Socket Stone Nasıl Basılır ve Yuva Nasıl Kırdırılır?

DARKMAN

DARKMAN
Admin
ADMIN
Katılım
21 Şub 2022
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Konuyu Başlatan
Silkroad Online severlerin oyunda ilerlediği süreçlerde, oyuncuların gelişim sürecini tamamlaması ve PvP (savaş modu) modunda gerekli becerileri başlıca kullanması gerekmektedir. Bunun başlıca sebepleri olarak;

 • Yaratıklara saldırı esnasında savunma ve defansa yönelik girişimler,
 • PvP atarken rakibinizi daha hızlı öldürme veya savunmaya yönelik Socket kullanımı,
 • Saldırı, Savunma ve Defans bakımından daha öne geçme girişimleri,
 • Stamina, Bonus, Power, Attack Rate gibi birçok unsuru tetiklediği için rakiplere karşı daha güvenilir rekabet sağlaması.
Şeklindedir.

Socket Stone Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?​

Socket Stone oyunun kendisi tarafından bizlere sunulan ve ekipmanlara basılarak pasif ve aktif olarak kullanılabilecek özel beceri ve yetkinliklere sahip taşlardır. Bu taşlar sayesinde karakterinizin canı, gücü, vuruşu, kritik gibi vesaire becerilerine etkende bulunabilir. Soketlerin belirli bir süresi olduğu gibi bunları kullanmak ve temin etmekte oldukça karmaşık bir sistemdir.

Soketler, mavi taşlardan oluşan ekstra taş türleridir. Gücünüzü, hayatta kalma şansınızı, altın düşme oranını, saldırı oranını ve diğer özellikleri artırmak için kullanılmaktadır.

Socket Stone’lerin eklenebilmesi için öncelikle ekipmanlarınızla uyumlu Socket Stone seçimi yapmanız gerekmektedir. Toplamda 7 adet Socket Stone bulunmaktadır. Bu taşların kendine özel becerileri vardır. Bunlar şu şekildedir;

 • Socket Stone of Gold (Greatest): Pasif olarak kullanılan bu Socket Stone, düşen Gold miktarına artış sağlamaktadır. Chest ekipmanına uyumludur ve sadece Chest’lere eklenebilir.
 • Socket Stone of Rapidity (Greatest): Aktif olarak kullanılan bu Socket Stone, edildiğinde Parry Rate bonusu vermektedir. Chest ekipmanına uyumludur ve sadece Chest’lere eklenebilir.
 • Socket Stone of Magic Power (Greatest): Aktif olarak kullanılan bu Socket Stone, edildiğinde maksimum MP miktarını %50 oranda artış sağlar. Chest ekipmanına uyumludur ve sadece Chest’lere eklenebilir.
 • Socket Stone of Recovery (Greatest): Aktif olarak kullanılan bu Socket Stone, edildiğinde % yüzde cinsinden HP’nizi yeniler. Chest ekipmanına uyumludur ve sadece Chest’lere eklenebilir.
 • Socket Stone of Mental Power (Greatest): Pasif olarak kullanılan bu Socket Stone, skillerin mana kullanmadan basmanızı sağlar. Sadece Weapon cinsi ekipmana basılabilir.
 • Socket Stone of Stamina (Greatest): Aktif olarak kullanılan bu Socket Stone, edildiğinde maximum HP +%50 sağlamaktadır. Sadece Weapon cinsi ekipmana basılabilir.
 • Socket Stone of Concentration (Greatest): Aktif olarak kullanılan bu Socket Stone, edildiğinde Attack Rate bonus artışı vermektedir. Sadece Weapon cinsi ekipmana basılabilir.

Socket Stone Nasıl Eklenir?​

Socket Stone eklenebilmesi için, gerekli ekipmanda boş yuva yani Empty Slot bulunması gerekli ve zorunludur. Slotun olmadığı bir hazneye Socket eklenemeyecektir. Peki, Empty Slot nasıl eklenir diye soracak olur ise; Magic Stone Of Sockets itemi ile gerekli boş slot yuvası eklenebilir.
1646225047233.png
Açılan yuvalara kullanmak istediğiniz ve ekipmana uyumlu olan Stone’yi sürükle bırak mantığı ile eklenebilir. Eklemek istediğiniz Stone’yi eklerken sizlere “Bu stone eklensin mi, emin misiniz” şeklinde bir ibare gelecektir. Buna “Yes” diyerek devam edebilirsiniz.
1646225060573.png

Socket Stone Nasıl Aktif Olarak Kullanılır?​

Socket Stone’ler silahınızın üzerinde yer alır ve ekipmanı kullandığınız sürece, Socket’in sizlere izin verdiği süre boyunca ve zaman diliminde tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Socketi aktif etmek için silahın üstüne gelerek Socket’in mavi ikonlarını görebilirsiniz. Bunları 1, 2, 3, 4… gibi UI / UX ekranında da koyarak hızlı kullanım sağlayabilirsiniz.
Resim1-min.png

Unutmamakta Fayda Vardır​

 • Bir yuva taşını kullandığınız, asla kaybolmaz. Ne seçtiğinize dikkat edin
 • Soket taşlarının kullanım zamanlayıcısı vardır.
 • Her eşyaya sadece 3 tane koyabilirsin
 • Soket taşları Clean, Nova, Moon veya Sun ekipmanları fark etmeksizin sadece 11DG (Degree - seviye) ve üzeri ekipmanlara takılabilir.
 
Üst