Minecraft İskele Yapımı | Nasıl Yapılır ?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan

Minecraft İskele Yapımı​

Trendlerden düşmeyen Minecraft dönemin en sevilen oyunlarından biriyken içerisinde inşaat işleri de yapılmaktadır. İnşaat işlemleri içerisindeki seçenekler de bir hayli fazla. Örnek olarak Minecraft oynarken dilerseniz bir iskele yapabilirsiniz. İskele yapmak istediğinizde de aslında kendinize oldukça kullanışlı bir araç inşa etmiş olacaksınız. Birçok kişi de oyun içerisinde böyle bir düşünceyle iskele inşa ediyor. İskele inşa etmeden önce de oyun içerisinde nasıl iskele inşa edildiği ile ilgili araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Sizler de iskele inşa etme niyetinizdeyseniz sizlere sunacağımız yöntemleri takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece iskele inşa etme konusunda kısa süre içerisinde sonuca ulaşabilmeniz de mümkün bir hale gelmiş olur. Evet, gelelim iskelenin nasıl inşa edildiğine…
1648673785404.png

Minecraft İskele Nasıl Yapılıyor?​

Oyun içerisinde en merak edilenlerden ve işe yarayan seçeneklerden biri de iskele yapımıdır. Doğru yöntemleri takip ettiğiniz zaman da iskele yapımı sırasında herhangi bir zorlama yaşamazsınız. İskele yapmak istediğinizde öncelikli olarak malzeme temin etmeniz gerekiyor. Bu işlem hemen her eşya yapımında olan bir durum. İskele için ihtiyacınız olan eşyalar da ip ve bambu olarak bilinmektedir. Bambu bulmak için orman alanlarında dolaşabilir ve bu yöntem ile temin etmeye çalışabilirsiniz. Çünkü bambulara bu şekilde ulaşmak kolaydır. Yapıları nedeniyle bambular hızlı şekilde büyürler ve aradığınızı çok daha kolay bir biçimde elde edebilmeniz de mümkün olarak görülmektedir.

İskele yapımında gerekli olan ve bilinmesi gereken noktalardan biri de üretimin bir bütün halinde yapılmadığıdır. Siz eğer iskele elde etmek istiyorsanız üretimi parça parça yapacaksınız demektir. Çünkü bilindiği üzere iskele parçalardan oluşur. Bu parçaların her birinde de aslında temelde kullanmanız gereken malzemeleri, bambu ve ipleri kullanmalısınız. Doğru olan adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğinizde de zaten iskele yapımını zorlanmadan tamamlamış olursunuz. İskele yapımı için de karşınıza çıkan yöntemleri değerlendirmeniz ve bu alanda daha bilinçli olmanız önemlidir. Çünkü bu sayede daha rahat hareket edebilirsiniz.

Minecraft İskele Yapımında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?​

Eğer Minecraft içerisinde iskele inşa ederseniz, diğer inşaat işlemlerinizde çok daha rahat edebilirsiniz. Kolaylıklarla buluşmanızın yanı sıra hızlı olmanız da mümkün olabilecektir. Özellikle istediğiniz gelişmiş yapılar için iskeleden faydalanmak oldukça faydalıdır. Çok katlı yapıları iskele kullanarak daha seri bir şekilde tamamlamanız da mümkündür. Çünkü iskeleyi kurduğunuz zaman inşa işlemleri içerisinde zıplamak zorunda kalmazsınız. Yukarı aşağı hareket etmeniz çok daha kolay olacaktır. Ayrıca oyun içerisindeki inşa işlemlerinizde yapacağınız eklemeler ve sonradan gerekli olan onarımlar için aradığınız kolaylığı da bulmuş olursunuz.

Oyun içerisinde şantiye alanınızın temizlenmesi gerektiğinde de iskele sayesinde artılara sahip olursunuz. Çünkü iskeleler diğer eşyalara göre çok daha avantajlıdır. İskelenin üzerine çıktığınız zaman yıkım işlemlerini esnek bir biçimde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede aslında alandan da tasarruf etme şansına sahip olabilmeniz mümkündür.

İskele yapımı sırasında da yapmanız gerekenler yine çalışma masası içerisindedir. İlk adım olarak çalışma masanızı açmalısınız. Ardından çalışma masanızın içerisine altı tane bambu parçası ve ip yerleştirmelisiniz. Yerleştirme işlemi için de karşınıza dokuz tane üçe üç kutucuk çıkacak. İpinizi en üstte orta kısma koymalısınız. Sonrasında altı tane olan bambularınızı kenar kısımlara baştan aşağıya doğru üçe üç olacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Böylece çalışma masanızda boşta kalan kısımlar orta kısım ve onun altı olacaktır. Bu işlemi doğru şekilde tamamladığınızda da toplamda altı adet iskele sahibi olmuş olacaksınız.

Altı adet iskele sahibi olmanız demek bloğunuzun da altı adet uzunluğunda olması anlamına gelmektedir. Bir seferde yapabileceğiniz miktar bu kadardır ve daha fazlasının tek seferde yapılabilmesi de mümkün değildir. Ancak aynı malzemeleri tekrar kullandığınız zaman yine elde edeceğiniz altı tane iskele bulunmaktadır. Bunları da önceden elde ettiğiniz iskelelere ekleyerek bloğunuzu uzatabilirsiniz. Aradığınız uzun iskeleyi elde etmeniz de bu sayede mümkün olabilmektedir.

Minecraft İskelesinde Kullanılan İp Nasıl Yapılıyor?​

İskele yapımında kullanılması gereken ve en önemli ihtiyaçlardan biri olan ipin nasıl yapıldığını bilmezseniz o zaman iskele hazırlayamazsınız. Bu yüzden de ana malzemeler içerisinde yer alan ipin nasıl hazırlandığından haberdar olmanız gerekiyor. İp elde etmek istediğinizde öncelikli olarak bir örümcek bulmalısınız. Çünkü ipleri örümcek öldürerek temin edebilirsiniz. Örümceyi öldürdüğünüz zaman hemen bir ipe sahip olmuş olursunuz. Aynı zamanda örümcek öldürmekle uğraşmak zorunda kalmadan doğal sandıkların içerisinde de ipleri bulabilirsiniz. Bu iki yöntemi kullandığınızda ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olmaktadır. Yani aslında ana iki malzemeden birini de temin etmiş olursunuz.

Minecraft İskelesinde Kullanılan Bambu Nasıl Yetiştirilir?​

İskele yapımında gerekli olan ana malzemelerden bir diğer olan bambu için doğru yöntemlerden biri elbette ki bambu yetiştirmektir. Çünkü bambu yetiştirdiğiniz zaman gerekli olduğu anda hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bambu aramaya çıkmaktan çok daha rahat ve etkili bir yol olarak bilinmektedir. Elbette bambu yetiştirmek de sanıldığından çok daha kolaydır. Yani göründüğü kadar sizi zorlamaz. Ancak yine de bambu yetiştiriciliği yapabilmek için bir kez olsun bambu aramaya çıkmanız gerekiyor. Bir bambu bulmanız da bu aşamada yeterli olacaktır. Ormanlık alanları dolaştığınız sırada bambu bulduğunuz zaman bambuyu toprağa ekmelisiniz. Bambunuzu toprağa ektikten sonra da hemen büyümesini sağlayabilirsiniz. Çünkü bambuların büyümesi için suya ihtiyacı yoktur. Büyümesi çok kısa sürede olur ve aynı zamanda kısa sürede çoğalabilir. Bu sayede sizler de bir bambu ormanına sahip olmuş olursunuz.

Bambu kırma işlemleri sırasında da herhangi bir malzeme kullanmanız gerekmez. Bunun için sadece yumruk atmak yeterlidir. Yumruğunuzu kullanarak bambuyu kırabiliyorsunuz. Bambuyu da en altta yer alan seçenek olarak kırdığınızda üstte yer alanlar da kırılır. Bu sayede hepsi envanterinize girebilir. Ancak bu sırada bambularınızın yeniden yetişebilmesi için bazı detaylara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Bambunun çapalanmış olan toprağa ekilmemesi gerekmektedir. Hatta bambunuzun olduğundan daha hızlı şekilde büyümesini istiyorsanız da ona kemik tozu verebilirsiniz. Bu büyümesini hızlandıracak olan en önemli Faktör olarak bilinmektedir. Farklı birçok alanda kullanıma uygun olan, hatta panda yetiştirmek istediğiniz zaman da kullanabileceğiniz bambulara, bu şekilde çok daha kolay bir ulaşılır. Sizler de sürekli olarak iskele yapmak istediğiniz zaman, bloğunuzu büyütmek için yeni bambu arayışlarına girmek zorunda kalmazsınız.
 
Üst