Silkroad Online 1 – 64 Arası Hızlı Kasılma Taktikleri ve Metotları

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Silkroad Online’ın Türkiye Sunucusun’da (TrSRO) oyuncuların hızlı kasılması oldukça önemlidir. Zira burada insanların hızlı level atlaması demek, onların 100 level master’ında üst seviyelere taşınması için oldukça önemlidir. Oyuncular her daim hızlı kasılarak etkinlik, set, job gibi çeşitli faaliyetlere katılma fikri üzerinde duruyor.

1646136776037.png

Bu serimizde sizlere oyunculuk tecrübeleri ile hızlı kasılmaktan bahsedeceğiz.

Düşük Level Önceliğiniz Olmamalı​

Oyunun temelinde sizlere sağladığı avantajlardan faydalanmak olmalıdır. Örneğin, Akademi sistemlerine katılarak veyahut Free Party (parti)’lere katılarak 30-40 olma avantajından geri durmamalısınız. Burada sadece Akademi mevzusunda sizlere sağlanan ek avantajları değerlendirmeniz ve kasabilecek olan Master’ları seçmeniz gerekmektedir.

Ücretsiz Partilere katılırken de KS atan veyahut Guild sistemine dayalı olarak (bizim guilde gel kasalım) mantığı ile birlikte giden oyunculardan uzak durmanız avantajınız olacaktır.

Akademi sistemlerine katılırken kendinizi ucuzdan bırakmayın. Malumunuz oyuncuları bulmak günümüzde zor olduğu için herkes sahte Proxy vesaire ile kendine Akademi kasma cabası içerisindedir. Sizlerde, karşınızda ki kişiler adına birer veli nimetsiniz. Bu yüzden akademiye giriş yaparken kendinizi olabildiğince ağırdan satın ve 100 – 200 hatta 300 – 400m gibi yüksek katılım ücretlerinde bulunabilirsiniz.

Katılım esnasında sizlere verilen Gold’u peşinen almaya çalışın aksi takdirde kendinizi ortada konulmuş bulabilirsiniz. Zira etraftaki çoğu insan yalan ve dolan ile oyuncu kasıyorum şeklinde söylemekte olsa da, zirai bahaneler ile sizlerden uzaklaşacaklardır.

Kasılma Haritası ve Öncelikleri​

Aşama 1: Kendinizi 40 level olduğunuzu düşünerekten ikinci başlığa doğru yöneldiğinizi farz ediniz ve buradan itibaren oyuncunun seviyesinin 40+ olduğunu düşünelim. Free Party bulamadığınızı varsayalım veya gold vermeden kendiniz kasılmak istediğinizi var sayalım. Bu durumda;

Kasılmanız için 48 level olana kadar Penon Fighter’larda kasılmanız gerekmektedir. Burası hem Armor set giyenler için oldukça ideal bir platform olduğu için kasılma esnasında sizleri zorlayacak ağır KS ortamı olmayacaktır. Sağdan soldan sizlere mani olabilecek pek çok faktörle baş başa kalmayacak ve geniş haritada tabiri caizse at koşturabilirsiniz.

Güzel kasılma slotunda veya Rule dönebilecek Warrior’unuz var ise bu avantajdan faydalanarak hızlıca kasılabilirsiniz. Parti sisteminde 8’li partinin tamamında Sun veya Moon item olmasına gerek yok sadece 3 kişide veyahut 4 kişide olması yeterlidir.

Aşama 2: Karakterinizin 48 olduğunu düşünerekten ikinci aşama olan 52+ bölüme geçiyoruz. Burası Shakram partinin döneceği asıl noktadır. Gizemli Ölüm Çölü bölgesinde rahatlıkta KS ortamı olmadan geniş arazide kasılabilirsiniz. Burada Protector Set giymenizde fayda vardır, çünkü sadece Armor set ile avantajınızı düşürmüş ve gelen hasarlardan nasibinizi almış olursunuz. Bu yüzden Protector set ile daha garantili adımlar atmış olacaksınız.

Protector seti 54 – 55 seviyelerine kadar giymeniz uygundur.

Aşama 3: Karakterinizin 52 seviyelerine geldiğinde bu saatten sonra sizlere Hotan yetersiz gelecektir. Kendinizi burada yormanız hem Gold bakımından hem de süre bakımından kayıplara neden olacaktır. Bu yüzden en hızlı yöntem olan metod Downhang Cave’ye gitmeniz olacaktır. 52’den 55’e kadar 1F’te kasılabilir ve 55 levelden sonra ise 2F’e çıkarak 2F’te rahatlıkta 57 leveline kadar kendinizi kasabilirsiniz.

Downhang Cave Avantajları Nelerdir?​

  • Cave’de ücretsiz parti (free party) bulma olasılığınız, diğer bölgelere nazaran %50’den daha fazladır.
  • İtem atma olasılığı daha fazladır ki toplayarak hızlı gold kasımına destek olabilir veyahut HP/MP paranızı çıkartabilirsiniz.
  • Geniş arazi olmaması bakımından, iç içe olan slotlarda hızlı kesim ve çoklu vuruş becerisi ile alan skillerinden faydalanarak kendinizi üst seviyelere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
  • Buff atan karakterleri safe zone’lerde koruyabilir ve ölmeden rahatlıkla kasılabilirsiniz.

Set Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?​

1646136818090.png

Yukarıda ki görselde yer alan özellikler ve seviye belirteçleri Protector ekipmanlar için geçerlidir. Bu sizleri DW (Downhang) Cave’ye kadar götürebilecektir. Bu set ile 2F’te de rahatlıkla kasılabilirsiniz.

57 level olduktan sonra kendinize yeni set seçimi yapmalı ve burada artık yeni setinize geçiş yapmalısınız. Garment set bizler için artık biçilmiş kaftandır ve bunu önemli olarak belirtiyoruz.

1646136830038.png

57 levelin ekipmanını giydikten sonra kasılmak için gerekli teçhizata sahipsiniz demektir. Bu zaman diliminden sonra DW Cave’den 3F ve 4F’e çıkabilir ve kasılmanızı daha da hızlandırabilirsiniz.

Downhang Cave 3F ve 4F​

Downhang Cave’de 4F’te 70 mobları mevcuttur ki bunlar sizlere MAG (magical) atak vuracaktır. Garment set giymenizin en büyük avantajını burada ki kasılma sırasında göreceksiniz. Burada kasılmanız sizlere avantaj sağlayacaktır. 57 – 60 aralığı sizlere en uygun mob ve seçimleri burası olacaktır.

Aşama 3: 60 levelden sonra Downhang Cave’de kendinizi yormanız mantıksız olacaktır. Bu saatten sonra Rock Haritasın’da Feather Mask’lar da kasmanız gerekmektedir.

NOT: Oyuncular kendini kasarken her daim +7 üstü moblarda kasması gerekmektedir. 10 Level üstü mobları kasarsanız exp oranlarında yine düşme olacaktır. Bu sebepten dolayı 7 level üstü moblarda kasılmanız EXP ortalamanız da üst segment bir geçiş ile kasılmanızı sağlayacaktır.

Feather Mask’lar da 64 levele kadar rahatlıkla kasılabilirsiniz. 57 level iken aldığınız garment set sizlere burada defans açısından yeterli olacaktır. Setinizi değiştirmenize gerek olmayacaktır.

Ekipmanlarınızı +3 Yapmanızın Önemi​


1646136845789.png

İtemlerimizi seçmek bir yana setimizi her zaman +3 yapmak avantaj olacaktır. Nasıl ki; PHY ve MAG atağın bizlere karşı bir önemi var ise, bunun yanı sıra +3 ekipman ile daha ileri taşıyabilir ve daha hızlı kasılma yapabilirsiniz.

Elixir Stone ve Lucky gibi destek artı basma malzemelerini zaten 60 level olana kadar düştükçe toplayabilirsiniz.
 
Üst