Metin2 İtem Ayırma Nasıl Yapılır ?

senuzulme35

New member
Katılım
4 Mar 2022
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Merhaba kıymetli dostlar,

Bildiğimiz gibi oyunda bir çok nesne düşmektedir. Bu nesnelerin bazıları ayrı ayrı envatere geliyor ancak çoğunluk olarak nesnelerin hepsi iç içe geçmektedir. Örnek verelim ; üzerinizde 200 tane kırmızı pot var ve arkadaşınız sizden 100 tane pot istedi yada 100 tane potu satmak istediniz geri kalanını kullanmak için ayırmak istediniz, işte bugün sizlerin bu sorununa çözüm olmak adına yazıyoruz :)

Öncelikle ayırmak istediğimiz nesne ne ise onun üzerine mouse ile gidiyoruz yani mouse imlecini o eşya üzerine götürüyoruz. Sonrasında klavyemizin " SHIFT " tuşuna basılı tutarak farenin sol tuşuna tıklıyoruz. Karşımıza eşya ayırma paneli çıkacak aşağıda ki resimde ki gibi.

1648047692546.png

Sonrasında bu kısıma eşyadan kaç adet ayırmak istiyorsak tutarını yazıp Tamam butonuna basıyoruz. Ayırmak istediğiniz nesneyi fare ile tutuyor duruma geleceksiniz. Bu nesneyi envaterde nereye koymak istiyorsanız oraya götürüp bırakın.

1648047762930.png

Envaterde herhangi boş bir kutucuğa sürükleyip bırakırsanız ayırmak istediğiniz eşyanın, ayırdığınız kadar ki parçası bu şekilde bölünmüş olacaktır.

Birleştirmek için eşyaları üst üste sürükleyip bırakırsanız tekrardan aynı şekilde birleşecektir.
 
Üst