Silkroad Online’da Artı (+) Basma Taktikleri

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Silkroad Online günümüzde yoğun ilgi gören kitlesini kaybetmiş ve kısmi kemik kadrolu oyuncuları ile devam etmektedir. Yılların eskitemediği İ-sro sistemin yanı sıra Türkiye sunucularının da açılması bir hayli oyuna yenilikçi bir yapı katmış olsa da, Türkiye sunucularının açıldığı günden bu yana farklılıklar görülmediği ortadadır. Oyun kültürünün bizlere sağladı sevecen yapısından ziyade Pay to Win sisteme yönelerek oyunculardan fahiş fiyat almakla birlikte oyuncuların sorunları göz ardı edilmektedir.

Oyunu övmek veyahut kötülemek babında yazılan her yazı, aslında aslı olanı yüceltmekten ibarettir. Ancak aşikâre ortada olan bir durum var ise oda şudur ki; Oyuncuların ve oyunun ortak kesişim noktası olan oyun yapısı eskiye dayalı değildir. Buda oyuncuları oyundan uzaklaştırmaktadır.

Konumuza dönecek olursak, oyunda artı basmanızı sağlayacak bazı taktikler senelerdir belirgin şekilde vardır. Artı basmak ne kadar random (rastgele) bir yapıya sahip olmuş olsa da, oyuncuların deneyimlediği bazı metod ve taktikler ile hızlı artı basma sürecine avantaj yönünden faydaları olmaktadır.

arti_basma_sro.jpg

1 – Etkinlikleri Takip Edin ve Kaçırmayın​

Oyun içerisinde değişik etkinlikler yapılmaktadır. Türkiye sunucusunda ve Global sunucuda da olduğu gibi yöresel bir etkinlik festivalleri belirli tarihlere göre yapılmaktadır. Bu süreçleri takip ederek değerlendirebilirsiniz.

Önceden yapılmış olan Cadılar Bayramı Etkinliğinde, artı basma rateleri (değerleri) %30 oranında arttırılarak oyuncuların daha verimli ve eğlenceli oyun geçirmesi sağlanmıştır. Bu tür etkinlikleri takip ederek oyun içerisinde harikulade item basımı yapabilirsiniz.

2 – Lucky Dress ve Premium Avantajlarından Yararlanın​

Oyunun temelinden gelen yapısında %5 - %10 civarın da değişkenlik gösterebilen Dress (kıyafet) ve Premium ile birlikte böylesi yüksek değerleri yakalayabilirsiniz. Artı basma sürecinde, Lucky değeriniz ne kadar yüksek olur ise itemin üst seviyelere taşınması bir o kadar kolay olacaktır.

Ekipmanları kolay temin edemediğimiz aşikâre ortadadır. Bu sebepten dolayı değerleri yükseltmek, bizlere hızlı artı basma ve daha yüksek değerlere artı basma fırsatı sağlayacaktır.

3 – Clean İtemlerde Tek Bir İteme Artı Basmayın​

Özellikle Clean (düz) itemlerde artı basarken tek bir item üzerine yoğunlaşmak, tek bir atış şansınızı değerlendirmek gibi olacaktır. Yani, tekli ihtimal yerine çoklu ihtimali denemenizde fayda vardır. Bunun için şöyle bir durum yapabilirsiniz; Basacağınız itemi örnek vermek adına Sword olduğunu düşünelim ve siz bunu +8 değerine getirmek istiyorsunuz. Elinizde 10 tane +7 Sword olması durumunda, yanan veyahut kaybolan itemlerin yerine diğerleri deneme fırsatı sağlayacaktır.

Kısaca burayı özetlemek gerekir ise; 1 tane iteme artı basmak yerine, birden çok itemi yüksek değerlerde tutarak hepsine toplu artı basma uygulayabilirsiniz. Bu ihtimal sizin açınızdan maliyet, elixir, lucky powder gibi ekipman tedarikinde fazlalık olarak gözükebilir. Ancak unutmamak gerekir ki hedefe ulaşmak bazen zorluk ve bazen de meşakkat gerektirir.

4 – Astral ve Immortal Maliyetinizi Düşürün​

Amacımıza dönecek olursak, hızlı artı basmak bir yana olacak olsa ve diğer yanda da maliyetten tasarruf yapacak olursak; Bu durumda Immortal ve Astral kullanımını minimum seviyelerde tutmanız gerekmektedir. Hepimiz biliyoruz ki, Clean (düz) itemlere birçoğumuz Immortal basmıyoruz. Bu yüzden, iteminizi ulaşacağı seviyeye getirmekten ziyade aynı ekipmanın tedariki için ulaşarak 3. Madde’de olduğu gibi fazla ekipman ile fazla basım ihtimalini denemelisiniz.

Ekipmanlarınıza artı basarken uğraş üstüne uğraş gösterdiğinizi biliyoruz. Bu sebepten dolayı, bir diğer tavsiyem ise talihi yerinde olan bir dostunuzu seçin. Bu sizlere belki gülünç gelecektir ancak geleneksel bir yöntem olarak herkes bunu tanıdığı dostuna veyahut Guild arkadaşlarına yaptırmaktadır.
 
Üst