Silkroad Online – China (CH) Karakter İçin Envarter Genişletme (Inventory Expansion) Görevi Nasıl Yapılır?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Silkroad Online denildiğinde eski günler aklınızda canlanıyor ve bir an olsun maziler gözünüzde canlanıyorsa sende bizdensin demektir. Efsanelerin efsanesi olarak nitelendirilen ve günümüzde hâlen daha geliştirilmekte olan Silkroad Online’da, Envarter (Invertory Expansion) genişletme hakkında sizlere bilgi vereceğin.

Konumuzun esasında China (CH) karakterleri hitap ettiği için, bu konu CH karaktere yönelik görev ve materyaller içermektedir. Görevlerimiz ve bilgilerimiz ile sizlere oyunu daha güzel hale getirmek için çabalıyoruz. Hadi başlayalım;

Görev 1 - Inventory Expansion 1 ( China )​

İlk görevimiz olarak China karakterlere hitap edeceğiz. Bundan dolayı China (CH) karakterlerin merkezi olan Jangan şehrine gitmeniz gerekmektedir. Görevimizi NPC’si olan “Grocery Trader Jinjin” ile görüşerek birinci görevimizi yani “Inventory Expansion 1 ( China )” görevini alıyoruz.

1645451734451.png

Görevimizin tanımına gelecek olursak; Jangan’da bulunan Manyang canavarları keserek 10 tane Strong Straw toplamız gerekmektedir. Görev itemleri mavi poşet şeklinde yere düşmektedir.

1645451765350.png

Göreve ait gerekli ekipman olan 10 tane Strong Straw itemi topladıktan sonra, görevi aldığımız NPC Grocery Trader Jinjin ile görüşmek için tekrardan geriye dönerek görevi teslim edebilirsiniz. Görevi teslim ettikten sonra Envarter’de 10 Slot açılacaktır.

Görev 2 - Inventory Expansion 2 ( China )​

İkinci görevimiz olan, Inventory Expansion 2 görevinde ise; Downhang’ta bulunan yüzükcü teyzemizin yanına gitmemiz gerekiyor. NPC’nin ismi ise “Grocery Trader Yeosun” şeklindedir. Grocery Trader Yeosun NPC’si ile görüşerek, Inventory Expansion 2 ( China ) görevini teslim alıyoruz.
1645451782676.png

Görevimizin özetine bakacak olursak; Downhang’ta bulunan Earth Ghost Canyon bölgesinde Earth Taoist canavarlarını keserek 20 tane Magic Charm toplamanız gerekmektedir. Görev itemi diğer görevlerde olduğu gibi mavi poşet şeklinde düşmektedir.

1645451801724.png

Görev itemlerini topladıktan sonra, görevi aldığınız NPC olan Grocery Trader Yeosun’a görevinizi teslim edebilirsiniz. Görevi teslim ettikten sonra sizlere Envarter’de 4 Slot açılacaktır.

Görev 3 - Inventory Expansion 3 ( Common )​

Üçüncü envarter genişletme görevimiz olan, Inventory Expansion 3 için Hotan’da bulunan “Jewel Lapidary Mamoje” NPC ile görüşerek üçüncü görevinizi alabilirsiniz.

1645451828958.png

Görevimizin özetine gelecek olursak; Karakoram bölgesi yakınlarında bulunan Big White Spider canavarlarını keserek 30 tane Strong Spider Webs toplamanız gerekmektedir. Görev yine aynı şekilde mavi poşet olarak düşmektedir.

silkroad_inventory_gorev3-min.png

Görevi tamamlamak için gerekli ekipmanları düşürdüğünüzde, görevi teslim aldığınız NPC olan Jewel Lapidary Mamoje ile görüşmek için tekrardan Hotan’a dönerek görevinizi teslim edebilirsiniz. Görevin tesliminde Envater’de 4 Slot daha açılacaktır.

Görev 4 - Inventory Expansion 4 ( Common )​

Dördüncü görev için, Hotan’da, Roc Mountain haritasının “Wind Town ve Wind Peak” yakınlarında olan “Towner (Trader) Anashya” NPC’si ile görüşmeniz gerekmektedir. Towner Anashya NPC’sin den Inventory Expansion 4 ( Common ) görevini alıyoruz.

silkroad_inventory_gorev4-min.png

Görevimizin kısaca, Roc Mountain bölgesinde olan Rocky canavarlarını keserek, 50 adet Light Feather görev ekipmanını düşürmeniz gerekiyor. Görev, diğer görevler olduğu gibi mavi poşet şeklinde düşmektedir.

50 tane Light Feathers isimli görev ekipmanını topladıktan sonra, Towner (Trader) Anashya NPC’sine giderek görevinizi teslim edebilirsiniz. Görevin tesliminden sonra Envarteriniz’de 4 Slot daha açılacaktır.

Görevlerin Sonu: Ücretli 30 – 32 Slot Açılımı​

Oyun ne kadar sizlere Play to Win demek istiyor olsa da, bir bakımdan oyuncular üzerinden kazanç sağlayamayan oyun sistemi her zaman ki gibi Play to Win sistemi Pay to Win sisteme çevirmişlerdir. Oyunda minimalize olaraktan görülüyor olsa da bu sorun hâlen devam eden bir unsurdur ki bunun önüne geçiş imkânsız denilebilir. Kısacası 30 – 32 slot açılımı için F10’da bulunan Item Mall’dan yararlanarak ücret ödemek zorundasınız. Item Mall’da ki “Page 3” genişletme itemi şu şekildedir;

1645452013068.png

F10 Item Mall’da satışı olan“Storage Expansion Item” isimli itemi alarak 30 – 32 slot açılımını yapabilirsiniz.
 
Üst