Minecraft Harita Yapımında Kullanılan Malzemeler

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Minecraft haritalarının yapımı sırasında gerekli olan malzemeler sadece iki tanedir. Bu malzemelerin sayısı az olsa da bulmak konusunda bazen sorun yaşayabilirsiniz. Kağıt bulmak pek zorlamasa da bu durum pusula için çok önemlidir. Pusula ararken zorlanabilir hatta çoğu zaman bayağı bir uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Detaylara girmek gerekirse, eğer kağıt elde etmek istiyorsanız, kağıtları sıfırdan üretmeniz gerekir. Bunun için de şeker kamışı temin etmelisiniz. Şeker kamışlarından üç tane bulundurmanız ve çalışma masası içerisinde üç tane, sıra sıra dizmeniz gerekir. Böylece ilk olarak gerekli olan kağıdı elde etmiş olursunuz. Eğer siz, kağıt yapımı için gerekli olan şeker kamışını bulamıyorsanız kendiniz de üretebilirsiniz. Oyun içerisinde şeker kamışı üretimi de yapılabilmektedir. Ancak şeker kamışını üretebilmeniz için yetiştireceğiniz alanın ya su kenarında olması gerekir. Üretimin her zaman daha faydalı olduğu da söylenebilir. Çünkü üretim sırasında her zaman daha kolay sonuç alırsınız. İstediğiniz zaman kağıt hazırlamak için en doğru seçimdir. Çünkü zaten yetiştirmeye başladığınız andan sonra birkaç gün beklemeniz, şeker kamışlarının çıkması için yeterli olacaktır. Diktiğiniz her şeker kamışı başına da dört farklı blok kamış elde etmiş olabilirsiniz. Ayrıca şeker kamışlarını almak istediğinizde de kırma işlemi uygulamanız gerekir. Yine de kırma işleminin ardından kumda dikili kamışlar bırakmanız da önemlidir. Bu sayede şeker kamışlarının tekrardan yetişmesi ve süreklilik oluşması için uygun ortamı da sağlamış olursunuz.

Kamışları elde etmenizin ardından kağıdı üretmek için çalışma masanızı açmalısınız. Çalışma masanızı açtıktan sonra, şeker kamışlarını en alt bölüme yerleştirmelisiniz. Kağıdı sadece şeker kamışı kullanarak ürettiğinizden, üç şeker kamışını alt bölüme yan yana yerleştirmek yeterli olacaktır. Bu işlemleri doğru şekilde tamamlamanızın ardından artık şeker kamışı elde etmiş olursunuz.

Harita yapımı için gerekli olan malzemelerden bir diğeri olan pusula, kağıda göre zor üretilen bir malzemedir. Yapımı için madenler ve eritme işlemleri şarttır. Bu yüzden çoğu zaman uğraştıran bir durum olduğunu söylemek daha doğrudur. Detaylıca anlatmak gerekirse, Minecraft pusula yapma sırasında dört adet demir ve bir tane kızıltaşa ihtiyacınız olacak. Bunları bulmanızın ardından demir madenini ham olarak elde ettiğinizden kırmanız gerekmektedir. Kırma işlemi için de taş kazma kullanmanız şarttır. Tüm bunları tamamlayıp işlemleri bitirdiğinizde de demire ulaşmış olmazsınız. Yani elinize direkt olarak demir geçmez. Elinize geçecek olan demir cevheri olarak bilinir. Demir cevherinin külce haline getirilmesi için de fırında pişirme işleminin uygulanması gerekmektedir. Demir madeninin işlenmesi sırasında da dokuz taş kullanılarak yapılan fırını tercih etmeniz önemlidir.

Gerekli olan fırını hazırlamanızın ardından alt kısmında fırının yanmasını sağlamanız gerekir. Bunun için de fırına yakıtı koymalısınız. Bu yakıtlara örnek olarak kömür, odun, lav kovası gibi farklı malzemeleri kullanabilirsiniz. Fırının yakılmasının ardından üst kısımda demiri işlemeniz için kullanacağınız demir cevherini koymalısınız. Sonrasında da demir külçesinin hazır olması için yakıtın çeşidine bağlı olarak belirli bir süre beklemeniz gerekecektir. Bekleme işleminizin tamamlanmasının ardından doğrudan fırından alabilirsiniz. Bunun ardından envanterinize eklemeniz halinde pusula yapımı için gerekli olan malzemelerden birini elde etmiş olursunuz.

Kullanmanız gereken diğer malzeme, yani Kızıltaş madeni için de farklı madenleri dolaşmanız gerekir. Bulunması orta seviyede zor olan bu madenin bulunmasının ardından demirde olduğu gibi işlenmesi gerekmez. Bulduktan sonra doğrudan kullanabilirsiniz. Her iki malzemeyi de elde ettiğinizde artık pusula yapımına hazırsınız demektir. Pusula yapımı için beklemeden çalışma masasını açabilirsiniz. Çalışma masası içerisinde yer alan kutucukların sağ, sol, üst ve aşağı kısımlardaki orta bölümlere demir külteleri yerleştirmelisiniz. Sonrasında kızıltaşı tam ortaya koymalısınız. Bu işlemin tamamlanmasının ardından artık pusulanızı hazırlamış olursunuz. İstediğiniz zaman elinize alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
 
Üst