Felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Silkroad Online Neden Açılmaz, Sorunları ve Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Silkroad online piyasası itibarıyla günümüzde de oynanan bir oyun kitlesin sahip oluşundan dolayı herkes tarafından sevilerek oynanmaktadır. Lakin Global sunucudan ziyade Türkiye sunucularına yönelik ihtiyat daha fazla olmakta ve tercihleri yerel sunuculara çevirmektedir. Bu durum aslında Türkiye bakımından olumlu gibi gözükse de bilakis, Türkiye dışından gelen yabancı bir oyuncunun özellikle de USD (dolar) bazında para birimine sahip olan birisinin gelmesi, gelen oyuncuya avantaj sağlarken, yerel lokasyonda ki oyunculara eziyet vermektedir.

Bugün sizlerle oyunu yeni indiren, oyunu yeni açan ya da oyunda ki genel sorunlar ile uğraşan arkadaşlara tavsiyelerim olacaktır. Bu tavsiyelere uyarsanız client, bot ve diğer açılmama sorunlarının üstesinden geleceksinizdir.

1 – Silkroad Hiç Açılmıyor​

Silkroad’ın clienti karşınıza geliyor ama bir iki saniye bekledikten sonra hemen kayboluyor ise muhtemelen veri yürütme konusunda bilgisayarınızın ayarları oyunu desteklemiyordur. Bu sorunun çözümü oldukça basit diyebilirim.

Veri yürütme engellemesini aşmak için;

 • Bilgisayarım
 • Özellikler
 • Gelişmiş
 • Performans
 • Veri yürütme engellemesi
Bölümüne gerek “silkroad.exe , replacer.exe , sro_client.exe” uygulamalarını buraya ekleyip, ayarlarınızı kaydetmeniz ve bigisayarınıza reset atmanız durumunda %80 oranla sorununuz çözülecektir.

2 – Antivirüs Yazılımınızı Kapatın​

Burada söz gelimi ortaya çıkan en büyük sorun antivirüs kapatılırsa korumasızlık durumu olacağıdır. Ancak en büyük problemlerden biriside yine antivirüslerin engellediği dosyalardan kaynaklanmaktadır. Ne yazık ki; Private sunucular tarafından crack, dll injection ve 3. Part yazılımlar ile desteklenen client yapılarından dolayı, orijinal silkroad klasöründe dahi bazen virüs tespit edildi gibi sorunlar meydana gelebilmektedir.

Hâlbuki klasörde, client’te, dll’de veya dosya yapılarında herhangi bir casusluk ve zararlı yazılım söz konusu değildir. Bu tür sorunlar, evvelden gelen kişilerin yaptıkları hataların eseridir. Sorunu bertaraf etmek için antivirüs yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakarak oyuna giriş yapabilirsiniz.

3 – Client Açılıyor Ama Butonlar Çalışmıyor​

Oyunun temelinde belirli ayarlar yapılarak client arşivlenir ve bu şekilde sizlere gönderilir. Ancak herkesin monitör ve kasa içeriğinin aynısı bir değildir. Bilgisayarınız örneğin 1920x1600 ebatlarında iken birden 2500x3000 ebatlarına değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu sorun meydana gelirse, Client dosyanızın içerisinde bulunan Settings klasörünü silmeniz yeterli olacaktır. Bunu yaparken oyunun kapalı olduğundan emin olun.

4 – C9 Gibi Hatalar İnterneti Kontrol Gerektirir​

Oyuna bağlantı için internetin şart olduğunu söylemeye gerek bile yoktur diye düşünüyoruz. Bu sebepten dolayı C9 hatasının meydana geldiğinde; “sro_client , client , launcher , loader” gibi uygulamaların internet ile olan bağlantısına (gelen / giden bağlantı) izin vermeniz gerekmektedir.

Böyle bir durum olduğunda, Gelişmiş Güvenlik Duvarı bölümünden Gelen ve Giden bağlantılarınızı kontrol ederek herhangi bir engel olup olmadığını ve 3. Maddede ki durumu uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

5 – Client Didn’t Send HWID! Sorunu​

Bahsi geçen hatanın temelinde antivirüs veya sorunlu klasör yapısı yatmaktadır. Klasörünüzde Silkroad Online’a ait olan DLL yapılarının silinmesi durumunda oyununuz clientini açsak bile sol alt tarafta “Client Didn’t Send HWID!” şeklinde hata belirir. Bu durumda antivirüs yazılımınızı kontrol ederek Gelişmiş Antivirüs Duvarını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bir diğer sorun olarak; Bilgisayarınızın isminin Türkçe karakter içermesi durumunda oyunun bilgisayarın terminoloji ile bağlantı kuramamasından kaynaklıdır. Bu durumda şu yöntemi uygulayabilirsiniz:

 • Çalıştır’ı açınız. Kısayol olarak klavyeden “Windows tuşu + R” yapabilirsiniz.
 • sysdm.cpl bu komutu çalıştıra girerek, çalıştırınız.
 • Bilgisayarınızın adını değiştirme ekranı karşınıza gelecektir, buradan bilgisayarınızın adınız “Değiştir” bölümünden devam ediniz.
 • Bilgisayarınızın adınız Türkçe karakter olmadan yeni bir isim ile değiştirerek devam edebilirsiniz.
 • Bilgisayarınızı tekrardan başlatın.
Eksilen DLL yapısı var ise tekrardan klasöre geri yükleyerek oyuna giriş sağlayabilirsiniz.

6 – PC Limit Hatası​

Bilgisayarınızın bağlantısı sırasında IP çakışması durumu söz konusu değilse ve fazladan karaktere girmeye çalışmıyor iseniz burada ki temel sebep; Oyunun sizleri IP adresinizi bir veya birden fazla sebepten dolayı engellemiş olmasıdır. Bunu protokol yapısı otomatik olarak ta yapmış olabilir. Bu durumda MAC adresinizi sıfırlamanız gerekmektedir. MAC’ı sıfırlamak için;

 • Çalıştır’ı açınız. Kısayol olarak klavyeden “Windows tuşu + R” yapabilirsiniz.
 • ncpa.cpl bu komutu çalıştıra girerek, çalıştırınız.
 • Ethernet bağlantısı sağladığınız ana internette dâhil olacak şekilde hepsini devre dışı bırakınız ve sonrasında oyuna tekrardan bağlantı sağlamayı deneyiniz.
Bu metot bazen sorun gösterebilir. Bu yüzden diğer bir yöntem olan MAC adresinizi sıfırlamak için MAC IP CHANGER gibi programlardan destek alarak daha güvenli sonuca ulaşabilirsiniz.

Umarım sorunlarınızı bu metotları uygulayarak hızlıca çözebilirsiniz.
 
Üst