Minecraft Cam Yapımı | Nasıl Yapılır?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan

Minecraft Cam Yapımı​

Minecraft içerisinde yapılan camlar, binaların, evlerin dekore işlemleri içerisinde kullanılmaktadır. Ayrıca bilindiği üzere Minecraft bünyesinde oyuncular için sınırsız bir inşa fırsatı sunuluyor. Hazırlanan bu yapılar, camlar kullanılarak çok daha kusursuz ve dekoratif bir hale getirilebiliyorlar. Bunun için olabilmesi için de elbette ki cam yapımının nasıl olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu konuda da eksiksiz bir bilgi sahibi olabilmek için oyuncular araştırmalarına devam ediyorlar. Sizlerin de bu tarz bilgilere hakim olmanız daha kolay hareket etmenizi ve doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için de elbette ki sunacağımız bilgilerden faydalanabilirsiniz.
1648673474382.png

Minecraft Cam Ne İçin Yapılıyor?​

Minecraft cam yapımı oyun içerisinde birçok yerde kullanmak için olabiliyor. Birçok noktada camların kullanıldığı biliniyor. Hatta örneklendirmek gerekirse cam yapımı sırasında seralardan pencerelere kadar birçok alanda aktif bir şekilde yer aldığı da söylenebilir. Bunun için de kullanım olanağı sunan cam, temelde çok daha dekoratif, özel bir görünüm var etmiş oluyor. Ayrıca cam yapmak istediğinizde farklı seçenekler ortaya çıkarabilmeniz de mümkündür. Camın kullanım alanları içerisinde de renkli camlar, gün ışığı dedektör camı ve fener gibi farklı seçenekler de yer almaktadır. Cam yapımının nasıl olduğunu öğrendikten sonra bu tarz noktalarda kullanmak üzere hazırlayabilirsiniz. Şimdi, gelecek Minecraft cam yapımına…

Minecraft Cam Yapımı Nasıldır?​

Oyun içerisinde cam yapmak istiyorsanız öncelikli olarak kullanmanız gereken malzemelerden haberdar olmalısınız. Kullanmanız gereken malzemeler de oldukça basittir. Cam yapmak istediğinizde size gerekli olan eşya kumdur. Kum bulmak istediğiniz zamanlarda da temin edebileceğiniz noktalar sulak alanlar olarak bilinmektedir. Çünkü eğer koyu renkli kumları kullanmaya kalkarsanız o zaman cam üretimi yapabilmeniz mümkün değildir. Cam yapımında kullanacağını kum daha açık renkli olmalıdır ve bu, başarılı bir sonuca ulaşabilmeniz için en önemli detaylardan biri olarak bilinmektedir.

Kumu temin etmenizin ardından da sıra bir fırın ihtiyacındadır. Yani kumunuzu kullanabilir hale getirebilmeniz için bir fırına ihtiyacınız vardır. Fırınınızı açtıktan sonra da ateş var edecek bir alev kaynağına ihtiyacınız olacak. Bunun için de sizde var olan veyahut sonradan temin edebileceğiniz kömür ya da tahta gibi seçenekleri kullanmayı seçebilirsiniz. Ateşinizin üst kısmına da kumunuzu yerleştirebilirsiniz. Fırınınızı yakmanızın ardından da artık sağ köşedeki bölümden bir cam ortaya çıkacaktır. Gerekli olan cam ihtiyacınıza göre de bu işlemleri tekrar edebilirsiniz. Yani aslında cam elde etmesi sanıldığından çok daha kolay ve basit bir şekilde tamamlanabilmektedir. Camınızı da istediğiniz anda kullanabilir ve ayrıca envanteriniz içerisinde de bekletebilirsiniz.
1648673575489.png

Minecraft Renkli Cam Yapımı Nasıldır?​

Standart cam yapımının nasıl olduğu öğrendikten sonra artık renkli cam yapımının nasıl olduğuna geçebilirsiniz. Renkli camlar da oyun içerisinde daha dekoratif bir görünüm elde etmek için olmazsa olmazlardan biridir. Oyunda yer alan yapılarınıza daha renkli ve canlı bir görünüş kazandırmış olursunuz. Sizlere sunduğumuz bilgiler yalnızca standart cam sahibi olabilmeniz içindir. Eğer renkli cam elde etmek istiyorsanız bunun için çeşitli boyları kullanmanız çok önemlidir. Elbette çok sayıda cama ihtiyacınız varsa bu konuda da Minecraft üzerinde yer alan avantajlardan faydalanabilirsiniz. Oyunda kumla elde ettiğiniz camlar kalındır. Eğer siz fazladan cama ihtiyaç duyuyorsanız, dilerseniz camınızı inceltebilirsiniz. Böylece birden fazla cama sahip olmanız da mümkün olabilmektedir.

Eğer ince cam elde etmek istiyorsanız öncelikli olarak size verilen standart cam yapma tarifini uygulamalısınız. Böylece elde edeceğiniz cam sizin ihtiyacınız olandan farklı olarak kalın cam haline gelecektir. Daha sonrasında da camınızı çalışma masanıza yerleştirmelisiniz. Çalışma masanıza yerleştirmenizin ardından da zaten ince cam elde edebilirsiniz. İnce camlar, sera ve dekoratif alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır ve sizin de işinize yarayacaktır.

Renkli cam yapmak istediğinizdeyse cam yapımı sırasında bir de boya eklemesi yapmalısınız. Boya eklemesi yaptığınız zaman Minecraft renkli camlarını da elde etmiş olursunuz. Bunun için farklı renkleri kullanabileceğiniz gibi sürekli istediğiniz renkte de cam üretebilirsiniz. Renkli camları hazırlamak için öncelikli olarak çalışma masanızı açmanız gerekmektedir. Çalışma masanızı açtığınızda karşınıza üçe üç olan bir kısım çıkacaktır. Bu kısımda sadece en orta bölüm hariç her noktaya cam bloklardan yerleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü sonrasında boşta kalan kısma da boyanızı koyacaksınız. Böylece renkli cam yapımını da tamamlamış olursunuz. Bu aşamada da elbette ki bilmeniz gereken boyanın nasıl elde edildiği olarak bilinmektedir.

Minecraft Renkli Camları İçin Boya Nasıl Elde Edilir?​

Oyunda renkli, dekoratif alanlarda daha hoş bir görüntü yaratacak olan camları yapmak istediğinizde boyaları elde etmeniz gerekir. Bunun için de her renk için farklı bir ürün kullanmanız önemlidir. Bunlardan daha detaylı şekilde bahsetmek gerekirse öncelikli olarak kırmızı renkten başlayabiliriz. Kırmızı renk bir boya elde etmek için gül elde etmelisiniz. Sonrasında elde ettiğiniz gülü çalışma masanızın en orta kısmına yerleştirmelisiniz. Bu işlemin ardından da karşınıza iki adet kırmızı boya çıkacaktır. Aynı zamanda kırmızı mantarı fırında yaktığınız zaman da kırmızı boya elde etmeniz mümkündür.

Sarı renk elde etmek istiyorsanız sarı çiçek olarak geçen çiçeği çalışma masanızın ortasına yerleştirmelisiniz. Bunun sonucunda da sarı renk elde etmiş olursunuz. Diğer bir renk de maviye yakın bir renk olarak bilinen Lapis Lazuli olarak geçmektedir. Bu rengi ancak madenlerden elde ettiğiniz Lapis Lazuli taşından alabilirsiniz. Yine aynı şekilde çalışma masanızın ortasına yerleştirdiğiniz zaman istediğiniz rengi elde etmeniz mümkün olacaktır. Ana renklerden biri olarak da kaktüs yeşilini kullanabilirsiniz. Kaktüs yeşili olan rengi elde etmenizin yolu da kaktüs temin etmeniz ve söz konusu yengi, oyun içerisinde yer alan fırınlama yöntemi ile elde edebilirsiniz. Kaktüsü fırında pişirdiğinizde elde edeceğiniz boya rengi kaktüs yeşilidir.

İkincil renk olarak da turuncu gösterilebilir. Turuncu bir boya elde etmek ve sonrasında cam yapımında kullanmak için sarı ve kırmızı renk olarak hazırladığınız boyalarınızı kullanmalısınız. Boylarınızı çalışma masasına yerleştirmek istediğinizde de en sağ ve en sol orta kısma boyaları yerleştirmelisiniz. Bunun ardından da istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Aynı şekilde turkuaz boya elde etmek için kaktüs yeşili ve lapis lazuli kullanılmaktadır. Çalışma masası üzerinde yerleştirilme şekilleri de diğer renklerinkiyle aynıdır. Kaktüs yeşilinizi de en sağ, orta kısma koymanız gerekmektedir.

Mor renk bir cam yapmak istiyorsanız o zaman da kullanmanız gereken renkler, kırmızı ve lapis lazulidir. Bu renkleri kullanırken çalışma masanızda orta kısma en sağ kısma lapis lazuiyi yerleştirebilir, kırmızı da sol tarafına yanına yerleştirebilirsiniz. Gri renk elde etmek için de beyaz boya ve mürekkep kesesini kullanmanız gerekir. Mürekkep kesesi bulabilmek için öncelikli olarak bir ahtapot avlamanız lazım. Buna benzer yöntemleri kullanarak pembe, lime yeşili, açık mavi gibi farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Elbette bunların haricinde üçüncül olan renkleri de kullanmanız mümkündür. Üçüncül renkler açık gri, eflatun olarak bilinmektedir. Hazırladığınız boyaları da çalışma masasında, camlarla beraber kıldığınızda o renkte camla karşılaşırsınız. Sonrasında da dekorasyonlarınızın Minecraft dünyasını renklendirmeye başlar.
 
Üst