Felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Silkroad Online Fellow Pet (Evcil Hayvan) Sistemi

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Arka Plan Yeni alanların keşfiyle, Silkroad’da ki Trader’lar Altın Çağ'a girdiler. Ancak, daha güçlü olan canavarlar aynı zamanda daha yüksek risk anlamına geliyordu. Riski yönetmek için Trader’lar Birliği, canavar tehdidine karşı güvenliği sağlayacak yeni ürünler satmaya başladı. Bu evcil hayvanlar, ileri eğitim yoluyla özel güçlerle geldi. Önceki evcil hayvanlarınkini aşan özel yeteneklerle Fellows Pet, yolculuğunuzda size savaş dâhil birçok yönden yardımcı olan güçlü ve güvenilir yol arkadaşları olacak.

Özellikler
 • Dostlar efendilerine yardım eder ve belirlenen hedefe saldırır ya da efendilerinin binebileceği binekler olarak kullanılabilirler.
 • Ayrıca yargıda bulunurlar ve önceden ayarlanmış becerileri otomatik olarak kullanırlar.
 • Saldırı, Savunma ve Buff çeşitleri vardır. Tercihinize uygun türü seçebilirsiniz.
 • Ayrıca, güçlerini artıran veya SP depolama gibi özel yetenekler kazandıran belirlenmiş Fellow öğeleri vardır.

Fellows Pet Edinme ve Çağırma​

İki şekilde edinilebilir, Item Mall'dan bir Fellow çağırma parşömeni satın alabilir veya zaten sahip olduğunuz bir peti geliştirebilirsiniz. Evcil hayvanınızı geliştirmek için, bir Potion of Evolution İksiri olan şehirlerden birinde Atçı NPC ile konuşun.

 • Fellow'u çağırmak için envanterinizde ki çağrı parşömeni sağ tıklayın.
 • Bir Fellow Pet’i kapattığınızda, çağrılan pet eşya formuna geri döner.
 • Petinizi görevden almak için sohbet penceresine "/dismiss" yazın veya görevden alma simgesine tıklayın (kısayol: PgUp tuşudur).
 • Petinizi görevden alındığında, çağrılan pet ortadan kaybolur ve bir eşya şeklinde envanterinize geri döner.
 • Bir kez öldükten sonra, Fellow'lar çağrılamaz. Tekrar çağrılabilmeleri için Diriltme Taşı kullanılarak yeniden canlandırılmaları gerekir.
 • Ancak, Petler savaşa girerse veya oyuncu karakteri ölürse, pet ölü olarak sayılmaz ve ölü olarak gözükmez alınamaz.
 • Serbest PvP etkinleştirilirse (pelerin takılıysa), çağrılan pet görevden alınır ve Serbest PvP devre dışı bırakılana kadar yeniden çağrılamaz.
Bu süreç oyunda 20 saniye gibi bir delay (bekleme süresi) süresi olarak nitelendirilmektedir. PvP (savaş) sırasında oyuncuların etkileşiminden dolayı, Fellow Pet ve Grab Pet’ler (toplayıcı hayvanlar) çağrılamaz veyahut gönderilemezler.

Petinize Takma Ad koyabilirsiniz.​

Petler, oyuncunun tercihlerine göre de adlandırılabilir. Ad girildikten sonra değiştirilemez. Ancak evcil hayvanınızın adını sıfırlamak için Adlandırma Parşömeni'ni (Naming Scroll – Pet için olanı) kullanabilirsiniz. (Parşömeni Item Mall'dan satın alabilirsiniz.) EXP / Fellow Info, pet avcılık yoluyla EXP kazanır. Bu, oyuncunun EXP'sin den ayrıdır ve oyuncunun EXP'sini hiçbir şekilde etkilemez. Fellow'ların büyüme hızı ustalarından daha hızlı olsa da, seviyeleri ustalarınınkinden daha yüksek olamaz. 10. seviyeden itibaren, Fellow'ların ölümü EXP kaybına neden olur. Ancak, seviyeleri azalmaz. Petler, türlerine göre benzersiz becerilere sahiptir ve ayrıca eşyalarla da donatılabilirler.

1645553737636.png1645553747759.png
1645553758253.png

 • Eşyalarını ve becerilerini "Öğeler" ve "Beceriler" sekmeleri altındaki Pet Bilgileri penceresinde görüntüleyebilirsiniz.
 • Doygunluk: Petin eylemleri için ihtiyaç duyduğu enerjidir. Petin HP'sinden ayrıdır.
 • Maksimum Doygunluk, pet başına farklıdır. Seviyesi, zaman geçtikçe ve bir beceri kullanıldığında azalır.
 • Doygunluk 0'a ulaştığında, EXP kazanılmaz ve seviyesi Petin güçlerini artırabilir veya azaltabilir.
 • Doygunluk, Enerji Potları ile yeniden doldurulabilir.
 • Doygunluk %70 veya daha yüksek olduğunda, Pet normal durumunda 10 seviye daha yüksek olan bir pete kadar güçlüdür.
 • Doygunluk %30 veya daha düşük olduğunda, Pet normal durumunda 10 seviye daha düşük olan bir Arkadaş kadar güçlüdür. İyileşme / Diriliş
Bir Petin HP'si Water of Life ile geri yüklenebilir. Water of Life eşya dükkânlarından satın alınabilir ve canavarları avlayarak “Enhanced Water of Life” elde edilebilir.

Ölü bir Pet, bir Diriliş Taşı ile diriltilebilir. Seviyesi ise, kullanılacak Stone of Resurrection türünü belirler. Stone of Resurrection Taşları dükkânlardan satın alınabilir.

Emir ve Komut Verme​

Petinize emir verebilirsiniz. Emir vermek için sohbet penceresine emri girin, ikonuna tıklayın veya kısayol tuşuna basın.

Evcil hayvan evrimi​

Büyüme evcil hayvanınızı geliştirerek bir Fellow elde edebilirsiniz. Evcil hayvanınızı geliştirmek için Item Mall'dan satın alınabilen Potion of Evolution'a ihtiyacınız var. Saldırı/Savunma/Takviye türlerinden birini seçebilirsiniz. Evrim sürecinde sadece seviye korunur ve EXP sıfırlanır. Beceriler Petlerin becerileri üç kategoriye ayrılır:

Benzersiz, hazır ve eşya becerileri. Bir Petin becerisinin kullanımı, Petin yapay zekâsı tarafından belirlenir ve oyuncu bunu kontrol edemez. Ancak aktif beceriler oyuncu tarafından kontrol edilebilir. Tüm becerilerin etkinleştirilme şansı ve bekleme süreleri vardır. Çoğu beceri, etkinleştirilme şansına göre rastgele kullanılırken, bazı beceriler, Fellow veya sahibinin durumuna bağlı olarak etkinleştirilir.

Eşsiz Beceriler​

Eşsiz beceriler, çağrıldığında bir Petle birlikte gelir. Hemen kullanılamazlar, ancak Fellow belirli seviyelere ulaştığında kullanılabilir hale gelirler. Aktif beceriler doygunluğu tüketir. Pet yeni seviyelere ulaştıkça benzersiz beceriler otomatik olarak geliştirilir.

Hazır Beceriler​

Bir Pet, hazır beceriler için altı beceri yuvası ile birlikte gelir. Bu yuvalar, Pet belirli seviyelere ulaştığında da kullanılabilir hale gelir. Bu yuvalarda, canavarları avlayarak veya görevleri tamamlayarak kazanılan becerileri hazırlayabilirsiniz.

Hazır becerilerin aralığı, Petin türüne göre belirlenir. Bir beceri bir kez hazırlandığında, yalnızca bir “Remowal Rondo”su ile kaldırılabilir. Pet yeni seviyelere ulaştıkça hazır beceriler otomatik olarak geliştirilmez, ancak canavarları avlayarak ve görevleri tamamlayarak daha yüksek beceriler elde edilebilir.

Öğe Becerileri​

Öğe becerileri, bir Pet tarafından donatılan öğelere bağlı olarak yuvalara otomatik olarak atanır. Bu beceriler Pet tarafından değil, sahibi tarafından etkinleştirilir. Becerilerle birlikte gelen iki tür eşya vardır: tılsımlar ve gerdanlıklar. Tılsımlar SP depolama ve Öğeleri al becerileri ile birlikte gelir ve sahibi Berserker moduna girdiğinde Fellow'un Berserker moduna girmesine izin verir.
 
Üst