Minecraft Olta Yapımı | Nasıl Yapılır ?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Hemen herkesin merak ettiği ve oynadığı oyunlar arasında yer alan Minecraft trendlerde yer almaya devam ediyor. Oyuna yeni katılan birçok kişi de farklı konular hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorlar. Özellikle Minecraft olta nasıl yapılır tarzında birçok soru soruluyor. Oyuncular oyun içerisinde balık tutmak için kullanılabilen oltanın nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Elbette olta yapmak da sanıldığından çok daha kolay. Çünkü yapmanız gerekenler, olta için gerekli malzemeleri toplamanız ve ardından malzemeleri birleştirmenizden ibaret.

Olta yapımında kullanmanız gereken malzemeler, üç tane çubuk ve iki tane ipten ibaret. Bu malzemeleri temin etmenizin ardından çalışma masasında uygun sıralama ile yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında da oltanızı elinize alabiliyorsunuz.

1646579217690.png

Minecraft Çubuk Yapımı​

Minecraft oyununda olta yapmak için gerekli olan malzemelerden biri de çubuktur. Olta yapmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk malzeme çubuktur. Bunun için de öncelikli olarak bir ağaç bulmalısınız. Bulduğunuz ağacı yumruklamanız ve yumruklamanızın ardından yere bloklar düşürmeniz gerekir. Düşürdüğünüz blokları da dikkatli bir şekilde toplamalısınız. Topladığınız blokları, çalışma masasına yerleştirmeniz gerekir. Ağaç blokları yerleştirmenizin ardından karşınıza çubuklar çıkacaktır. Yani aslında çubuk yapmak sanıldığından çok daha basittir. Ayrıca ağaçların farklı olması da blok üretiminde değişikliğe neden olmaz. Her ağaçta tek bir çubuk elde edebilirsiniz. Çünkü oyun içerisinde tek bir çubuk yer almaktadır. Eğer çubuk ihtiyacınız oluyorsa, karşınıza çıkan ağaçlardan bloklar toplamanız önerilir. Çubukları sadece olta yapımında değil, daha farklı birçok malzemenin hazırlanması sırasında da kullanabilirsiniz.

Minecraft İp Yapımı​

Otla yapımı için çubuğunuzu hazırladıktan sonra sıra ip yapımına geçer. Çünkü bu sırada ihtiyaç duyduğunuz malzemelerden biri de iplerdir. İplerin yapılması için de özel bir işlem uygulamanız gerekmez. Yani zorlanmadan ip elde edebilirsiniz. Bunun için de bir örümcek bulmanız yeterlidir. Bulduğunuz örümceği öldürdükten sonra örümcek hazır şekilde toplayabileceğiniz bir ipe dönüşmektedir. Ayrıca örümcekler haricinde sandıklardan hazır olarak da temin etmeniz mümkündür. Karşınıza çıkan sandıkları kontrol ederek ip olup olmadığına bakabilirsiniz. Örümcek bulmak biraz daha zor olduğundan sandıklar işinizi kolaylaştıracaktır.

Minecraft Olta Yapımı​

Tüm malzemeleri temin ettikten sonra sıra olta yapımına geçmektedir. Hazırladığınız malzemeleri çalışma masasında birleştirmeniz de olta yapımı için yeterlidir. Ancak yerleştirme sırasında doğru yerlere yerleştirmeye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Masayı açtıktan sonra elinizde bulunan üç tane çubuğu, sağ tarafa doğru çapraz olacak şekilde yerleştirmelisiniz. Yani çubukların biri en sağda ve üstte, biri tam ortada, biriyse en solda, en altta olmalıdır. Sonrasındaysa hazırladığınız ipleri sağ en alt ve sağ orta kısma koymalısınız. Bu yerleştirmeleri doğru şekilde yaptığınızda, oltanız artık hazır hale gelecektir. Balık tutmak için ihtiyaç duyduğunuz oltanızı zorlanmadan hazırlamış olmanız için tüm bu kuralları yerine getirmeniz mümkündür. Beklemeden balık tutmaya başlayabilirsiniz.
 
Üst