Silkroad Online 85 – 90 Aralığı Kasılma Rehberi

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Silkroad Online’da hedeflediğimiz level aralığına ulaşma meselesi 85 – 90 aralığında bir hayli zorlaşmaktadır. Bu durum Isro’da bir tık daha kolay olması hasebiyle oyuncuların 120 – 130 – 140 CAP gibi istekleri daha ön planda tutulmaktadır. Ancak bizler TrSRO’da bu gibi köklü değişimlere henüz hazır değiliz. Zira oyunun temelinden gelen 80 – 90 – 100 CAP gibi ilerleyiş yeni yeni olmaktadır. Bu süreç oyunun işleyişi ve kadrosunun bizlere sunduğu imkânlar doğrultusunda ilerlemektedir.

85 Level Sınırında Nelere Dikkat edilmeli?​

Oyuncuların bir çoğu bu seviyelerde oyunu bırakmaktadır diyebiliriz. Oyunun kendilerine verdiği hızlı kasılma fırsatlarını en başta doyasıya kullandıkları için, bu seviyelerde ki zorluk TrSRO oyuncularının oyunu bırakmasına sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı bu seviye aralığı aslında ilerleyişin ilk dişlisi gibi denebilir.

Bu seviye aralığında aslında Rock Mountain Haritasında kasılma serüvenimiz başlayacaktır. 85 – 87 Mob’lardan oluşan canavarlar ile Wing’ler ile savaşacak ve EXP’nin dibine vuracaksınız. Ancak normal mobları keserek ve solo kasılarak bu işleyiş istediğiniz gibi ve umduğunuz gibi gitmeyecektir.

Aşama 1:

Birlik partinini oyunun vazgeçilmez bir yeniliği olduğunu unutmamak gerekiyor. 8/8 parti kurulduğunda bizlere sağlayacağı güzel EXP Tecrübe Puanı sayesinde aldığımız ilerleyiş yeterli gibi gözükse de, Premium basılı hâlde iken bile saatlik EXP olarak %9 - %10 oranlarını Ticket açıkken görebiliriz. Peki, Ticket kapalı iken durum nedir?

Ticket kapalı iken normal 8/8 Parti sisteminde alacağımız ortalama EXP %4 civarındadır. Bu bizler için oldukça düşüktür. O yüzden, Birlik Partisinin önemini kavramalıyız. Birlik partisi iki kasılan parti ya da birlikteliğin sunduğu avantajdan ibarettir. Aslında burada ki temel unsur bizlere verilen kasılma fırsatının 2 ile çarpılması gibi durum söz konusudur.

Dikkat Edilebilecek Noktalar:​

8/8 Parti kurulurken kasılan ve kasan arasında denge kurmaya özen gösterin: Bu ne demektir ki? Nasıl bir denge olmalıdır ki? Kasılanların bulunduğu parti aslında tek bir partiden oluşur ise bu sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Bunu gelin misaller ile anlatalım; 1 partide 8 kişi var ama bunların 4’ü yüksek yani sizlere kasan kişi ise bu işleyişte 4 yüksek ve 4 düşük level olması hasebiyle EXP oranında düşüş ve stabil kalma durumu söz konusu olacaktır.

Birlik partisi tamda burada devreye giriyor. Birlik partinde ezik olan yani kasılmaya ihtiyaç duyan karakterleri bir araya toplayarak 1 tane Master (parti lideri) seçebilir ve bu şekilde sabit parti sistemine uygun bot ayarları yapabilirsiniz.

İlk Parti Ayarı: Parti ayarında 4 kasan var demiştik. Burada ki 4 kasan ve üstü olacak şekilde yüksek level olanların hepsini tek bir partiye eklemenizi öneririm. Zira yüksek levellerden (Misal: 100 level kasan) sizlere (kasılanlara) bir EXP düşüşü söz konusu olacaktır. Bu yüzden yüksek levellerin hepsini tek bir partide toplayın.

Birlik Partisi Ayarı: Birlik partisi içerisinde ezik olan ve kasılmaya yönelik olan karakterleri bir araya getirin. Burada can alıcı nokta olarak 1’den fazla birlik partisine sakın yönelmeyin. Bu sizleri yarardan çok zarara itecektir. Misal veriyorum: Kasan kişi 8 kişi ise, kasılan kişilerde 8 kişi ise bu sefer hem 8/8 olması hasebiyle hem de birlik partisi kurulmasından dolayı sizlere 2x – 3x – 4x değerinde fazladan EXP artışı sağlanacaktır.

Önemli Not: Kasılan partisi olarak, birlik partisinde; 1 ya da 2 tane ezik “1 Level” karakter bulundurmanızı öneririm. Bunun sizlere ne gibi faydası olacağınız düşünür gibisiniz… Ancak bu büyük bir avantaj sağlayacak fırsattır. Oyunun dengesi içerisinde yazılımsal bir destek metodu vardır. Bu sistem partide düşük olan birisi var ise (parti genelinde ki denge ile uyumlu olacak şekilde) düşük olan kişinin alacağı EXP miktarı %250 - %350 oranlarında olacağı için bu miktarın diğer parti üyelerine (birlik partisindekilere) %1 - %2 - %3 gibi değişim sağlayacağını gözlemledik.

Bu yüzden kasılanlar arasında her zaman 1 tane ya da 2 tane ezik 1 level karakter bulundurmaya riayet ediniz. Bu level aralığı 1 – 20 arasında olabilir.

Aşama 2:

Artık normal mobların sizlere vereceği EXP değerlerini göz önüne aldığınızda sizlerin alacağı EXP orantısı düşük kalacaktır. Bu yüzden Mandora Box zamanı geldi demektir. Evet, doğru duydunuz Pandora Box kullanılacak ve EXP’niz de gözle görülür artış sağlayacaksınız.

Hem Slot hem de Pandora takviyesi ile EXP’nizde artış sağlamanız mümkündür. Bunu kısa bir misal ile açıklamak gerekirse; Wing bölgesinde 85 – 87’liklerde kasılırken sizlerin normal slot haricinde Rule ve Aktif Slot ikilisi ile zaten alacağınız EXP yüksek civarlarda gözlemlenecektir. Preemium şartını da tabi belirtmekte fayda vardır. Bu aşamada normal slotun sizlere sağladığı yoğun kasılma fırsatı ile birlikte ek takviye olarak Pandora Box kullanacaksınız.

Burada dikkat etmeniz gereken kısım bot ayarlarından ibarettir. Bot ayarlarınızı doğru yapmaz iseniz, muhtemelen 8/8 partilerde kasan kısımda bir problem olmayacak olsa bile kasılan kısımda ölmeler ve EXP kayıpları meydana gelecektir.

Botunu kurarken;

  • Pandora açık iken tekrardan pandora açılmaması konusuna dikkat etmelisiniz.
  • İmkânı olanlar Flower (çiçek) açmaları daha sağlıklı olacaktır.
  • Strong moblar ölmeden tekrardan Pandora açılmaması gerektiğini ayarlamalısınız.
  • Warrior ya da Cleric gibi sizlere takviye veren Buff çarlarınızın yanınızda olmadığı süreçte Pandora açımını kapatmanız ya da geçici süre bekletmeniz gerekmektedir.
Şeklinde bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Aşama 3:

Monster Scroll kullanmanız gerektiği aşikâre bir durumdur. Nasıl ki Pandora Box kullanılıyor ve bu sayede EXP artışınızı gözlemliyor iseniz bu şekilde de EXP’nize takviye çıkacak bazı temel kriterlere değinmeniz gerekiyor. Scroll’lar ve Pandora Stall’larda olabildiğince uygun fiyatlardan satılıyor. Hatta kimine göre pot parası gibi geliyor ki stoklarını olabildiğince dolduruyorlar.

Aşama 4:

Karakter yapılandırılması ve parti düzeni olabildiğince önemlidir. Parti düzeninizde eğer ki iki farklı ırka yönelik karmaşık bir yapı var ise bu kasılmanıza dezavantaj olaraktan yansıyacak bir durumdur. Ne kadar ki arkadaş ve guildinize bağlı bir yapı ile kasılıyor olsanız da unutmamanız gereken temel bir nokta vardır; Silkroad Online’da en verimli ırk Europe’dur. Europe karakterlerinin olmadığı slot yapısında çok ciddi düşüşler ve EXP gerilemeleri meydana gelcektir.

Wizard, Warrior, Cleric, Bard ve Warlock gibi yoğun ilgi gören buildler ile hemen hemen her türlü kasılma partisinde yerinizi bulabilirsiniz.

Aşama 5:

Sizleri kasan karakterlerin sayısı önemli bir kriterdir. Örneğin 4 tane 100 level kasan karakter var ise bu farklı bir EXP’ye tekabül ederken, 8 tane 100 level kasan var ise bu daha farklı bir EXP’ye tekabül edecektir.

Aşama 6:

Orta halli ve hızlı kesim yapabilen bir karakterinizi belirleyin ve bu karakteriniz ile bulunduğunuz slot içerisinde General Mob’ları temizleyin. General mobların ne kadar hızlı kesildiği ile ilgili bazı EXP artışları mevcuttur. Onlardan bazıları şu şekildedir;

General mob’lar ne kadar hızlı kesilir ise yerine başka bir Party Mob, Champion Mob, Giant Mob… gibi farklı türevleri çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu oran ve orantı sayesinde klasik general mobtan gelenden daha fazla EXP’ye sahip olacaksınız.

Bu görev için 1 tane karakteri seçmeniz ve bot üzerinden “General Mob” ‘a öncelik ver şeklinde işaretlemeniz yeterli olacaktır.
 
Üst