Metin2 Simya Sistemi Nedir, Nasıl Basılır, Nasıl Sökülür, Bonusları Nelerdir, Arındırma Nasıl Yapılır, Etkinleştirme Nasıl Yapılır ?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
1670759051501.png

Biraz da Metin2'nin olmazsa olmazı olan simyadan bahsedelim. Güçlü bir karaktere sahip olmak istiyorsanız, bu sadece büyü, taş ve statü ile ilgili değildir. Metin2 simyası bunlardan biridir. Diğeri ise Metin2 tılsımları dediğiniz şey.

Metin2 Simya nedir?​

Lvl 30'daki (Alchemist'ten günlük olarak alınan) görevle, artı ejderha taşı parçaları düşürmeye başlıyoruz. Kısacası, buna ETP diyeceğim. Öte yandan, ETP'yi nasıl düşüreceğinizi bilmek istiyorsanız, konumuza bakın (Ejderha Taşı). Bu ETP’ler envanterimizde 10 olduğunda artık envanterimizde bulunan yeşil kutucuğa tıklayarak simya paneline geçebiliriz. Bunu üst resimde işaretledim.

Peki, 10 parça olunca ne oluyor derseniz artık Cor Draconis üretebiliriz demektir. Bu Cor Draconis'lerden birine sağ tıklayın ve bizim için gerçekten yararlı olan Dragon taşını alabileceğiz. Bu taşlar bize güç verecek. Öncelikle Cor Draconis çeşitlerine bakalım.

Cor Draconis Nedir ve Çeşitleri

10 etp ile Cor Draconis simya panelinden hazırlanmış bir eşyadır. Ve bu nesneye sağ tıkladığımızda Dragon Stone'u alıyoruz. Bu kadar basit. Şimdi türlere bakalım, sonunda neye ihtiyacımız olduğunu görelim.

 • Cor Draconis(ham) Ham Ejderha Taşı içerir.
 • Cor Atrum+(normal) Rastgele bir Dragon Onyx of Purity içerir.
 • Cor Diamas+(normal) Rastgele eşleşen bir Saflık Ejderhası içerir.
 • Cor Granatum+(normal) Saflık için rastgele eşleşen bir Dragon Grena içerir.
 • Cor Jadeite+(normal) Rastgele eşleşen bir Dragon Jade of Purity içerir.
 • Cor Rubinum+(normal) Rastgele eşleşen bir Dragon Ruby of Purity içerir.
 • Cor Saphirum+(normal) Rastgele eşleşen bir Saflık Ejderhası Sapphire içerir.
Bir tanesine tıkladığımızda arkadaşlarımız bize bir ejderha taşı verecek. İşte, aşağıda verebileceği taşları paylaşalım.

Ejderha Taşı Bonusları ve Özellikleri

 • Ejderha Elması: Zekâ bonusu verir, seviyesi artırılıp güçlendirilirse buz direnci bonusu verir.
 • Ejderha Yakutu: Seviyesi arttırılırsa güç bonusu, güçlendirilirse ateşe dayanıklılık bonusu verir.
 • Ejderha Yeşimi: Maksimum SP bonusu verir, seviyesi artırılıp güçlendirilirse Rüzgâr direnci bonusu verir.
 • Ejderha Safir: Çeviklik bonusu verir, seviyesi artırılıp güçlendirilirse, Toprak Direnci bonusu verir.
 • Ejderha Grena: Maksimum HP bonusu verir, seviyesi artırılıp güçlendirilirse yıldırım direnci bonusu verir.
 • Ejderha Oniks: Canlılık bonusu verir, seviyesi artırılıp güçlendirilirse, Karanlık Direnç bonusu verir.
Şimdi kırmızı ile işaretlediklerime dikkat edin gibi ejderha taşları elde edebiliriz. Nedenini aşağıda açıklayacağım, çünkü bu bir tavsiye. Gelin bu taşların işlevlerine bir göz atalım. 1. bonus ve arınma sonrası bonuslar olarak incelemelisiniz.

1670759083300.png

Ejderha taşları simyası​

Gördüğünüz gibi, ejderha safir bonusları oldukça iyi. Burada bilmediğimiz dünya direnişi çok iyi. Şimdi Arınalım ki bu bonuslara sahip olalım.

Ejderha Taşı Arıtma Nasıl Yapılır?​

Bir ejderha taşımız var, şimdi onu arındırıp güçlendirmemiz gerekiyor. Artıya basmak gibi bir şey dostlarım. Alchemist'e gidiyoruz ve açılan menüde Arındırma Ejderha Taşı bölümüne tıklıyoruz. Aşağıdaki resimdeki arıtma paneli açılacaktır.

Arıtma paneli​

Bu panelde ejderha taşınız kutuda görünecektir. Aşağıdaki kırmızı, sarı ve mavi kutular burada nasıl arınacağımızı anlatan kısımdır. Şimdi aralarındaki farkın ne olduğunu görelim.

SINIF: Bu arınma türünde çok fazla Ejderha Taşına ihtiyacınız var. (Yükseltmek istediğiniz taşın türüne bağlı olarak) Gerekli Ejderha Taşlarını uygun yuvalara koyun ve temizleme tuşuna basın. Seviye yükseldikçe, bir sonraki seviye için daha az Ejderha Taşı gerekecektir. Arıtma başarısız olabilir. Başarısız olursa, 1 adet iade edilir. Ejderha Taşı'nın sınıfı ne kadar yüksekse, o kadar fazla bonus alabilir (5'e kadar). Mevcut Sınıflar: Ham, Heykel, Nadir, Antik ve Efsanevi. Bunlar arasında Antik ve yüksek simya kişisel pazarlara konulabilir, takas edilebilir ve yere atılabilir.

Yükseltme Şansı: Tüm Sınıf Sıralaması Başarı Şansı: %50 Başarısızlık Şansı: %50.

SAFLIK DERECESI: Bu tür arınmada çok fazla Ejderha Taşına ihtiyacınız var. (Artırmak istediğiniz saflığa bağlı olarak) Arıtma işleminde sadece aynı saflık derecesine sahip taşlar saflaştırılabilir. Gerekli Ejderha Taşlarını uygun yuvalara koyun ve Arındır'a basın. Seviye yükseldikçe, bir sonraki seviye için daha az Ejderha Taşı gerekecektir. Arıtma başarısız olabilir. Arıza durumunda 1 adet iade edilir. Aynı sınıftaki taşların saflığını arttırabilir ve etkilerini güçlendirebilirsiniz. Ejderha Stone'da en düşük derece Matt olmasına rağmen, saflık seviyesi arttıkça parlak, saf, mükemmel, kusursuz seviyesine yükselir.

Yükseltme Şansı:

 • Tüm Saflık Seviyelerinde Başarı Şansı: %70’dir.
 • Başarısızlık Şansı: %30’dur.
SEVİYE: Bu arınma şeklinde Ejderha taşına ek olarak bir yardımcı nesneye ihtiyaç vardır; yeşil, mavi veya pembe ejderha fasulyesi arzu edilir. Bunu hemen bir sonraki kutuya koyacağız. Ejderha fasulyeleri Katil Metni, Pung-Ma, Katil Metini, Şeytan Metni, Ölüm Metni, Tu-Young, Işıksızlık Metni, Dayanıklılık Metni taşlarından düşüyor.

Ejderha Fasulyesi ve Ejderha Taşı’na uygun yuvalara koyun ve Temizle düğmesine basın. Arıtma işlemi başarısız olabilir. Bu durumda ya Ejderha Taşının seviyesi düşecek ya da aynı kalacak. Saflık derecesi dâhilinde, Ejderha Taşı'nın seviyesi de yükseltilebilir. Seviye yükseldikçe etkisi genişler, bu nedenle taş üzerindeki büyülerin değeri artar.

Not: Yeşil, Mavi ve Pembe Ejderha Fasulyeleri zaman zaman Item Market'te mevcut olacaktır. Ayrıca etkinlik zamanında metin taşlarından yeşil ejderha fasulyesi de bırakabilirsiniz. Bakalım en yüksek saflaştırma işleminin sonunda değerler neymiş

Ejderha taşı simyası​

Simyamızda arınma işlemini bu şekilde yaptık ve artık bu taşı kullanmamız gerekiyor. Yine envanterimiz de bulunan mavi-yeşil boncuğa tıklayıp simya paneline geçiyoruz.

Ejderha Taşı Nasıl Etkinleştirilir?​

Simya panelimizi açtıktan sonra arıttığımız ejderha taşını rengine uygun kutuya koyup alttan etkinleştir butonuna basıyoruz. Emin misin diye soracak, evet diyoruz ve aktif ediyoruz.

Not: Aktif bir Ejderha Taşınız varken başka birini etkinleştirirseniz, diğeri işe yaramaz!

Çıkarma İşlemi: Öte yandan canınız sıkılıyorsa veya herhangi bir nedenle ejderha taşını bu kutudan çıkarmak istiyorsanız. Unutma, başarısız olabilirsin.

Düşme şansınızı artırmak için: Bunun için Ejderha Pincer yeterlidir.

Aksi halde nasıl yapılır diye sorarsanız: Ejderha taşını setten çıkarmak için ya çemberden sürükleyip alt panele bırakmanız ya da farenin sağ tuşu ile üzerine tıklamanız gerekir. Bunu yaptığınızda, çıkarma işlemi sırasında ejderha taşının kırılabileceğini belirten bir uyarı mesajı alacaksınız. Çıkarma başarısız olursa, ejderha taşınız yok edilecek ve bunun yerine envanterinizde 1 adet ejderha taşı görünecektir.

Süreyi nasıl uzatırım? Bu Ejderha Taşı etkisi 1 gün boyunca etkili olduğu için süreyi uzatmanız gerekmektedir. Bunun için Süre Kıskacı yeterli olacaktır. Süre özünü oluşturmak için kıskacı "fişsiz" bir ejderha taşının üzerine sürükleyip bırakın. Simya Panelindeki taş kaybolacak ve bunun yerine envanterinizde bir zaman özeti görünecektir. Envanterinizdeki özü, ekli ejderha taşına sürükleyip bırakın. Süre uzatımı rastgele ve belirli bir yüzdeye göre gerçekleşir. Ekstraksiyon işleminde başarı şansını etkilemez. Örneğin; Donanımlı Efsanevi Ejderha Taşınızın süresi 4 saattir ve 1 saat aktifleştirmiş ve kullanmışsınızdır. Kalan 3 saat içerisinde ekstreyi taşın üzerine sürükleyip bıraktığınızda %30 ek süre kazanırsınız. Bu durumda kalan 3 saate (180 Dakika) ek olarak 54 dakika kazanırsınız ve takılı ejderha taşınızın geri sayım süresi 3 saat 54 dakikaya çıkar
 
Üst