Minecraft Harita Yapımı

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Minecraft oyunu üzerinde harita yapmak istediğinizde, tamamlamanız gereken işlemler sanıldığından çok daha basittir. Yapmanız gerekenler, oyun içerisinde iki farklı eşya temin etmekle başlar. Eğer oyun içerisinde pusulanız ve kağıdınız varsa, zaten haritayı yapmak için gerekli olan her şeye sahipsiniz demektir. Bu süreç sonrasında da yapmanız gereken işlemler bir hayli basittir. Haritayı elde ettikten sonra da sadece bulunduğunuz konumu değil aradığınız noktaları da rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Etrafı dolaşmak sizin için sandığınızdan çok daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra isterseniz haritanın tamamını görme şansınız da vardır. Bu evinizden çok uzakta da olsanız, yolunuzu bulmak konusunda zorlanmayacağınızı göstermektedir. Yani oyun içerisindeki güvenceniz olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle ilk zamanlarda çevreniz hakkında bir fikriniz olmadığında, rahat rahat hareket etmenizi sağlayabilecek en önemli etkenlerden biri olduğunu söylemek mümkündür.

1645551456421.png

Eğer Minecraft üzerinde harita yapmak istiyorsanız, dokuz tane kağıdınızın ve bir tane pusulanız olması gerekmektedir. Bu malzemeleri temin etmenizin ardından da diğer tüm üretimler sırasında olduğu gibi çalışma masasını açmalısınız. Eğer henüz bir çalışma masasına sahip değilseniz de öncelikli olarak dört adet tahta blok kullanarak çalışma masası temin etmeniz gerekecektir. Çalışma masanızın var olmasının ardından karşınıza çıkan ekranın tam orta kısmına pusulayı koymalısınız. Ardından kalan boşlukları da kağıtlarla doldurmalısınız. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla beraber de haritayı hazırlamış olursunuz. Yerleştirme sırasında herhangi bir hata yapmazsanız, haritanız artık hazırdır. Elinize alıp, istediğiniz gibi çevreyi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Minecraft Harita Modu​

Haritanızı elde ettikten sonra Minecraft harita modunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Minecraft harita modu, oyun içerisinde haritanızı kullanmanızı mümkün hale getirir. Ayrıca bu işlem için parti mod desteğinizin olması lazım. Yani harita modunu indirmelisiniz. Ayrıca indirdiğiniz modun, oyununuzun sürümüyle uyumlu olması da önemlidir. Oyun içerisinde sorunsuz bir biçimde hareket edebilmeniz açısından bu tarz detaylar bir hayli önemlidir. Söz konusu tüm işlemleri tamamlamanız ve harita yapımını tamamlamanız gibi harita için uygun modu bulundurmanız gerekir. Oyun içerisinde sorun yaşamamak için sizlere sunulan tüm bilgileri gözden geçirerek hareket etmeniz daha doğru olacaktır. Çalışma masası yapımı, demir üretimi, Kızıltaş bulmak ve sonrasında pusula üretmek için doğru adımları attığınızda zorlanmadan sonuca ulaşabilmeniz de mümkündür.

1645551570538.png

Minecraft Harita Yapımında Kullanılan Malzemeler
 
Üst