Metin2 İtem Yükseltme Yolları Nelerdir?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Oyun oynarken eşyalarınızın değerlendirilebilmesi için birçok farklı yöntem denenmeye devam ediliyor. Oyuncular oyun içerisinde farklı seçeneklere ve yollara başvuruyorlar. Bunun için de öncelikli olarak doğru bilgi sahibi olmalı ve işinize yarayacak, etkili olan yöntemleri öğrenmelisiniz. Eşyalarınızı geliştirebilmek için karşınıza çıkabilecek olan seçenekler de üç tanedir. Bu üç farklı yolu kullanarak eşyalarınızın gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bunlar, demirciden yardım almak, silah güçlendirici kristaller kullanmak ve ruh taşlarını değerlendirmek olarak biliniyor. Oyuncuların en çok kullandığı yöntemlerden biri de demirci ve çeşitli parşömenler kullanmak olarak biliniyor. Oyuncular bu şekilde çok daha etkili sonuçlara ulaşmış oluyorlar. Ancak özellikle bu aşamada her şeyi doğru yapmak yeterli olmuyor, aynı zamanda biraz da şansa ihtiyacınız olduğunu söylemek gerek.

1652644916960.png

Metin2 İtem Yükseltme Oranları Nasıldır?​

Oyun içerisinde eşyalarınızın değerini yükseltirken karşınıza bazı şans yüzdeleri çıkar. Genel olarak bu durum şansınıza bağlı olsa da oyuncularının tümünün bildiği üzere derecelerin yükselmesi şansınızın azalması anlamına gelmektedir. Eğer hiç derecesi olmayan bir eşyanızı bir derece yükselmek istiyorsanız en çok başarı şansınız bu noktada olacaktır. %91 oranında bir şansı sahip olduğunuzda söylenebilir. Ancak bu durum başarısızlık durumunuzun olmayacağı anlamına gelmez. Aynı şekilde dokuzuncu seviyeye ulaştığınızda da başarı oranınızın en az seviyede olması, başarısız olmanızın kesin hale getirmez. Bu durum tamamen sizin o günkü şansınızla bağlantılıdır. Çünkü ne yazık ki oyun içi itemlerin yükseltilmesi için herhangi bir taktik söz konusu değildir. Oyunun tamamen şansa bağlı olmasını sağlayan en büyük neden de bunun için herhangi bir yöntemin kullanılamıyor olmasıdır. Birden dokuza kadar olan uzanan yükseltme seviyeleri içerisinde zorluk seviyesi giderek azalırken, hem büyük bir oranla kazanabilir hem de eşyanızın kaybetme riskiyle de karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden oyuncular için de tereddüde yol açan bir durum olduğu bilinmektedir.

Metin2 Demircisi ile Eşya Nasıl Geliştirilir?​

Metin2 içerisinde yer alan demirciler, ülkelerin başkentinde, köylerinde ve farklı bölgelerde bulunabiliyor. Demirciyi bulduğunuz andan itibaren de geliştirmek istediğiniz eşyayı seçmeniz gerekmektedir. Eşyayı seçmenizin ardından söz konusu eşyanızı sürükleyerek demircinizin üzerine bırakmanız lazım. Bu işlemini tamamlamanızla beraber da karşınıza bir pencere açılır. Bu pencere de geliştirmek istediğiniz eşya gösterilmektedir. Elbette aynı zamanda eşyanızın o anki seviyesini de görmüş olursunuz. Hatta ek olarak eşyanızın gelişimi için ne kadar oyun içi para birimine ihtiyacınız olduğunu da görebilirsiniz.

Eşyanızı büyütmek istediğiniz zaman, aynı eşyayı sadece dokuz ke büyütebileceğinizi de bilmelisiniz. Dokuzuncu büyütmeden sonra eşyanızın gelişiminizi devam ettiremezsiniz. Ek olarak demirci ile beraber eşyanızın geliştirilmesi sırasında başarısız olunması da mümkündür. Yani bu durum sizin zararlı çıkmanızla da sonuçlanabilir. Çünkü eşyanızın geliştirilme işleminin olumsuzlukla sonuçlanması, aynı eşyanın yok olması anlamına gelmektedir. Bu yüzden de oyuncular, oyun sırasında yok olsa da sorun yaşatmayacak, yerini kolayca doldurabilecekleri eşyaları tercih etmektedir. Bunun yanı sıra eşya geliştirme işlemleri sırasında eşyanın seviyesi de etkilidir. Eğer yüksek seviyeye sahip bir eşya geliştirmek istiyorsanız, eşyanın gelişme işleminin de o derecede zor olduğundan haberdar olmalısınız.

Metin2’de Seviye Yükseltme Eşyaları Nelerdir?​

Oyun içerisinde silahlarınızı ve aynı zamanda zırhlarınızı yükseltebilmek için bazı seviye yükseltme eşyalarınıza ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda seviye yükseltebilmek için Yang ihtiyacınız olduğunu da unutmamalısınız. Söz konusu eşyaları da doğru yolları izleyerek oyun içerisinde bulabilirsiniz. Seviyesi yükseltilebilen eşyalar da genel olarak belirgindir. Seçenekleri bir hayli fazla olmasının yanı sıra görselleri oyuncular tarafından tanınmaktadır. Daha fazla araştırma yaptığınızda da eşyaların düştüğü canavarları da öğrenebilirsiniz. Örneklendirme sırasında da alev yelesinin savaş kaplanından düşürüldüğü söylenebilir. Kılçıklar tüm balıkların ölülerinden elde edilmektedir. Seçenekler de bunun gibi birçok örnekle çoğaltılabilmektedir. Eşyaları doğru bir şekilde gösterebilmek için de örnek vermek gerekirse;

Kutsama Kağıdı​

Kutsama kağıdı genel olarak işlevi demircinin işlevi ile bir tutulan seviye yükseltme eşyası olarak görülmektedir. Ancak demirciye göre bazı artıları bulunmaktadır. Demircide geliştirme işleminin başarısızlıkla sonuçlanması halinde eşyanız yok olurken bu durum kutsama kağıdı için geçerli değildir. Yani daha detaylı aktarmak gerekirse, kutsama kağıdı için de öncelikle belirli bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödemenizi yaptıktan sonra eğer geliştirme işlemi başarısızlıkla sonuçlanırsa eşyanızı geri alabilirsiniz. Ancak bu sırada harcadığınız paranızı geri alamazsınız. Hatta eşyanızın seviyesinin bir seviye azalacağından da haberdar olmanız önemlidir. Kutsanma kağıdının kullanılması için de kağıdın envanterinizde yer alması gerekir. Ardından kağıdınızı, geliştirmek istediğiniz eşyanızın üzerine yerleştirmelisiniz. Bu işlemi gerçekleştirmenizin üzerinde de karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Ekranda geliştirme işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca kutsama kağıdı temin etmek için de birden fazla yöntem deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden biri ejderha markası ile takas yöntemidir. Ejderha markasını da nesne marketindeki alışverişlerinizden sonra bonus olarak elde edebilirsiniz. Artı olarak rakiplerinizden alabilir veyahut bitirdiğiniz görevlerden sonra ödül olarak da kazanabilirsiniz.

Büyülü Demir Madeni​

Büyülü demir madeni için az bulunan madene ve bir tane kutsama kağıdına ihtiyaç vardır. Bunları alıp demirciye götürdüğünde de demirci ikisinden bir ejderha parşömeni elde etmektedir. Hazırlanan parşömen de genellikle oldukça güçlü bir seçenek olarak görülmektedir. Hatta deneyebileceğiniz en iyi seçeneklerden biri olduğu da söylenebilir. Eşyalarınızı geliştirmek için kullanabilirsiniz. Hatta ejderhan parşömeni başarı oranınızı da yüzde on oranında arttırmaktadır. Eşyalarınızın geliştirmesi sırasında yok olma durumunun ortadan kalkması konusunda da etkilidir ama yine de başarısız olunduğu zaman değer seviyesinin azalması gibi bir durumla karşılaşırsınız. Eşyanızın seviyesi bir azalmaktadır. Büyülü demir madeni demirciye yatırmanın haricinde satın da alınabilmektedir. Bunun için de ejderha parası kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz ejderha markası karşılığında değiştirebilirsiniz.

Büyülü Bakır​

Metin2 item yükseltme işlemleri içerisinde kullanılan seçeneklerden biri diğeri de büyülü bakır olarak bilinmektedir. Bunun için de yine demirciye gitmeniz gerekir. Demirci kutsama kağıdı ve büyülü bakır ikilisinden size bir savaş kağıdı yapmaktadır. Elde edilen savaş kağıdıyla beraber geliştirme işlemlerini de garantilemiş olursunuz. Ancak bunun da bazı sınırları bulunmaktadır. Eğer kağıdı +3’den yüksek bir eşya üzerinde kullanacaksanız bu durum mümkün olmayacaktır. Çünkü söz konusu savaş kağıdı, bu tarz eşyalarda uygulanabilecek kadar güçlü görülmemektedir. Bu durumları gözden geçirip büyülü bakır temin etmek isterseniz de yapmanız gereken Nesne Market’ten satın almaktır. Satın alırken de ejderha markaları kullanmanız gerekmektedir.

Demirci Taşı​

Demirci taşınız varsa ve demirci taşının yanında kutsama kağıdına da sahipseniz ikisini kullanarak demircinin el kitabını hazırlatmanız mümkündür. Bunun için de demirci taşını ve kutsama kağıdını demirciye götürmeniz gerekmektedir. Demirci her ikisini kullanarak sizlere bir el kitabı hazırlar. El kitabının kullanılma mantığı da aslında ejderha parşömeni ile aynı olarak bilinmektedir. Yine de başarı oranının çok daha yüksek olduğunu söylemek mümkün. Başarısızlık halinde de eşyaların seviyesinin eksi bir olarak azaldığı bilinmektedir. Demircinin el kitabını hazırlatabilmek adına demirci taşı temin etmek istiyorsanız da nesne market üzerinden eşyanızı satın alarak temin edebilirsiniz.
 
Üst