Metin2’de Para Nasıl Kazanılır?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Metin2, MMORPG oyunlarından biridir. Çok oyunculu bir şekilde oynanmasından ötürü oyuncuların severek takip ettiği bir oyun olan Metin2, 2005 yılında yayına çıkmıştır. Kore’de yayınlanmaya başlayan oyun, ilk çıktığı günden bugüne de milyonlarca kullanıcı tarafından aktif bir şekilde oynanmaktadır. Oyuncular oyun içerisinde hem eğlenmek hem de karakterlerini geliştirmek için farklı yöntemler denemektedir. Bunun yanı sıra oyuncuların tümünün de bildiği gibi Metin2 bünyesinde en önemli şeylerden biri paradır. Oyuncuların her biri oyun içerisinde para kazanabilme yollarına başvurmaktadır. Elbette oyunculara da farklı para kasma yöntemleri sunulmaktadır. Oyun içerisinde para kazanabilmek için birçok yönteme başvurabilirsiniz.

1650400595150.png Metin2 içerisinde geçen para birimi Yang olarak bilinmektedir. Elbette oyun içerisinde bulunan Yang seçeneklerinin de özel isimleri bulunmaktadır. Bu isimler oyuncuların paralarını daha rahat telaffuz edebilmesini sağlayan seçenekler olarak da görülmektedir. Örneklendirme yapmak gerekirse, oyuncular bin Yang için 1k demektedir. Metin2 oyuncularının da bildiği gibi eğer oyun içerisinde bir şeylere sahip olmak istiyorsanız bunun için paranızı kullanmanız gerekiyor. silahlar, zırhlar, kalkanlar ve çok daha fazlası para ile satın alınabilen seçenekler olarak geçmektedir. Ayrıca oyunu oynarken ileri seviyelere ulaşmanız paraya olan ihtiyacınızın da artması anlamına gelmektedir. Bunun için de oyuncular paranın nasıl kazanılabildiği gibi konularda araştırma yapmaya devam ediyorlar. Bizde size Metin2 oynarken nasıl para kasabileceğinizi gösteren bazı yöntemler sunuyoruz. Bunlara daha detaylı değinmek gerekirse;

  • Eğer oyun içerisinde para kasmak istiyorsanız ilk olarak metin kesme işlemine başvurabilirsiniz. Metin, kestiğiniz zaman içerisinden bazı itemler çıkan bir taş grubu olarak bilinmektedir. İçerisinden çıkan itemler de beceri kitabı, taş gibi seçenekler olarak bilinmektedir. Ayrıca metni koruyan slotlara da yer verilmektedir. Hatta bu yöntemi deneğiniz zaman, oyun içerisine katıldığınız karakterle başlangıç seviyesine göre güçlü sayılan silahları satın almanız mümkündür. Metin kestikten sonra da zaten düşecek olan eşyaları satabilirsiniz. Bu şekilde çok fazla para kazanabilmeniz için de düşecek olan şeylerin iyi beceri kitapları ve efsunlu taşlar olması gerekmektedir. Elbette bu işlemi sadece başlangıç sırasında uygulamazsınız. Aynı zamanda yüksek seviyeler için yüksek metin taşları da bulunmaktadır. Ancak bu sırada karşınıza çıkan slotlar da daha zorlu olacaktır. Bir haftada zengin olabilmenizi sağlayan bu yöntem, birçok oyuncu tarafından da denenmektedir.

  • Metin2 oyuncularının para kazanmak için kullandığı bir diğer yöntem de madalyon düşürmek olarak bilinir. Eğer oyun içerisinde at almak ve at sahibi olmak istiyorsanız, atlarınızı geliştirmek isterseniz at madalyonlarına sahip olmanız önemlidir. Ancak oyunun başlangıç zamanlarında çok fazla para kazanmanızı sağlasa da şimdilerde eskisi kadar büyük bir kazanç yöntemi olmadığı söylenebilir. Hatta oyuncuların çoğu para kasmak gerektiğinde bu yöntemi denemiyor bile. Birikim yapabileceğiniz bir ticaret yöntemi olsa da öncelikli olarak elinizde belirli bir miktar paranızın olması hatta oyunu yeni bir sunucu olarak oynamanız gerekmektedir. Özellikle oyun içerisinde acil yapılan satışları yakalayarak kar da yapabilirsiniz.

  • Oyuncuların hemen hepsinin ilgisini çeken noktalardan biri de elbette ki balıkçılık olarak bilinir. Oyuncular, Metin2 oynarken balık tutarak kazanç elde edebiliyor. Ancak oyun bünyesinde balık tutabilmeniz için otuzuncu seviyeye kadar gelmiş olmanız şart. Ancak bu sayede ileri bir seviyeye ulaşmış olabilirsiniz. Balık tutmak için yapmanız gereken ilk işlemde balıkçıdan olta ve yem gibi gereksinimlerinizi tedarik etmektir. Ayrıca oyun içerisinde balık tutarken bazı bilinen taktiklerden faydalanabilirsiniz. Herkes kendine göre bir taktik uygulayabilse de uygulanan işlemlerden bir kısmı başarılı olma yolunda daha hızlı olmanızı sağlayabilmektedir. Zaten zamanla nasıl balık tutmanız gerektiğine de alışıyorsunuz. Özellikle belirtilmesi gereken noktalardan biri de oyun içerisinde hilelere karşı etkili bir sistem geliştirilmiş olmasıdır. Balığın nasıl yakalayabileceğine değinmek gerekirse, öncelikli olarak yapmanız gereken şey balığın hareketlerini takip etmenizdir. Balık bir harita içerisinde hareket eder ve sizin de balıkları dairenin içerisine geldiğinde tıklayarak yakalamanız gerekir. Eğer dairenin içerisindeyken balığa üç kere tıklayabilirseniz bağınızı yakalamış olursunuz. Yani aslında balıklardan para kazanma yöntemlerinden biri budur. Balıkları yakalarsınız ve satışa çıkarırsınız. Balıklarınızı da genellikle küçük ücretlere satarsınız. Ama yine de elinizde fazla balık varsa kazancınız da bu oranla artacağından emin olabilirsiniz. Tuttuğunuz balıklardan kazanç elde etmenizi sağlayacak diğer bir yöntem de balıklarınızın içini açmanızdır. İçini açtığınız balıklarda bazen istiridye ve kılçık olabilir. İstiridye bilindiği üzere oyun içerisinde oldukça değerlidir. Satabilir ya da içerisinden inci çıkarabilirsiniz. Kılçıkları da yine satabilir ya da eşyalarınızın gelişiminde kullanabilirsiniz. Ama tüm bunların yanı sıra balığınızın kaybolması ihtimalinin olduğunu da atlamamanız gerekiyor.

  • Metin2 para kazanma yollarından biri olarak dilerseniz madencilik yapabilirsiniz. Madencilik yapmak istediğinizde de öncelikli olarak bir kazma temin etmeniz gerekmektedir. Böylelikle madenleri kazma işlemine başlayabilirsiniz. Bu kazanç yönteminin de oyuncuların belirli bir kısmı tarafından denendiğini bilmelisiniz. İşleme başlamak için de madene bir kere tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında maden kendiliğinden kazılıyor ve madeniniz yere düşüyor. Bunun ardından da kazma işlemine tekrardan devam edebiliyorsunuz.

  • Oyundaki kazanç işlemlerinden biri de boss kesmek. Bilindiği üzere Metin2 içerisinde bazı slotlar patron olarak nitelendiriliyor. Bunlar çok sayıda yang ve değerli eşya olarak görülüyorlar. Hatta bazı patron slotlar içerisinden sandıkların çıktığı da biliniyor. Elbette patronları kesebilmeniz için de bazı şartlara uygun olmanız gerekli. Oyuncu olarak bulunduğunuz karakterin sağlam olması ve kullandığınız eşyalarında yeteri kadar gelişmiş olması önemli. Ancak böyle patronlara müdahale edebiliyorsunuz.

  • Metin2 para kazanma seçenekleri içerisinde önemli bir yere sahip olan basma eşyaları da sizin için uygun bir seçenek olabilir. Basma eşyaları genel olarak Metin2 piyasasında üst seviyede yer alıyor. Eşyaların geliştirilebilmesi için de genellikle basma eşyalarına ihtiyaç duyuluyor. Bunun kullanılması sırasında da aslında yüksek fiyatlar söz konusu oluyor. Çünkü basma eşyaları genellikle zor düşüyor ve bu yüzden de fiyatları her daim daha yüksek olarak görülüyor. Eğer siz de bu değer gören basma eşyalarını düşürüp satabilirseniz oyun içerisindeki en önemli gelirlerden birine sahip olmuş olursunuz. Bilmeniz gerekenlerden biri de basma eşyası düşürürken dönüşüm küreleri de düşürebiliyor olmanız. Dönüşüm küreleri de iyi fiyatlarla satılabilmektedir.

  • Kazanç sağlamak isteyenlerin kullanıldığı seçeneklerden biri de eventlere katılmak. Oyun içerisinde bazı önemli zamanlarda eventler yapılmaktadır. Bu zamanlarda da normalde düşmediği bilinen Ayışğı Sandığı gibi eşyalar düşülüyor. Bu eşyaları düşürdüğünüzde de iyi fiyatlarla satışa çıkarabiliyorsunuz. Hatta eventleri takip ettiğiniz zaman çok fazla uğraşmadan iyi bir gelir elde etmeniz mümkün oluyor. Bu sürekli olarak tekrarlanan bir etkinlik olduğundan dolayı da tek seferlik bir gelir kapısı olarak görmeniz yanlıştır. Özellikle özel günlerde bu etkinlikler düzenlendiğinden takip edebilir, kendinize oyun içerisinde işe yarayacak, etkili kazanç kapıları sağlayabilirsiniz.

  • Oyuncuların kazanç elde edebilmek için kullandıkları yöntemlerden biri de eşyalarının değerini arttırmak olarak biliniyor. Eşyalarınızın değerini arttırmak için de + simgesini kullanabilirsiniz. Bunu da kullanabilmeniz için demircide geliştirmeniz gerekiyor. Ancak unutmamanız gerekenlerden biri de eşyalarınızın istemeden demirci tarafından yakılabildiğidir. Böyle bir sorunla karşılaşmazsanız da eşyanız değerlenmiş ve daha iyi fiyatlara satılabilir hale gelmiş olur.
 
Üst