayıcı veya saldırgan terimler, nefret söylemi veya küfürlü kelimeler içeren kullanıcı adlarına izin vermeyiz. İstendiğinde bunları değiştirmeyen kullanıcılara ceza verilecek.

Personel ve Oyuncuların Kimliğine Bürünme
Takma adınızı başka biriymiş gibi davranmak veya başka birine zorbalık etmek, taciz etmek veya saldırmak için değiştirmek cezalandırılacaktır.
Spam
Spam, sohbete hızlı bir şekilde art arda tekrarlanan mesajlar göndermeyi, "odmowlskdjmliaskdmadakmsdo;l2" gibi tekrarlanan saçmalıkları ve hiii Spam komuta etmek, spam'i teşvik etmek, öğeler için tekrar tekrar yalvarmak, tekrar tekrar reklam etkinlikleri, coinflips, açık artırmalar vb. ve grup spam'leri de ceza ile sonuçlanacaktır. /helpop, /marry gibi spam komutları yasaklanmayla sonuçlanır.

Uygunsuz Sohbet
Aşağıdakiler gibi uygunsuz konuların tartışılması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere:
 • Uyuşturucu
 • Cinsel aktiviteler
 • Yasa dışı faaliyetler
 • İntihar veya kendine zarar verme
 • Sunucu kurallarını ihlal etme

Saygısızlık (Oyuncu veya Personel)
Oyuncular anlaşmazlıklar yaşayabilir ve tartışabilirler, ancak bunu saygılı bir şekilde yapmalıdırlar. Hakaret içeren, taciz eden, zorbalık yapan ve küfürlü konuşmalara izin verilmez. Bu, personele saldırmayı veya yetkinliklerini açıkça sorgulamayı içerir.
Personel ile ilgili endişeler bir personel raporunda ifade edilebilir. Bir personel raporu hazırlamak için lütfen bir Destek Bileti https://forums.manacube.com/support/

Trolling
Oyuncuları /ci veya [Alt][F4] gibi komutlar vermeleri için kandırmak veya yanıltmak Trolling'e tabidir ve personelin takdirine bağlı olarak cezalandırılır. Fiziksel Trolling'e de izin verilmez, Fiziksel Trolling kuralına bakın.

Personele Müdahale
Oyuncuların sohbette bilgisayar korsanlarını arayarak hackusing yapmalarına veya kaybolan personeli çağırmalarına izin verilmez. Bu faaliyetlerin her ikisi de dolandırıcıları yakalamaya müdahale eder. Şaka yapmak veya hacklemek veya hile yapıyormuş gibi yapmak da kurallara aykırıdır ve yasakla sonuçlanabilir.
Belirli bir personel kararı, cezası veya sorunu lehine veya aleyhine argümanlarla sohbeti bozmaya izin verilmez. Cezalar sohbette tartışılmamalıdır ve yalnızca https://forums.manacube.com/forums/ban-appeals/ temyiz başvurusunda bulunulduktan sonra incelenecektir. Personel, Discord veya oyun içi itirazınızı kabul etmeyecektir. Sohbetin kesintiye uğraması için uyarılar personelin takdirine bağlı olarak verilir.


Nefret dolu konuşma
Belirli bir gruba karşı, özellikle ırk, din veya cinsel yönelim temelinde küfürlü veya tehdit edici davranışlara izin verilmez. Çoğu sohbet ihlalinin aksine, personel gerçek Nefret Söylemi için hiçbir uyarı vermez ve cezalar hızla artar.
Not: Tüm saldırgan, yanlış bilgilendirilmiş, kışkırtıcı ifadeler veya görüşler gerçek Nefret Söylemi değildir ve bu nedenle saygısızlık, taciz olarak uyarılabilir veya cezalandırılabilir.


Taciz
Oyuncuların dramayı başlatmasına, beslemesine, yaymasına veya tartışmasına izin verilmez. Diğer oyuncular veya personel hakkında kötü niyetli veya küfürlü tartışmalar cezalandırılabilir.
Başka bir oyuncunun kasıtlı tacizi, sessize alma ve muhtemelen yasaklama ile sonuçlanacaktır. Lütfen saygılı olun.


Diller
ManaCube resmi dil olarak İngilizce'yi kullanır. Ancak, İngilizceyi ikinci dil olarak konuşan oyuncuların sohbette ana dillerini konuşmalarına izin verilir. Kullanılan dilden bağımsız olarak, tüm sohbet kurallarına uyulmalı ve arkadaş sohbeti, grup sohbeti, arsa sohbeti veya diğer özel sohbetlerde başka bir dilde uzun konuşmalar yapılmalıdır. Sohbet kurallarını atlamak için başka bir dil kullananlar cezalandırılabilir.
 
Üst