Metin2 Aura Giysileri Nasıl Alınır?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Online oyunlar arasında popülerliğini kaybetmeyenlerden biri olan Metin2, rol yapma oyunu olarak bilinmektedir. Gelişmiş özellikleri ve teknolojiye uyumuyla oldukça sevilmektedir. Özellikle çok oyunculu bir şekilde oynanabilmesi birçok kişinin ilgisini çekmesine neden olan seçeneklerden biridir. Ayrıca Metin2 oyununda birçok konuda araştırma yapıldığı da bilinmektedir. Oyuncular oyunda daha iyi bir seviyeye ulaşmak ve karakterlerini geliştirmek amacıyla birçok konuyu araştırmaktadır. Bunlardan biri de elbette Metin2 Aura giysileri olarak bilinmektedir.

Söz konusu giysilerin ne olduğu, barındırdığı özellikleri ve buna benzer pek çok konu merak edilen detaylar arasında yer almaktadır. Metin2 aura sisteminde yer alan bu giysi de 19.4 sisteminde bulunmaktadır. Tüm bu bilgilendirmelerin yanı sıra giysinin de bazı avantajlarının olduğu bilinmektedir. Peki siz bu konuda hangi bilgilere sahipsiniz. Metin2 aura giysileri nasıl alınır, biliyor musunuz?

Metin2 Aura Giysi Sistemleri​

1650060683581.png
İçerisinde aura giysisine yer verilen bir sistem bulunmaktadır. Bu yüzden giysiden ve özelliklerinden bahsetmekten daha önce bu sistemin ne olduğundan bahsetmek gerekir. Bu sayede verilen bilgiler çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Aura, yakından incelendiği zaman bir kuşak sistemi olarak görülmektedir. Sistemin temelde bir aracı olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu sistem içerisinde oyuncular itemlerini emdirebilir. Emdirme işleminin ardından da bonus kazanırlar. Bu aşamada bilinmesi gerekenlerden daha detaylı da bahsetmek gerekir. Bunlardan biri sistemin kalkanların emdirilmesi için kullanılmasıdır. Yani aura sistemi sayesinde kalkanlarınızı emdirebilirsiniz. Bu da sistemin sağladığı avantajların ne derecede yüksek olduğunu göstermek için bir seçenektir.

Ek olarak emiş oranının ciddi manada düşük olduğu bilinmektedir. Bu da auraların emiş gücünün %0,1 olarak bilinmesine neden olmaktadır. Ayrıca aura, iki yüz elli seviyesine kadar yükselmektedir. Seviyenin iki yüz ellide olması da emiş gücünün %25 oranına denk gelmesini sağlamaktadır. Tüm bu özellikler de aslında Metin2 aura giysi sisteminin avantajlarından bazılarıdır. Daha kolay anlatmak gerekirse, aslında omuz kuşağı ile benzer işlevlere sahip olduğu da bilinmektedir. Ayrıca aura sisteminin hani kalkanı yok ettiğini söylemek mümkündür. Bu işlem sayesinde de aslında karakteriniz avantajlı bir konuma yükselme fırsatı elde eder.

Metin2 Aura Giysi Ne İşe Yarıyor?​

1650060751271.png
Oyuncuların büyük bir çoğunluğu Metin2 aura giysinin ne işe yaradığını merak ediyor. Bu yüzden çeşitli platformlar ve kanallar üzerinden ne olduğunu, ne için kullanıldığını araştırıyorlar. Aklınızdaki soru işaretlerini cevaplamak gerekirse de Metin2 aura giysisi bileklik, kalkan ve kolyelerin yok edilmesini sağlar. Yani temel amacı budur. Omuz kuşağıyla benzerlik gösterdiği gibi aslında kıyafetlerin bonus yüzdesini emmektedir. Bunun ardından da karakterlerin performanslarının yükselmesi konusunda büyük bir etki sağlamaktadır. Böylece oyun içerisinde daha iyi bir yere ve eğlenceli bir serüvene sahip olabilirsiniz.

Metin2 aura sistemi sunduğu avantajlardan dolayı da zaten birçok kişinin ilgi alanı içerisinde yer almaktadır. Özellikle birçok oyuncu Metin2 aura giysisine ne emdiriliyor tarzında sorular yönetmektedir. Elbette bu sebepten sorunun en derin şekilde cevaplanması çok daha doğru bir yol olarak görülmektedir. Giysiye de emdirilen şeyler kolye, kalkan ve bileklik olarak gösterilmektedir. Gerekli işlemin yapılmasının ardından da kıyafet üzerinde bulunan bonusların bir kısmı karaktere yani oyuncuya geçmektedir. Siz tüm bu fırsatlardan faydalanmak istediğinizde de bazı basamakları doğru ve eksiksiz bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Peki siz bu basamakların nelerden oluştuğunu biliyor musunuz?

Metin2 Aura Giysi Almak Nedir?​

Oyun içinde Metin2 aura giysisi almak istediğiniz zaman bazı konularda bilinçli olmanız oldukça önemli. Ayrıca giysilerinizi sorunsuz bir şekilde temin etmek istiyorsanız bu konuda doğru bilgilerden destek almanız da bir hayli önemlidir. Metin2 aura giysisi nasıl elde edilir sorusunun cevabı da bazı malzemelerde saklıdır. Çünkü aura giysisi temin etmek istediğiniz zaman çeşitli malzemeleri temin etmeniz gerekir. Bu malzemelerle beraber giysilerinizi hazırlayabilirsiniz. Söz konusu malzemeleri yakından incelemek gerekirse de enerji parçası, özel boya, güzel kaos taşı ve yang gereklidir. Her malzemeden bir tane lazım olmasının yanı sıra size tam tamına 25.000.000 yang lazımdır. Bunları temin etmenizle beraber artık giysiyi elde etmeye hazırsınız demektir. Elbette bu yöntemle de belirli bir oranda şansınız olacaktır. Bu oran da %20 olarak bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra bilinmesi gerekenlerden biri de aura giysilerinin yükseltilmesi için de yapılması şart olanları bilmelisiniz. Böylece çok daha rahat hareket edebilme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Metin2 Aura Giysileri Nasıl Yükseltilir?​

Eğer Metin2 oynarken giysi yükseltmek istiyorsanız o zaman karşınıza birden fazla işlem basamağının çıkacağını bilmeniz gerekir. Yani hakim olmanız gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde çeşitli basamakların olduğundan da haberdar olmanız gerekir. Bu basamakların içerisinde de auranın her elli seviyesi yüzde beş emiş gücüne denk geliyor. Bu kısımda örneklendirmek gerekirse yüz seviyede, yüzde on emiş gücü veriliyor. Ayrıca yüz elli seviyede toplamda yüzde on beş emiş gücü geliyor. İki yüz seviyede yüzde yirmi, iki yüz elli seviyede de yüzde yirmi beş emiş gücü veriliyor.

Yirmi seviye üzerinde de item ile beraber EXP kazandırılıyor. Ayrıca yüzde yüz olduğunda da auranın seviyesi artıyor. Bu yüzden ihtiyaçlara göre de itemler ve itemlerin miktarları belirli bir şekilde veriliyor.

  • 1 ve 49 seviyeleri içerisinde 100 ateş runiği, her seviye için,
  • 49 ve 50 seviyeleri içerisinde 10 akik ve 5.000.000 yang her seviye için,
  • 50-99 seviyeleri içerisinde her seviye için de 200 ateş runiği,
  • 99-100 seviyeleri içerisinde 10 basit kaos taşı ve 5.000.000 yang her seviye için,
  • 100-149 seviyeleri içerisinde 400 ateş runiği her seviye için,
  • 149-150 seviyeleri içerisinde 10 basit kaos taşı ve 5.000.000 yang her seviye için,
  • 150-199 seviyeleri içerisinde 800 ateş runiği her seviye için,
  • 199-200 seviyeleri içerisinde 10 görkemli kaos taşı ve 8.000.000 yang her seviye için,
  • 200-249 seviyeleri içerisinde 1600 ateş runiği her seviye için,
  • 249-250 seviyeleri içerisinde de 20 görkemli kaos taşı ve 10.000.000 yang her seviye için
Bilindiği üzere Metin2 oynarken ateş runiğinin elde edilmesi oldukça zor. Bu yüzden farklı yöntemlerin de kullanıldığı bilinmektedir. Bunun için de her slottan sonra düşen buz runiği kullanılmaktadır. Ancak bu aşamada bilinmesi gereken bazı hususlar da yer almaktadır. Buz runiği, ateş runiği seviyesine göre daha düşük bir seviyededir. Bu da bir tane ateş runiğinin on tane buz runiğine denk gelmesi anlamına gelmektedir. Yani siz ihtiyaçlarınız doğrultusunda fazladan malzeme toplamak zorunda olursunuz. Sizlere sunduğumuz tüm bu bilgiler de aslında Metin2 aura yükseltme işlemleri içerisinde yer almaktadır. Bulunduğunuz seviye içerisinde hangi seçenekleri kullanmanız gerektiğine hakim olmak için bilgileri kullanabilirsiniz. Doğru şekilde ilerlediğiniz zaman da zaten karakterinizin performansının artması kaçınılmazdır.

Metin2 Aura Giysi Bonusu Nasıl Silinir?​

Oyunda aura giysisi bonusları emdiği bilinir. Zaten kullanılması sırasında da kuşak gibi emdirilir ve sonrasında kullanılmış eşya yok edilmektedir. Elbette bu aşamada belirleyici olan nokta da kıyafetin kalitesi, emme yüzdesi şeklinde belirleyici olarak görülmektedir. Bu aşamada yüksek kaliteyle beraber emme yüzdesinin de oluşmasını sağlamış olursunuz. Elde ettiğiniz bonusların da sürekli olarak ondalık sayılara yuvarlandığını görürsünüz. Yalnız bu durumun gerçekleşmediği bir hal de vardır. Bu da yüzdenin %1 oranından düşük olması olarak gösterilmektedir. Elbette elde ettiğiniz bonus biraz da yok edilen eşyayla bağlantılıdır. Siz bir eşyanın barındırdığı bonusu aura giysisine göndermek için de bazı işlemleri takip etmeniz gerekmektedir. Öncelikli olarak Thewahdan ile konuşmanız lazım. Sonrasında da Aura giysisi üzerinden değerler seçeneğine tıklamanız beklenir.

Açılan pencere üzerinden de bir numara olan yuvaya emdirilmesi beklenen eşyayı koymanız gereklidir. Ayrıca kalan 2 numaralı yuvara aura giyisisini eklemelisiniz. Bunun sonucunda da 3 numaralı yuva, size emdirme işlemi sonucunda ortaya çıkacak bonusun ön izlemesini sunmaktadır. Gördüklerinizden memnun kalmanız halinde de tamam tuşuna basabilirsiniz. Bu emdirme işlemlerini yapmanızı sağlar. İşlemin tamamlanması halinde de bir numaralı yuva yok olur. Ayrıca bilmeniz gereken durumlardan biri de bu işlemin geri alınmadığıdır. Bu yüzden, başlamadan önce doğru karar verdiğinizden emin olmanız beklenmektedir. Yani bilinçli hareket etmeniz bir hayli önemlidir.

Bonusu elde etmenizin yanı sıra bonus silme işlemleri de merak edilen konulardan biridir. Birçok kişi Metin2 aura giysisi bonusu nasıl silinir tarzında sorular sormaktadır. Ancak bahsettiğimiz gibi emdirdiğiniz kıyafetin geri dönüşü yoktur. Bu da bonuslarda geri dönme, cayma gibi durumların söz konusu olmadığı anlamına gelmektedir. Sizin bilmeniz gereken noktalardan biri de bunun geri alınamaz olmasıdır. Henüz bu konuda herhangi bir çözüm söz konusu da değildir. Yaptığınız işlemlerin kurallarına göz atmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Böylece aslında kesin olarak karar verdiğinizde işleme başlamış olursunuz. Yani sonradan herhangi bir kaygı yaşama sorununuz da olmaz. Bilgili bir şekilde ilerlemek, genellikle memnuniyet seviyenizi arttıran sonuçlarla buluşmanıza yardımcı olur. Nitekim söz konusu durum aura giysilerinin emilmesi sırasında da aynı şekilde yaşanmaktadır. Tüm bu bilgileri takip ettiğinizde de artık Metin2 aura giysileri nasıl alınır, nasıl kullanılır hakim olmuş olursunuz.
 
Üst