Metin2 Haritaları

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Metin2’nin efsaveni haritalarında diyar diyar dolanmak oldukça keyif vericidir. Oyuncuların kâh Dolunay, kah’ı Madalyon düşürmek için çabaladıkları günleri geride bıraktıkları bu zaman diliminde artık oyuncu kitlesinin daha çok değer verdiği haritalar ortaya çıktı. Bunların başında 120’lik maplar daha çok rağbet gördüğü için oyuncuların da bir hayli arayışları merak ediyor.

Metin2’nin tarihçesini birçoğumuz bilmekteyiz, yine de kısaca özetlemek gerekirse; Eskiden refah ve güzelliklerin dolu olduğu şehirde insanlar mutlu ve huzurluydu. Ancak günün birisinde şehrin ortasına gökten bir taş düştü ve bu taşın özelliklerinden birisi ise fantastik canavarları civarında belirtmesiydi. Taşın geldiği günden beri şehirde huzur, refah ve mutluluktan eser kalmamış, adeta şehri lanetlemişti. Metin2’nin cesur savaşçılarını bir arada görerek bu haritadan ibret almasını ve şehirlerini kurtarmalarını istemektedirler.
1646171161854.png

Seungryong Vadisi​

Seungryong Vadisi, oyuncuların ziyaret edeceği ilk tarafsız alanlardan biridir. Genellikle Ork Vadisi olarak anılır. En büyük canavar miktarı Orklar ve Ezoteriklerdir. Vadinin ortasında, güçlü ve kötü Ezoteriklerle dolu Karanlık Tapınak bulabilirsiniz. Oyuncular, Demon Tower'a ulaşmak ve zirveye ulaşmak için savaşmak için Tapınaktan geçerler.

Yongbi Çölü​

Yongbi Çölü genellikle Çöl olarak anılır. Bu haritada örneğin Örümcekler, Çöller Uçan Göz, Akrepler ve ayrıca Dev Kaplumbağa gibi doğalarda/rakiplerde karşılaşıyorsunuz! Haritanın alt kısmında Spiders Dungeon ve Spiders Dungeon 2'nin yanı sıra Snakefield ve Giant Wasteland'a erişebilirsiniz.

Sohan Dağı​

Sohan Dağı genellikle oyun içinde İzlanda olarak anılır. Bu bölgede Plagued Man, Ice Golems ve Nine Tails dâhil olmak üzere Undead gizleniyor. Haritanın sağ alt kısmı Kızıl Orman'ın bulunduğu Hayalet Orman'dır. Noel sezonunda, Sohan Dağı'nın ortasında bir Noel Ağacı (Sohan Dağı) belirir ve oyuncular onlara çorap asabilir.

Işınlayıcı ile Johwa ve Citadel portalları arasındaki çoğu çete saldırgan olduğundan, oyuncular bölgeyi dolaşırken dikkatli olmalıdırlar, bu yüzden size saldıracaklar.

1646171198271.png

Ateş Diyarı​

Doyyumhwaji, oyuncular tarafından genellikle Fireland olarak anılır. Bu haritadaki rakipler güçlü olarak kabul edilir (seviyelerine göre). Alevlerden, Alev Savaşçılarından ve Alev Kralından sakının!

Harita genellikle terk edilir, ancak yine de çok tehlikelidir!

Hwang Tapınağı​

Genellikle Karanlık Tapınak olarak anılan Hwang-Tapınak, en gizemli ve çeşitli soyut varlıklar onu ev olarak adlandırır. Ortasında Demon Tower ve Guardian (40. seviyeden giriş) var. Tüm küçük karelere seviye denir! Tapınağın toplam 11 seviyesi ve Kurbağalarla dolu geniş bir ovası var.

Reed Wood (Kırmızı Ahşap Harita)​

Agresif güçlü canavarlar

86. seviyeden başlayarak buraya 66lvl siyah zırhları bırakabilirsiniz.

Işınlayıcı üzerinden 60. seviyeden başlayarak ulaşmak için

Snakefield (Yılan Tarlası)​

Bu haritada iki tür Akrep, Yılanlar ve Kanun Kaçakları bulunur. Taş Altınlar seviyelerine ve seviyelerine göre son derece yüksek HP'ye sahiptir ve oldukça fazla hasar verir. Çoğu menzildeyken saldırır.

Giant Wasteland'e giden yol aşağıdaki resimde gösterilmiştir.
1646171214590.png

Örümcek Zindanı​

Spider Cave 1'e Teleport Ring üzerinden erişilebilir. Bu mağarada çok sayıda örümcek bulabilirsiniz. Bu haritaya girebilmek için seviyeniz 40 ile 80 arasında olmalıdır.

Bu haritada nasıl para kazanılır?

Bu haritada şaman çanlarını düşürüp satarak para kazanabilirsiniz. (Örüncek Zişndanı 2. Bölgesi için alternatif fikirdir)

Sürgün Mağarası​

Sürgün Mağarası'na Teleport Ring üzerinden erişilebilir. Bu mağarada birçok canavar bulabilirsiniz. Bu haritaya girebilmek için seviyeniz 75 ile 120 arasında olmalıdır.

Cape Ejderha Ateşi (Cape Dragon Fire)​

Cape Dragon Fire'a Teleport Ring üzerinden erişilebilir. Bu mağarada birçok canavar, lider ve metin taşı bulabilirsiniz. Bu haritaya girebilmek için seviyeniz 90 ile 120 arasında olmalıdır.

Nefrit Körfezi - Thunder Dağları - Gautama Kayalığı​

  • Nephrite Körfezi'ne Teleport Ring üzerinden erişilebilir. Bu mağarada birçok canavar, lider ve metin taşı bulabilirsiniz. Bu haritaya girebilmek için seviyeniz 90 ile 120 arasında olmalıdır.
  • Thunder Dağları'na Teleport Ring üzerinden erişilebilir. Bu mağarada birçok canavar, lider ve metin taşı bulabilirsiniz. Bu haritaya girebilmek için seviyeniz 90 ile 120 arasında olmalıdır.
  • Gautama Cliff'e Teleport Ring üzerinden erişilebilir. Bu mağarada birçok canavar, lider ve metin taşı bulabilirsiniz. Bu haritaya girebilmek için seviyeniz 90 ile 120 arasında olmalıdır.
 
Üst